• Pamokos pastabos apie pavasario aplikaciją. Tiesioginių edukacinių veiklų pagal programą „Pavasario burtininkė“ parengiamojoje grupėje pamokos plano metmenys, modeliavimas (parengiamoji grupė) šia tema. Atvira pamoka apie aplikaciją

    23.12.2023

    Tema: „VEDLIKAS – PAVASARIS“.

    Tikslas: ugdyti vaikų kūrybinį aktyvumą ir parodyti susidomėjimą netradicinių aplikacijų kūrimu.

    Patikslinkite ir įtvirtinkite idėjas apie pavasario gamtos pokyčius ir jo ženklus.

    Formuoti kalbos gramatinę struktūrą ir aktyvinti vaikų žodyną.

    Suaktyvinti kūrybinę vaizduotę, kūrybines apraiškas; skatinti taikymo įgūdžių formavimąsi (su spalvotu popieriumi, popierinėmis servetėlėmis); darbe naudokite simetrišką kirpimą, dirbkite su trafaretais (kontūruokite, iškirpkite, naudokite servetėlės ​​kočiojimo tarp delnų techniką, pataisykite lapuočių lankstymo iš popieriaus būdą, pavyzdžiui, origami).

    Ugdyti gebėjimą aplikacijomis perteikti gamtos grožį, ugdyti estetinį suvokimą.

    Stiprinti gebėjimą kurti kolektyvinę kompoziciją.

    Ugdyti gebėjimą užbaigti pradėtą ​​darbą, stebint darbo tikslumą įvairiais metodais.

    Parsisiųsti:


    Peržiūra:

    Tiesioginių edukacinių veiklų suvestinė pagal programą „Pavasario burtininkė“ parengiamojoje grupėje

    Tema: „VEDLIKAS – PAVASARIS“.

    Tikslas: ugdyti vaikų kūrybinį aktyvumą ir parodyti susidomėjimą kurti aplikacijas netradiciniais metodais.

    Užduotys:

    Patikslinkite ir įtvirtinkite idėjas apie pavasario gamtos pokyčius ir jo ženklus.

    Formuoti kalbos gramatinę struktūrą ir aktyvinti vaikų žodyną.

    Suaktyvinti kūrybinę vaizduotę, kūrybines apraiškas; skatinti taikymo įgūdžių formavimąsi (su spalvotu popieriumi, popierinėmis servetėlėmis); darbe naudokite simetrišką kirpimą, dirbkite su trafaretais (kontūruokite, iškirpkite, naudokite servetėlės ​​kočiojimo tarp delnų techniką, pataisykite lapuočių lankstymo iš popieriaus būdą, pavyzdžiui, origami).

    Ugdyti gebėjimą aplikacijomis perteikti gamtos grožį, ugdyti estetinį suvokimą.

    Stiprinti gebėjimą kurti kolektyvinę kompoziciją.

    Ugdyti gebėjimą užbaigti pradėtą ​​darbą, stebint darbe tikslumą.

    Sritys: pažinimas, komunikacija, grožinė literatūra.

    GCD judėjimas.

    Vaikai įeina į grupę ir pamato laišką, mokytoja sako:

    Kažkas jį įmetė man į langą,

    Žiūrėk, laiškas.

    Galbūt tai saulės spindulys

    Kas kutena mano veidą?

    Gal tai žvirblis

    Ar skrisdamas numetei?

    Galbūt kažkieno laiškas yra kaip pelė,

    Priviliojo prie lango?

    Iš ko atėjo laiškas?

    Nori žinoti, tiesa?

    Tada reikia pabandyti

    Turite atspėti mįslę.

    Paslaptis:

    „Jei sniegas visur tirpsta, jis virsta upeliu,

    Žolė nedrąsiai išlenda, diena ilgėja,

    Jei saulė šviečia ryškiau, jei paukščiai neturi laiko miegoti,

    Jei vėjas tampa šiltesnis, reiškia (pavasaris) atėjo pas mus.

    Teisingai, gerai padaryta, laiškas atėjo iš pavasario.

    Ji ateina su paglostymu

    Ir su mano pasaka.

    Jis mojuoja savo stebuklinga lazdele,

    Miške žydės putinas!

    Paskaitykime, ką ji mums rašo:

    „Brangūs vaikinai! Jūs visi laimingi

    skambanti pavasario saule

    lašai, bėga upeliai? (Taip) .

    Kviečiu į savo pavasarinę pievelę.

    Man bus malonu matyti jus pas mane“… .. „Pavasaris“.

    Eime į pavasarį. Kaip mes ten patektume? (vaikų atsakymai).

    Skriskime ten ant debesų. Ar sutinki?

    (Skamba daina „Debesys“ pagal V. Šainskio muziką).

    Vaikai imituoja skraidymą ant erdvių, lengvų debesų.

    Žiūrėk, čia pavasario pieva. Ir mus pasitinka stebuklingas pavasaris.

    Atkreipia dėmesį į ekraną (pavasario peizažas).

    Įvardykite pavasario mėnesius eilės tvarka (kovas, balandis, gegužė).

    Kaip žmonės juos vadina? Paaiškinkite, kodėl jie gavo tokius vardus? (lydykla, sniegas, žolė).

    Pažvelkime į Pavasarį ir įvardinkime gamtos pokyčius, kurie įvyko prasidėjus pavasariui?

    Pavasario ženklų skaidrių demonstracija...

    Kas kovo mėnesį yra pagrindinis pavasario pagalbininkas? (Saulė). Saulė skaisčiai šviečia, šildo, tirpsta sniegas, skamba lašai, ant gluosnio žydi pumpurai, pasirodo pirmieji atšildyti lopai, iš sniego auga pirmieji žiedai - putinai.

    Balandžio mėnesį dar skaisčiau šviečia saulė, sniegas virsta vandeniu, teka upeliai, čiurlena upės, ežeruose ir upėse tirpsta ledas, gyvūnai keičia kailį į šviesesnius, keičia spalvą, gyvūnai turi jauniklius, paukščiai grįžta iš tolimų šalių, stato. lizdus, ​​peri jauniklius.

    Gegužės mėnesį ant medžių pasirodo pirmieji žali lapai ir žalia žolė, žydi medžiai ir krūmai, bunda įvairūs vabzdžiai, žydi gėlės, šviečia saulė, viskas žalia ir gražu.

    Kuris pavasaris tau patiko labiausiai? (ankstyvas, vidurinis, vėlyvas).

    Atsipalaidavimo pratimai:

    Dabar pažaiskime žaidimą „Ką pamatei, nupiešk“.

    Vaikai sėdi ratu vienas po kito ir ant priešais sėdinčiojo nugaros „piešia“: saulę, lašus, gėles ir pan.

    Šiek tiek pailsėkime ir pažaiskime žaidimą „Strazdana“.

    Kūno kultūros pamoka: (atlikti judesius pagal tekstą)

    Vėjas pučia mums į veidus

    Medis siūbavo.

    Vėjas tylėja, tylėja,

    Medis vis aukščiau ir aukščiau.

    Saulė, saulė

    Auksinis dugnas

    Degk, degink aiškiai

    Kad neužgestų,

    Miške bėgo upelis

    Išskrido šimtas bokštų

    Ir sniego pusnys tirpsta, tirpsta.

    Ir gėlės auga!

    Mūsų pirmosios gėlės

    Žiedlapiai atsidaro

    Vėjas truputį kvėpuoja

    Žiedlapiai siūbuoja.

    Mūsų pirmosios gėlės

    Žiedlapiai užsidaro

    Papurtyk savo galvą

    Jie ramiai užmiega.

    Pažadinsime gėles?

    Pavasaris! Koks malonus ir švelnus žodis. Pavasaris yra nuostabus metų laikas. Pavasariška šiluma visiems labai gerai jaučiasi. Žmonės mielai apnuogina savo veidus švelniai pavasario saulei. Pavasario įvaizdis turi daug veidų. Tai nuostabi gamta, paukščių atvykimas, žydėjimas ir gležni žalumynai. Pavasaris visiems atneša gyvenimo džiaugsmą, kūrybos džiaugsmą! Šis jausmas apima visus žmones, ir poetai rašo poeziją, kompozitoriai rašo muziką, menininkai rašo savo paveikslus.

    Ir šiandien jūs ir aš tapsime burtininkais ir nupiešsime neįprastą pavasario paveikslą. Perteikime jame visą vėlyvo pavasario grožį. Jūsų dėkluose yra spalvoto popieriaus stačiakampiai. Stačiakampį perlenkiame per pusę, užtepame trafaretą – delną, nubrėžiame, išpjauname ir iš delnų padarome stebuklingą, pavasarišką paveikslą. Saulė, žolė, gėlės, drugelis (simetriškas pjovimas pagal paruoštą trafaretą, boružėlės (origami, stiebai (vyniojamos popierinės servetėlės ​​tarp delnų).) Vaikai sėdilenteles pagal pogrupius atrenka meninę medžiagą, renka taikomuosius vaizdus, ​​prideda saulę – akis, nosį, burną.

    Skamba rami muzika, vaikai gali užsiimti savo veikla.

    Jūs, vaikinai, šiandien esate tikri magai, o mūsų paveikslas pasirodė tikrai stebuklingas ir unikalus.

    Kokia burtininkė Pavasaris!

    Iš kur ji turi tiek jėgų?

    Vos pabudo oto miegoti,

    Ji pažadino gamtą.

    Mojuoja burtų lazdele,

    Ji ištirpdė sniego pusnis.

    Ir iš karto nepailsėjęs,

    Ji nutiesė kelią upeliams.

    O oras švarus ir atstumas aiškus!

    Gamta dainuoja, atgyja.

    Taip, tu esi burtininkė, Pavasari!

    Dabar aš tai tikrai žinau!

    Literatūra:

    Lykova I. A. vaizdinė veikla darželyje. Vyresnioji grupė. M.: „Spalvų pasaulis“, 2011 m.


    Žana Motorina

    (pavasario nuotraukos rėmeliuose)

    Užduotys. Sukelkite susidomėjimą savo kūrinių dizainu kaip paskutiniu kūrybos etapu. Sudaryti sąlygas kūrybingam įgytų įgūdžių panaudojimui; toliau mokyti vaikus planuoti savo darbus. Ugdykite vaizduotę, ritmo pojūtį ir kompoziciją.

    Preliminarus darbas.Žvelgiant į garsių menininkų paveikslus su vaikais - peizažistai I. I. Levitanas „Kovas“ ir „Didysis vanduo“, A. K. Savrasovas „Atvyko „Rooks“, F. A. Vasiljevas „Atšilimas“.

    Skaitant V. Nabokovo eilėraštį " Pavasaris":

    Pasaulį jaudina pavasario kvapas,

    Paukščiai sugrįžo, upeliai žieduoja

    Drėgmės varpeliai.

    Šalta

    Laukuose, o linksmybės miške, kur

    Net jei žingsniuoji, yra didelė pakalnutė. Kaip vanduo

    Žydra dreba – ir gailiai, ir godžiai

    Žiūri į pasaulį. Beržai prie upės -

    Ten, proskyne, širdimi neužmiršta,

    Jie susigrūdo kartu ir taip paprastai, dalykiškai

    Lipnių lakštų išlankstymas

    Tarsi tai nebūtų stebuklas,

    O mėlynoje – dvi plonos gervės

    Jie dvejoja, o gal ir iš ten

    Jie mano, kad žemė yra žalia

    Neprinokęs, šlapias obuolys.

    Dėl Mums reikia kraštovaizdžio programų:

    Piešimui: tamsinto mėlyno popieriaus lapai 15 x 21 cm, įvairių dydžių šepečiai, putplasčio kempinė.

    Dėl aplikacijos: kartonas, spalvotas popierius, žirklės, klijų lazdelė, servetėlės, šluostė.

    Progresas. Vaikai žiūri į I. I. Levitano paveikslus „Maršas“ ir „Didysis vanduo“, A. K. Savrasovo „Atvyko kūnai“, F. A. Vasiljevas „Atšilimas“. Kalbamės apie paveikslų turinį ir nuotaiką. Tada vaikai kviečiami paskaityti F. Tyutchevo eilėraštį „Pavasario vandenys“:

    Sniegas vis dar baltas laukuose,

    Ir vanduo jau yra pavasarį jie triukšmauja -

    Jie bėga ir bus mieguistas krantas,

    Jie bėga, šviečia ir šaukia.

    Jie šaukia visur:

    "Pavasaris ateina, Pavasaris ateina!

    Esame jauni pavasario pasiuntiniai,

    Ji mus išsiuntė į priekį!"

    Pavasaris ateina, Pavasaris ateina!

    Vaikai pradeda dirbti ir piešia pavasarinius paveikslėlius, kaip nori, tada papuošia juos gražiais rėmeliais.

    1. Rėmas pagamintas iš A4 formato kartono lakšto.

    2. Užbaigtas paveikslas klijuojamas ant kartono. Pirma, paveikslėlis kontūruojamas pieštuku, kad būtų pažymėta klijų tepimo riba.

    3. Tada pagal vaikų pageidavimus gaminamas rėmelis. Rėmo dizainas palaiko pavasario temą.

    Vaikai patys kuria rėmelius ir jais puošia pavasarinius paveikslus.


    Pažiūrėk ką mes turime įvyko:



    Kartu su vaikais kuriame paveikslus parodai“ Pavasaris ateina Ekskursija po parodą. Du ar trys vaikai yra gidai ir pasakoja apie jiems patinkančius paveikslus.

    Tiesioginės edukacinės veiklos suvestinė pagal paraišką vyresniojoje grupėje Nr. 2 „Kodėl“

    Pedagogas: Kumarova G.D.

    Tema: Pavasario peizažas

    Tikslas: mokyti vaikus kurti peizažinę kompoziciją, parodyti įvairių meninės raiškos priemonių galimybes perteikti kuriamą vaizdą.

    Užduotys:

    Išsiaiškinti ir įtvirtinti idėjas apie pavasario gamtos pokyčius ir jos požymius;

    Formuoti kalbos gramatinę struktūrą ir aktyvinti vaikų žodyną;

    Tobulinkite kirpimo techniką žirklėmis;

    Ugdyti gebėjimą aplikacijomis perteikti gamtos grožį, ugdyti estetinį suvokimą.

    Preliminarus darbas: pasivaikščiojimai, pavasario permainų stebėjimas, grožinės literatūros skaitymas, eilėraščių mintinai mokėjimas, paveikslų apie pavasarį peržiūra.

    Įranga: audinys, spalvotas popierius, žirklės, klijų pagaliukas, servetėlės, paveikslų apie pavasarį reprodukcijos, paruošti ruošiniai - rėmeliai.

    GCD judėjimas:

      Laiko organizavimas.

    Vaikai įeina į grupę ir mato laišką.

    Pedagogas:

    Kažkas jį įmetė man į langą,

    Žiūrėk, laiškas.

    Galbūt tai saulės spindulys

    Kas kutena mano veidą?

    Gal tai žvirblis

    Ar skrisdamas numetei?

    Galbūt kažkieno laiškas yra kaip pelė,

    Priviliojo prie lango?

    Iš ko atėjo laiškas?

    Nori žinoti, tiesa?

    Tada reikia pabandyti

    Turite atspėti mįslę.

    Paslaptis:

    Jei sniegas visur tirpsta, jis virsta upeliu,

    Žolė nedrąsiai išlenda, diena ilgėja,

    Jei saulė šviečia ryškiau, jei paukščiai neturi laiko miegoti,

    Jei vėjas tapo šiltesnis, tai reiškia, kad jis atėjo pas mus ( pavasaris).

    Teisingai, gerai padaryta, laiškas atėjo iš pavasario.

    Ji ateina su meile

    Ir su mano pasaka.

    Jis mojuoja savo stebuklinga lazdele,

    Miške žydės putinas!

    Paskaitykime, ką ji mums rašo:

    „Brangūs vaikinai! Jūs visi laimingi skambanti pavasario saule lašai, bėga upeliai? (Taip). Kviečiu į savo pavasarinę pievelę.

    Man bus malonu jus čia matyti! "Pavasaris".

    Eime į pavasarį. Kaip mes ten patektume? (vaikų atsakymai).

    Skriskime ten ant debesų. Ar sutinki?

    Vaikai imituoja skraidymą ant erdvių, lengvų debesų.

    Žiūrėk, čia pavasario pieva. Ir mus pasitinka stebuklingas pavasaris.

    Atkreipia dėmesį į ekraną (pavasario peizažas).

    Įvardykite pavasario mėnesius eilės tvarka (kovas, balandis, gegužė).

    Pažvelkime į Pavasarį ir įvardinkime gamtos pokyčius, kurie įvyko prasidėjus pavasariui?

    Rodomos pavasario ženklų nuotraukos.

    - INKovas , kas yra pagrindinis pavasario pagalbininkas? (Saulė). Saulė skaisčiai šviečia, šildo, tirpsta sniegas, skamba lašai, ant gluosnio žydi pumpurai, pasirodo pirmieji atšildyti lopai, iš sniego auga pirmieji žiedai - putinai.

    A prele - saulė šviečia dar skaisčiau, sniegas virsta vandeniu, teka upeliai, čiurlena upės, ežeruose ir upėse tirpsta ledas, gyvūnai keičia kailį į šviesesnį, keičia spalvą, gyvūnai turi jauniklius, paukščiai grįžta iš tolimų šalių, kelia lizdus, ​​peri jaunikliai .

    - Geguže – ant medžių pasirodo pirmieji žali lapai ir žalia žolė, žydi medžiai ir krūmai, bunda įvairūs vabzdžiai, žydi gėlės, skaisčiai šviečia saulė, viskas žalia ir gražu.

    Kuris pavasaris tau patiko labiausiai? (ankstyvas, vidurinis, vėlyvas).

    Šiek tiek pailsėkime ir pažaiskime žaidimą „Strazdana“.

      Kūno kultūros minutė:(atlikti judesius pagal tekstą)

    Vėjas pučia mums į veidus

    Medis siūbavo.

    Vėjas vis tylesnis, tylesnis,

    Medis vis aukščiau ir aukščiau.

    Saulė, saulė

    Auksinis dugnas

    Degk, degink aiškiai

    Kad neužgestų,

    Miške bėgo upelis

    Išskrido šimtas bokštų

    Ir sniego pusnys tirpsta, tirpsta.

    Ir gėlės auga!

    Mūsų pirmosios gėlės

    Žiedlapiai atsidaro

    Vėjas truputį kvėpuoja

    Žiedlapiai siūbuoja.

    Mūsų pirmosios gėlės

    Žiedlapiai užsidaro

    Papurtyk savo galvą

    Jie ramiai užmiega.

    Pažadinsime gėles?

    Pavasaris! Koks malonus ir švelnus žodis. Pavasaris yra nuostabus metų laikas. Pavasariška šiluma visiems labai gerai jaučiasi. Žmonės mielai apnuogina savo veidus švelniai pavasario saulei. Pavasario įvaizdis turi daug veidų. Tai nuostabi gamta, paukščių atvykimas, žydėjimas ir gležni žalumynai.

      Darbo paaiškinimas.

    Ir šiandien jūs ir aš tapsime burtininkais ir nupiešsime neįprastą pavasario paveikslą. Perteikime jame visą vėlyvo pavasario grožį.

    Štai turime pasiruošimo, šiuose paveiksluose pavasaris dar neatėjo.

    Kaip galime padėti pavasarį? Ką mes galime padaryti, kaip manote? ( klijuokite ryškią saulę ir baltus debesis, padarykite žalius lapus ant gėlių, žolės ir kt.).

    Kaip pavaizduoti ryškią saulėtą dieną?( klijuosime saulę ir baltus debesis).

    Jūsų lėkštėse yra geltoni kvadratai, mes iškirpsime iš kvadratų saulę ir gėlę. Iš žalio stačiakampio – žolė ir lapai.

      Savarankiška vaikų veikla.

      Kūrinių analizė.

    Kokį darbą gavome?

    Kas tau patinka tavo darbe?

    Koks darbas tau labiausiai patinka? Kodėl? (vaikų atsakymai)

    YI. Apibendrinant pamoką.

    Jūs, vaikinai, šiandien esate tikri magai, o mūsų nuotraukos pasirodė tikrai stebuklingos ir unikalios.

    Kokia burtininkė Pavasaris!

    Iš kur ji turi tiek jėgų?

    Vos pabudęs iš miego,

    Ji pažadino gamtą.

    Mojuoja burtų lazdele,

    Ji ištirpdė sniego pusnis.

    Ir iš karto nepailsėjęs,

    Ji nutiesė kelią upeliams.

    O oras švarus ir atstumas aiškus!

    Gamta dainuoja, atgyja.

    Taip, tu esi burtininkė, Pavasari!

    Dabar aš tai tikrai žinau!

    Natalija Šemjakova

    Atvira pamoka pagal paraišką

    V parengiamoji grupė šia tema

    « Pirmosios gėlės»

    Tikslas: išmokyti vaikus perduoti į aplikacijos charakteristikos spalvos ir putino lapai.

    Užduotys: sustiprinti pjovimo akimis būdus iš perlenkto popieriaus.

    Pamokos eiga:

    Vaikai įeina, pasisveikina ir sustoja į ratą su mokytoju.

    Ant musu klasės svečiai, pasisveikinkime su jais! Šiandien gatvėje... (šviečia saulė, šilta, šviesi arba debesuota). A (IR) mūsų grupė(tas pats)šilta, lengva, linksma. Ir mums smagu iš savo šypsenų, nes kiekviena šypsena yra mažytė saulė, kuri leidžia jaustis šiltai ir gerai. Todėl dažniau šypsosimės vieni kitiems ir teiksime džiaugsmą kitiems.

    Kviečiu keliauti į nuostabų kraštą.

    Vaikinai, įdomesnio nuotykio nerasime.

    Ten nėra sniego, nėra šalčio,

    Viskas ten pabudo iš miego,

    Išeisime iš darželio

    Į nuostabią žemę – Pavasarį!

    Ar esate pasiruošę leistis į kelionę? (Taip).

    Šioje šalyje saulė švelniai juokiasi, sniego pusnys tirpsta, upelis garsiai šniokščia...

    Kokius dar žinote pavasario ženklus? (Saulė šviečia ryškiau, labiau šildo, paukščiai čiulba, gieda, pumpurai brinksta, pirmoji žolė)

    Ir šioje šalyje yra nuostabi proskyna, nusėta įvairiais gėlės.

    Norite sužinoti, kurios?

    Tada atsisėskite ant kėdžių, pažiūrėsim. (Vaikai susėda iš anksto paruoštos kėdės ar suolai).

    (Rodyti pristatymą "Pavasaris gėlės» )

    Po pristatymo pagrokite pavasarinę melodiją.

    Pažvelkite į šią snieguotą pievą. Bėda įvyko stebuklingoje žemėje.

    O saulė visai nesišypso. Viskas balta – balta. Ir viskas dėl to, kad piktoji pūga atskrido į stebuklingą proskyną, uždengė ją sniegu ir viską užšaldė gėlės. Sniego sangrūdos yra tokios gilios, kad saulės spinduliai negali prasiskverbti.

    Vaikinai, padėkime pavasariui ištirpdyti sniegą. (taikymas – apšilimo žaidimas "akmeninis").

    Pažiūrėkite, ką padarė piktoji pūga, ne viena nepaliko gėlės, nesigailėjau. Daugiausiai pasodinkime šioje pavasarinėje pievoje pirmosios gėlės kurie pabunda pavasarį. Atspėk, kas tai yra gėlės? (Snieguolės).

    Ir šiandien mes išmoksime iš popieriaus pasigaminti putinų aplikacijos.

    Dabar sėskite prie staliukų ir mes bandysime papuošti proskyną snieguolėmis.

    (Vaikai sėdi prie stalų, kur yra medžiaga aplikacijos).

    Ant lentos yra snieguolės paveikslas.

    Iš kokių dalių jis susideda? gėlė? (Stiebas, lapai, taurėlapiai ir žiedlapiai).

    Iš kokių dalių, kaip ir ką spalvos iškirpsite dalis gėlė? Snieguolė išauga tiesiai iš sniego ir jūs atsargiai pieštuku nubrėžiate sniego liniją. Ką laikysitės pirmiausia, o ką vėliau? Kaip ir su kuo pavaizduosite sniegą? (Iš juostelių servetėlės: smulkiai supjaustykite).

    tegul Paruoškime pirštus darbui:

    (pratimas « Gėlės» )

    Mūsų švelnus gėlės atveria savo žiedlapius

    (sklandžiai atidarykite pirštus)

    Vėjas šiek tiek kvėpuoja, žiedlapiai siūbuoja.

    (mojuoja rankomis prieš juos)

    Mūsų švelnus gėlės dengia žiedlapius

    (tvirtai suspauskite pirštus)

    Jie papurto galvas ir tyliai užmiega

    (lygiai nuleiskite juos ant stalo)

    Dabar pradėkime. (individuali pagalba)

    Darbo metu liūdną saulę keičia linksma.

    Džiaugiuosi, kad padarei tiek daug spalvos už stebuklingą proskyną. Vaikinai, žiūrėk, saulė pradėjo šypsotis! Tai vėl suteikia mums šilumos.

    Atnešk savo darbus čia į proskyną. Kaip gražu pasirodė! Koks tu puikus žmogus! O dabar laikas atsisveikinti su nuostabia proskyna.

    Vienas, du, trys, visi apsisuko,

    Grįžome į darželį.

    Ar jums patiko kelionė? Kokia tavo nuotaika?

    Perduokime vieni kitiems savo gerą nuotaiką, šilumą.

    Sušildykite delnus savo šiluma. Ir tada perduokite šilumą visiems, įskaitant svečius! (žaidimo imitacija "delnai")

    Ačiū visiems!

    Taikymas.

    Žaidimas „Vesnyanka“

    Saulė, saulė, auksinis dugnas,

    (vaikai vaikšto ratu)

    Deginkite, deginkite aiškiai, kad neužgestų!

    Miške bėgo upelis,

    (bėga ratais)

    Įskrido šimtas bokštų,

    (mojuoti rankomis stovint vietoje)

    Ir sniego pusnys tirpsta, tirpsta,

    (lėtai pritūpkite)

    A gėlės auga.

    (lėtai atsistoti)

    Vaikų darbelių nuotraukos iš parodos „Snieguolės“.

    Abstrakti tema: "Rooks atėjo"
    Paraiška parengiamosios mokyklos grupėje


    Tikslas:

    Išmokykite vaikus menine forma įkūnyti savo idėjas apie paukščius.
    Tobulinti popierinės plastikos techniką vaizduojant paukščius, stengiantis perteikti paukščių plunksnos ypatybes.
    Išmokykite vaikus dirbti su diagramomis ir operaciniais žemėlapiais.
    Ugdykite gebėjimą pajusti medžiagos specifiką, gebėjimą sukurti pusiau tūrinę kompoziciją.
    Ugdykite bendravimo įgūdžius, reguliuokite savo veiksmus, išklausykite kitus, suteikite pagalbą ir parodykite santūrumą.
    Ugdykite rūpestingą požiūrį į gamtą ir gerus jausmus kitiems.

    Preliminarus darbas: iliustracijų žiūrėjimas, kalbėjimas apie migruojančių paukščių atskridimą, bokšto piešimas, didaktinis žaidimas „Paukščiai“, psicho-gimnastika „paukščiai“.

    Žodyno aktyvinimas: bokštas, migruojantys paukščiai, pūkuotas, juodas, pilkas, popierius, sluoksniai, segiklis, simetrija.

    Žodyno turtinimas: sparnai, kėbulas, prero, plunksnos.

    Medžiagos ir įranga: laikraštis, juodas spalvotas popierius, segiklis, kartonas pagrindui, multimedijos projektorius, "Paukščių balsų" muzikos įrašai, šokių melodijos.

    Pamokos eiga:
    Vaikai ruošiasi pamokai, mokytojas prie lentos prisega iliustraciją su liūdna veido išraiška.
    IN.:
    - Vaikinai, šiandien pamoka atšaukta darželyje. Eidama į darbą pamačiau šį paukštį
    – Kaip tai vadinasi? Ar manote, kad bokštas jaučiasi gerai ar blogai? Pagal kokius požymius nustatėte, kad jam reikia pagalbos? Kaip aš galiu jam padėti?

    Vaikai paaiškina, kaip gali padėti (maitinti, statyti namą). Mokytojas, vaikų nepastebėtas, „pakeičia kiaulpienės veido išraišką“ (pakeičia iliustracijas).

    K: Gerai padaryta! Jūs puikiai žinote, kaip padėti bokštui, kad jo nuotaika pasikeistų. Žiūrėk, jis šypsosi.
    K: Kas tau atsitiko?
    Rookas: – Skridau su šeima ir atsilikau nuo jų. Jis atsisėdo ant darželio tvoros ir pradėjo liūdėti. Žmonės ėjo pro šalį, niekas manęs nepastebėjo, kol T, pasiėmiau mane su savimi ir nenuvežiau į darželį. Ji pasakė
    - „Leisk nuvesti tave į darželį, vaikai tau padės“.
    „Taip patekau į darželį“.

    V.: Vaikinai, aš noriu jums papasakoti daug įdomių dalykų apie rookus. Nori klausytis?
    Šiaurinėje šalies dalyje esantys rykšteniai yra migruojantys, o pietinėje – sėslūs paukščiai.
    Jie peri medžiuose didelėmis kolonijomis. Dažnas didelių apgyvendintų vietovių žiemojantis paukštis. Atvirų kraštovaizdžių gyventojas. Gyvenvietėse, esančiose šalia senų kelių, medžiuose dažnai aptinkami „rookai“ - kolonijinės gyvenvietės, susidedančios iš dešimčių lizdų, kurie buvo naudojami daugelį metų. Visaėdis. Pavasarį rykštė atkeliauja labai anksti, o laukuose dar yra sniego. Atvykimo laikotarpis į skirtingas buveines patenka nuo vasario iki balandžio mėn. Lizdas statomas iš sausų šakelių, išklojamas sausa žole, kartais su vilnos atraižomis, plonomis šakomis, taip pat naudojamos įvairios šiukšlės. Lizdų kolonija egzistuoja labai ilgai, net dešimtmečius.
    Bokštas savo dydžiu ir išvaizda yra panašus į varną, todėl daugelis žmonių juos painioja. Tačiau bokštas turi aiškų skiriamąjį bruožą - suaugusiems paukščiams aplink snapą yra plunksnos plikos odos žiedas, be to, bokštas yra „lieknesnis“.
    Vandens spalva grynai juoda su metalo blizgesiu, kūno svoris 350-490 g.

    Rook mankšta
    Staiga supasi hamake ( pasilenkęs į šoną).
    Žąsys - upės bangose ​​( lenkimas pirmyn ir atgal).
    Balandžiai praskrido pro šalį ( siūbuojančias rankas)
    Ir atsisėdo ant šakos ( pritūpęs).
    Šakelė siūbuoja ( siūbuojančias rankas)
    Tai sekasi gerai.
    Vaikinai, siūlau padaryti ką nors dėl mūsų plunksnuotųjų draugų.

    Gamybos seka:
    Gaminsime paukščiukus iš laikraščio ir spalvoto popieriaus.
    Paimkite keturis lapus ir sulenkite kiekvieną į keturias dalis.
    Padėkite juos vieną ant kito.
    Sujunkite visus sluoksnius perforuodami juos segtuku.
    Dar kartą permuškite, kad sustiprintumėte, įdėdami sąvaržėles skersai.
    Iškirpkite ovalą, kad atrodytų kaip sparnas.
    Reguliariai padarykite maždaug 10 mm gylio pjūvius.
    Pakelkite viršutinį ploną sluoksnį.
    Pirštais suspauskite jį aplink centrą.
    Pakelkite kitus sluoksnius ir taip pat suspauskite juos pirštais.
    Pakelkite visus sluoksnius po vieną. Vienu metu galite pakelti 2-3 sluoksnius.
    Rezultatas buvo puikus sparnas su gražia plunksna.
    Norėdami pagaminti paukščio kūną, paimkite juodo popieriaus juosteles, kurių matmenys yra 3,5–4 cm x 8–12 cm, ir sulenkite jas per pusę. Nupjaukite perteklių, kad susidarytų lašas. Tada išskleiskite ir priklijuokite ant šakos. Iš stačiakampio išpjausime galvą. Galva bus apvali. Iškirpkime snapą iš laikraščio.
    Pamokos santrauka. Vaikų darbelių paroda.

    Pavadinimas: Pamokos apie aplikaciją santrauka parengiamojoje grupėje „Rooks atėjo“
    Nominacija: Vaikų darželis, Pamokų užrašai, GCD, paraiška, Parengiamoji grupė

    Pareigos: mokytojas
    Darbo vieta: MBDOU "Vaikų darželis Nr. 32"
    Vieta: Troicko miestas, Čeliabinsko sritis

    Panašūs straipsniai