• Kelionė į povandeninį pasaulį. Pamokėlės „Povandeninis pasaulis“ kūrimas vyresniojo ikimokyklinio amžiaus vaikams Povandeninis pasaulis ikimokyklinukams

    09.03.2024

    Elizaveta Goreva
    Užsiėmimo „Povandeninis pasaulis“ kūrimas vyresniojo ikimokyklinio amžiaus vaikams.

    Integruota klasė FCCM ir meninė kūryba vyresnioji grupė.

    Klasė: povandeninė karalystė» . "Medūza".

    1. Įvadinė dalis: (Laiškas nuo Brownie Kuzi)- 3 minutes.

    2. Pagrindinė dalis:14 minučių.

    3. Kūno kultūros minutės: 5 minutės (kiekviena po 2,5 min.).

    4. Baigiamoji dalis: 3 minutes.

    Tema: « Povandeninis pasaulis»

    Klasė: „Kuzio Brauno kelionė į povandeninė karalystė» .

    Amžius: vyresnioji grupė.

    Elgesio forma: Integruotas pamoka apie FCCM(pažinimas) ir meninė kūryba.

    Tikslai ir siekiai:

    Švietimo:

    Išplėsti rodinius vaikai apie povandeninio pasaulio gyventojus;

    Suaktyvinkite kalboje vaikų daiktavardžiai, būdvardžiai, veiksmažodžiai;

    Ugdyti gebėjimą išsamiai atsakyti į klausimus;

    Susitikti vaikai su vaizdavimo technika naudojant vaškinius pieštukus ir akvareles;

    Vystantis:

    Ugdykite protinį įgūdžių: vaizduotė, mąstymas, dėmesys, smulkioji motorika, bendroji motorika;

    Ugdykite kūrybinį ir pažintinį mąstymą vaikai.

    Ugdykite galimybę patalpinti vaizdą lapo centre;

    Ugdyti domėjimąsi vizualiaisiais menais;

    Praktikuotis atskirti ir įvardyti spalvas ir jų atspalvius, daiktų formas;

    Pagerinti gebėjimą taisyklingai laikyti teptuką piešiant;

    Ugdykite stebėjimo įgūdžius;

    Švietimo:

    Ugdykite meilę gamtai;

    Ugdykite nepriklausomybę renkantis įvaizdžio atspalvius;

    Ugdykite gebėjimą dirbti savarankiškai;

    Įranga:

    Kraštovaizdžio lapas su medūzos kontūro atvaizdu;

    Vaško pieštukai;

    Akvareliniai dažai;

    Vandens indas;

    Pristatymas « Povandeninis pasaulis» ;

    Laiškas nuo rudojo Kuzi;

    Preliminarus darbas su vaikai:

    Žiūrint į iliustracijas povandeninis pasaulis.

    Pokalbis apie povandeniniai gyventojai.

    Žiūriu animacinį filmuką "COAPP. Gyvenimas yra visur".

    Struktūra klases:

    1. Įvadinė dalis (trukmė 3 min.): laiko organizavimas. Laiškas nuo Brownie Kuzi.

    Tikslas: sukurti susidomėjimą, emocinę nuotaiką užsiėmimas.

    2. Pagrindinė dalis. (trukmė 14 minučių) Tikslas: programos turinio užduočių įgyvendinimas.

    3. Kūno kultūros minutės: 5 minutės (kiekviena po 2,5 min.).

    Tikslas: psichoemocinis palengvėjimas vaikai.

    4. Baigiamoji dalis (trukmė 3 min.) Analizė klases.

    Tikslas: atlikti išsamų pedagoginį veiklos vertinimą vaikai. Mokytis vaikai atlikti atlikto darbo savianalizę.

    Pamokos eiga:

    Įžanginė dalis: Laiškas nuo Brownie Kuzi.

    Auklėtojas: Vaikinai, šįryt paštininkas atnešė laišką nuo mūsų draugo Kuzio, paskaitykime.

    Laiškas:

    Mieli vaikinai!

    Rašo tau, mažoji rudenė Kuzya! Aš esu mažas pasakų žmogus. Esu labai maža, ne didesnė už lėlę. Aš gyvenu kaime. Čia labai gražu. Yra upė, ežeras, laukai ir miškai.

    Kartą per radiją išgirdau sakant, kad pasaulyje yra didelių jūrų ir vandenynų, ten gyvena jūrų gyvūnai ir gyventojai. Taigi aš nekantrauju pamatyti ir sužinoti daugiau apie juos.

    Padėkite man juos nupiešti. Savo piešinius siųskite man šiuo adresu. Adresas ant voko.

    Auklėtojas: Vaikinai, ar galime padėti Kuzai?

    Vaikai: Taip.

    Auklėtojas: Norėdami padėti Kuzai, turime leistis į kelionę povandeninis pasaulis.

    Ar mokate plaukti? Na, gerai, kad ne visi mokate plaukti. Mums patiems nereikės nardyti. Ir, žinoma, mes neturėsime laiko susipažinti su visais jūros gyventojais. Keliaudami susipažinsime su magiškomis vaško pieštukų ir akvarelės savybėmis.

    Pagrindinė dalis

    Auklėtojas: O dabar prašau atsisėsti į tuščias mūsų vietas povandeninis laivas, povandeniniai laivai.

    (Ekrane yra jūros nuotraukos gyventojų: jūrų žvaigždės, jūrų anemonai, jūrų arkliukai, elektrinės erškėtros, delfinai, medūzos, dumbliai).

    Auklėtojas: Vandenyno gelmės slepia daug paslapčių. Mokslininkai kasmet atranda šimtus naujų jūros gyvūnų ir augalų. Bet su įdomiausiais tikrai susipažinsime ir sutiksime. Pažiūrėkite, kokie jie visi paslaptingi. Yra jūrų žvaigždžių, jūrų anemonų, jūrų arkliukų, elektrinių erelių, delfinų ir medūzų.

    Kūno kultūros minutei:

    Žuvis linksmai taškėsi

    Švariame, gėlame vandenyje.

    Jie sulenks ir išsilenks.

    Jie palaidos save smėlyje.

    Mes tiek kartų tupime

    Kiek čia žuvų turime?

    Kiek čia žuvėdrų turime?

    Mes peršoksime tai daug kartų.

    2-3 skaidrės (žvaigždės šūvis)

    Jūros dugne guli žvaigždė

    Nejuda – tikriausiai miega.

    Ta žvaigždė turi penkias rankas -

    Žvaigždė gali valgyti rankomis.

    O jai vėžiagyvis, krevetė -

    Tai kaip saldainis vaikinams!

    4-5 skaidrė (jūrų arkliuko šūvis)

    Uodegą apsiviję žolės ašmenimis,

    Ne už krašto, už vidurio,

    Dėl koralų kelmo,

    Arklys nori sėdėti vandenyje,

    Bet tai neveikia:

    Vandenyje viskas siūbuoja.

    6-7 skaidrė (delfinų rėmas)

    Visi žino apie delfinus -

    Įdomesnių gyvūnų nėra:

    Aštrus protas, judrūs judesiai,

    Ir lengva treniruotis.

    8-9 skaidrė (elektrinės rampos šūvis)

    Jūroje jie vadina jį stintu

    Viskas Jo Didenybės.

    Na, tiems, kurie pamiršta,

    Jis trenkia elektra!

    Auklėtojas: Vaikinai, pažiūrėkite į šias keistas lėkštes su kryžiais. Kas tai galėtų būti?

    (rėmai su įvairių tipų medūzų kaita)

    Auklėtojas: Taip, tai kažkokie plaukiojantys grybai. Jie patys yra skaidrūs ir panašūs į senovinės žibalinės lempos. Kaip suprasti, kas tai yra?

    Taip, tai yra medūzos. (medūzos šūvis)

    Po vandeniu

    Permatomose palaidinėse

    Svarbu plaukioti medūzomis.

    Lėtai, neskubant,

    Kad atrodytum gražiai.

    Tai yra fashionistas

    Mados meistrai - povandeniniai laivai.

    Taip, tai medūzos – paslaptingi ir neįtikėtinai gražūs mūsų planetos jūrų ir vandenynų gyventojai. Laisvai plaukiantys jūros organizmai želatininiu, apvaliu kūnu. Jie būna įvairių dydžių – nuo ​​mažiausio iki didžiausio, kurie siekia 2,5 metro. Nuo kūno kraštų tęsiasi čiuptuvai, kurių ilgis kartais siekia 30 metrų. Nepatartina gaudyti medūzų, nes galite stipriai nusideginti. Jeigu nepriplauksime ir nepaliesime medūzų, jos nepavojingos. Medūzos ramiai plaukia vandens stulpelyje. Medūzos yra labai naudingos, jos filtruoja ir valo jūros vandenį. Jie dažnai naudojami medicinoje. Jie padeda kovoti su stresu. Japonijoje medūzos veisiamos akvariumuose. Sklandūs, neskubūs medūzų judesiai ramina žmones. Taip pat iš jų gaminamos salotos, medūzos supjaustyti plonomis juostelėmis, sumaišyti su daržovėmis, žolelėmis ir užpilti padažu. Jie gyveno pasaulio vandenynuose daugiau nei 600 milijonų metų. Jie yra seniausių gyvybės formų žemėje atstovai. Ir jie per tą laiką beveik nepasikeitė.

    Audros metu 1000 medūzų atsiduria ant kranto, guli saulėje ir ištirpsta kaip želė mėsa.

    Kaip atrodo medūzos? (ant atvirų skėčių, varpelių, žibintų, lempų ir kt.)

    Kokios formos jie (trikampis, puslankis).

    Kokios spalvos yra medūzos? (šviesiai mėlyna, oranžinė, rožinė, violetinė)

    Kūno kultūros minutei:

    Permatomi mėlyni skėčiai plūduriuoja

    Švelniai siūbuodami jie veda savo apvalų šokį!

    Dabar grimzta žemai, dabar kyla aukštyn,

    Jie spindi saulėje ir džiugina mus visus!

    Auklėtojas: Vaikinai prie mūsų stalo meluoti: popieriaus lapas, vaškiniai pieštukai ir akvarelės. Brownie Kuzya paprašė mūsų nupiešti jam povandeniniai gyventojai. Nupiešime?

    Kokius gyvūnus piešime?

    Kokios bus jūsų medūzos?

    Kokios spalvos pieštuku spalvinsite medūzą?

    Kokios spalvos akvarelinius dažus rinksitės?

    (vaškiniu pieštuku vaikai piešia medūzas, o paskui jas dažo akvareliniais dažais).

    Baigiamoji dalis

    (piešiniai pakabinti ant lentos)

    Auklėtojas: Vaikinai, pažiūrėkite, kokius nuostabius, tiesiog nuostabius piešinius padarėte. Kokia nuotaika buvote piešdama ir kai pamatėte savo piešinius su medūzomis? Ką veikia tavo medūzos?

    Na, vaikinai, laikas grįžti, kelionė eina į pabaigą. Mūsų povandeninis laivas parveš mus iki pat namo. (muzikos garsai).

    Šiandien sužinojome daug naujų dalykų. Kas labiausiai įsiminė iš mūsų kelionės? kas tau patiko labiausiai?

    Tikrai keliausime su jumis dar ir dar. Tuo tarpu laikas atsisveikinti su naujais draugais.

    Viso gero!

    Sitnikova Alena Stanislavovna

    Pedagogas, MBDOU Nr. 28 "Firefly", Sredniy kaimas

    Sitnikova A.S. Kelionė į povandeninį pasaulį // Pelėda. 2017. N3(9)..2019 09).

    įsakymas Nr.30482

    Tikslas: Plėsti vaikų supratimą apie supantį (povandeninį) pasaulį.

    Užduotys:

    Švietimas:

    Praturtinti vaikų žinias apie povandeninį pasaulį ir jo gyventojus;

    Pateikite pradinį žuvų struktūros supratimą.

    Plėsti vaikų žodyną.

    Vystomasis:

    Ugdykite gebėjimą palaikyti pokalbį.

    Motorinės veiklos vystymas, gebėjimas veikti pagal taisykles.

    Ugdykite gebėjimą bendrauti ir bendrauti su suaugusiais ir bendraamžiais.

    Edukacinės užduotys:

    Ugdykite susidomėjimą užsiėmimais;

    Ugdykite emocinį reagavimą.

    Ugdymo sritys: pažintinė raida, socialinė-komunikacinė raida, fizinė raida.

    Įranga:

    Garso įrašas (jūros triukšmas), jūros imitacija, magnetinė lenta, žuvies atvaizdas, jūros būtybių maketai, kūgiai, meškerė, žuvies dėlionės, molbertas.

    Pamokos eiga

    Mokytojas paleidžia garso įrašą su jūros garsais – bangų taškymas, banglenčių sportas, vaikų įėjimas į salę.

    Pedagogas: - Vaikinai, klausykite. Ką tu girdi?

    Vaikų atsakymai: jūros ošimas, bangų taškymas krante...

    Pedagogas: – Teisingai, tai jūros ošimas. Bangos taškys krante, atsitrenkdamos į akmenis...

    Pedagogas: – O, prašau, sakyk, kuo galima keliauti jūra?

    Vaikų atsakymai: laive, jachtoje, laive...

    Pedagogas: – Taip, žmonės gali keliauti jūra laivu, valtimi, burlaiviu, jachta, garlaiviu, motorlaiviu, kateriu.

    Pedagogas: - Vaikinai, ar norėtumėte pasivaikščioti jūros dugne? Bet ne bet ką, o į pačias mėlynos jūros gelmes?

    Vaikų atsakymai: – Taip! Mes norime!

    Pedagogas: – Dabar sėskime į valtis ir išplaukime į kelionę per bangas.

    Žaidimas: „Valtys“.

    Žaidimo aprašymas:

    Suspaudžiu du delnus ir plauksiu per jūrą.

    Dvi delnai, draugai, tai mano valtis.

    Pakelsiu bures ir plauksiu per mėlyną jūrą.

    O žuvys šen bei ten plaukioja audringomis bangomis.

    Vaikai suspaudžia abu delnus, nesujungdami nykščių. Imituoja valties judėjimą.

    Vaikai, skambant muzikai, plaukia prie „jūros“ (vaikšto kaip gyvatė tarp atramų, ant kurių pavaizduoti jūros gyviai).

    Vaikai artėja prie „jūros“, kur gyvena jūros gyvybė (ant grindų yra jūros imitacija).

    Vaikai sėdi aplink „jūrą“.

    Pedagogas: - Vaikinai, jūs ir aš atsidūrėme povandeniniame pasaulyje. Pažiūrėkime, kas čia gyvena?

    (diskusija apie jūrų gyvybę, rodoma vaizdinė medžiaga).

    Pedagogas: - O dabar tegul kiekvienas iš jūsų tampa jūros gyventoju.

    Lauko žaidimas „Surask savo namus“

    Žaidimo aprašymas:

    Išmokite rasti savo namus, bėkite vienas kito neliesdami. Gavus signalą, atlikite veiksmus.

    Pedagogas: - Puiku, tu tai padarei!

    Pedagogas: - Vaikinai, žiūrėk, kas tai yra? (jie randa skrynią). Įdomu, kas viduje? O norint tai išsiaiškinti, reikia įminti mįslę.

    Mįslės kūrimas:

    Ji gyvena vandenyje – neturi snapo, bet pešasi.

    Jo švari sidabrinė nugara šviečia upėje.

    Pedagogas: – Dabar pažiūrėkime, ar teisingai atspėjote. (Mokytojas išima žuvies figūrėlę).

    Pedagogas: - Pažiūrėkime į ją atidžiai. Štai žuvies kūnas – pailgas, ilgas, su galva priekyje ir uodega už nugaros. Žuvis visada turi nugarą viršuje, o pilvą apačioje. Ant nugaros, pilvo ir uodegos yra pelekai.

    Kodėl žuvims reikia pelekų?

    Vaikų atsakymai: plaukti...

    Judėti. O uodegos pelekas yra pagrindinis judėjimo organas, jis veikia kaip vairas, ypač staigių posūkių metu.

    Žuvis turi akis ant galvos. Kodėl mums reikia akių?

    Vaikų atsakymai: pamatyti.

    Teisė pamatyti. Žuvis viską aplinkui mato akimis, kaip ir tu ir aš. Kas dar yra ant žuvies galvos?

    Vaikų atsakymai: burna.

    Pedagogas: Teisingai.

    Kodėl žuviai reikia burnos?

    Vaikų atsakymai: Valgyti.

    Žuvys taip pat turi žiaunas, kuriomis kvėpuoja.

    Žuvys plaukia labai greitai ir net rykliams sunku jas pagauti.

    Pedagogas: - Ar norėtumėte pavirsti rykliu ir pabandyti pagauti žuvį?

    Dabar pažaiskime žaidimą „pagauk žuvį“.

    Žaidimas lauke „Pagauk žuvį“

    Žaidimo aprašymas:

    Žaidėjai stovi ratu, ištiestos rankos atstumu, veidu į centrą.

    Mokytojas yra apskritimo viduryje. Jis rankose laiko meškerę (1-1,5 m ilgio) su žuvimi, pririšta ant virvelės (0,5 m ilgio). Mokytojas apjuosia meškerę (apsuka žuvį) šiek tiek aukščiau žaidėjų galvų. Kai žuvis skrenda virš galvos, vaikai šokinėja aukštyn ir žemyn, bandydami ją pagauti. Tas, kuris sugriebia žuvį, sako: „Pagavau“. Žuvį gaudyti galima tik abiem rankomis ir šokinėjant ant dviejų kojų

    Puiku, tu tai padarei!

    Pedagogas: – Kol žvejojote, nuo jūsų nuplaukė kiti jūros gyventojai. O norint sužinoti, ką praleidote, turite suskirstyti į dvi grupes ir iš gabalų surinkti visą vaizdą.

    Didaktinis žaidimas „Surinkite žuvį“.

    Žaidimo aprašymas:

    Būtina teisingai surinkti visą žuvies vaizdą iš atskirų dalių.

    Šauniai padirbėta!

    Pedagogas: - surask lobį nuskendusiame laive (gauk monetų).

    Fizik. rankos: - mūsų kelionė baigėsi, laikas mums grįžti į darželį. Pasiruoškime valtis ir plaukime atgal (gyvatės ėjimas).

    Ar jums patiko kelionė? Kur keliavome? Su kuo sutikote pakeliui? Kas tau patiko?

    Kas buvo įdomiausia?

    Savivaldybės papildomo ugdymo įstaiga

    „Vaikų ekologinis ir biologinis centras“ Čeremchovas

    Laikinai einantis MUDO DEBC direktoriaus pavaduotojas MMR, Maskvos sritis, protokolas Nr.______

    Matveeva V.V. _______Tolstikova S.N. „____“_______2015 m

    Metodinis tobulinimas

    Atvira pamoka

    "Povandeninis pasaulis"

    Parengė:

    Danilova Svetlana Viktorovna,

    papildomo ugdymo mokytojas,

    pirmoji kvalifikacinė kategorija

    Čeremchovas, 2013 m

    anotacija

    Metodinėje plėtroje pateikiamas atviros pamokos pradinio ir vidurinio mokyklinio amžiaus vaikams scenarijus. Ši medžiaga gali būti naudinga mokytojams vedant tiek atvirus renginius, tiek suplanuotas pamokas.

    Pamokėlės metu vaikai susipažins su vandens gyventojais ir gyvenimo sąlygomis vandenyje.

    Antroje pamokos dalyje mokiniams siūloma įsitvirtinimui skirta žaidimo programa, kurioje kiekvienas gali pademonstruoti pamokos metu įgytas žinias.

    Turinys

    Įvadas……………………………………………………………………………………..4

    Metodinė medžiaga……………………………………………………………………6

    Pagrindinė dalis……………………………………………………………..7

    2.1 Organizacinis momentas………………………………………………..7

    2.2 Pokalbis: povandeninis pasaulis……………………………………………………….7

    2.3 Varžybų ir žaidimų programa: Povandeninė karalystė……………..13

    Išvados…………………………………………………………………………………..17

    Perspektyvos……………………………………………………………..18

    Literatūra………………………………………………………………………………19

    1 priedas……………………………………………………………..…..20

    2 priedas……………………………………………………………………..21

    Įvadas

    Šiuolaikinėje Žemėje aiškiai išskiriamos keturios gyvybės aplinkos – vandens, sausumos-oro, dirvožemio ir gyvų organizmų. Vanduo tapo pirmąja gyvybės terpe. Būtent jame atsirado gyvybė, kuri vėliau išplito į žemės-oro aplinką. Vandens aplinka yra upės, upeliai (vandentakiai), vandenynai, jūros, rezervuarai, tvenkiniai, ežerai, pelkės (tvenkiniai).

    Mokslininkai, būdami pastabūs ir žingeidūs žmonės, jau seniai pastebėjo vandens gyvūnų pasiskirstymo skirtinguose gyliuose ypatumą. Jie nustatė, kad netoliese gyvenantys gyvūnai, nors ir nėra giminaičiai, turi panašių kūno sandaros ir gyvenimo būdo bruožų. Norėdami suprasti, kaip tai atsitiko, turite įsivaizduoti rezervuarą dviejų aukštų namo, kuriame gyvena vandens gyventojai, pavidalu. Apačia bus pirmas aukštas, dugno grunto storis – rūsys, vandens masė – antras aukštas, o paviršinė plėvelė – stogas (vandens veidrodis) ir palėpė (po veidrodžiu).

    Kiekvienas šio namo aukštas turi savo ypatingas gyvenimo sąlygas, jam būdingas savybes. Taigi pirmame aukšte mažai šviesos ir deguonies, bet aplinkui vanduo, patikima atrama po kojomis, nepučia vėjas, nėra stiprių temperatūros pokyčių. Ant stogo daug šviesos ir oro su deguonimi kvėpuoti, bet tuo pačiu naktį šalta, dieną karšta, pučia vėjas, o vanduo tik po kojomis. Antrame aukšte deguonies ir šviesos daugiau nei pirmame, bet nepalyginamai mažiau nei ant stogo ir net nėra tokios atramos kaip vandens įtempimo plėvelė.

    Norėdami gyventi ir išgyventi tam tikrame aukšte, jo gyventojai turėjo prisitaikyti prie ten egzistuojančių sąlygų. Ir dėl ilgo prisitaikymo (t. y. prisitaikymo) prie tam tikros buveinės proceso, labai tolimos kilmės organizmai sukūrė panašius struktūros, gyvavimo ciklų ir elgesio bruožus. Mokslininkai, remdamiesi šiomis panašiomis savybėmis, sujungė gyvūnus į grupes ir kiekvienam suteikė savo vardą. Pažiūrėkime, kas būdinga kai kuriems organizmams.

    Tikslas: Išplėskite ir praturtinkite vaikų akiratį apie vandens gyventojus ir jų gyvenimo apžvalgą.

    Užduotys:

    Švietimo : Formuokite idėjas apie povandeninį pasaulį ir jo gyventojus. Išmokite atpažinti vandens gyvūnus

    Vystomasis: Ugdykite pažintinį susidomėjimą, kalbą, atmintį, mąstymą.

    Švietimas: Ugdykite rūpestingą požiūrį į gamtą, mokykite rodyti draugiškumą, atsakomybės jausmą kolektyviniame darbe ir jausmus.

    Metodinė medžiaga

    Norint vesti šią pamoką, būtina sukurti tam tikrą atmosferą – paslapties atmosferą. Juk vanduo slepia dideles paslaptis.

    Įranga:

      Kompiuteris, ekranas, projektorius.

      Pristatymas „Povandeninis pasaulis“.

      Dainų fonogramos.

      Dėlionės kortelės.

      Užduočių kortelės.

      Paraiškų paroda.

      Pusrutulių žemėlapis.

    PROPS

    1. Krūtinė, perrišta įvairiaspalviais kaspinėliais.

    2. Degtukai.

    3. Jūros gėrybės (prizai nugalėtojams)

    Pagrindinė dalis

    2.1 Organizacinis momentas

    Mokytojas: Sveiki bičiuliai! Šiandien pamokoje sužinosime daug įdomių ir mokomųjų dalykų. Pirmiausia pažiūrėkime, kaip esate tam pasiruošę. Ant stalų priešais jus yra skirtingų spalvų kortelės. Pagalvokite, su kokia nuotaika šiandien atėjote į pamoką? Dabar pasirinkite kortelę, atitinkančią jūsų nuotaiką (raudona kortelė – gera nuotaika, mėlyna – liūdna, geltona – normali). Vaikai pasirenka korteles ir parodo jas mokytojui.

    Mokytojas: Mes visi esame skirtingi svamis, todėl mūsų visų nuotaika skirtinga. Stenkimės, kad tie, kurių nuotaika yra gera, taip ir liktų, o liūdnai nusiteikusiems – pakelkime.

    Pokalbis:

    2.2 Povandeninis pasaulis

    Ar girdėjote apie vandenį?

    Jie sako, kad ji yra visur!

    Baloje, jūroje, vandenyne

    Ir vandens čiaupe

    Lyg varveklis sušąla,

    Į mišką šliaužia rūkas,

    Jis verda ant viryklės,

    Šnypščia virdulio garai,

    Be jo negalime nusiprausti,

    Nevalgyk ir negerk!

    Drįstu tau pranešti,

    Mes negalime gyventi be jos!!!

    Taigi mūsų pamokos tema šiandien vadinasi -Povandeninis pasaulis.

    Pamokos metu sužinosime, kas yra povandeninis pasaulis, kokie jo gyventojai ir kaip gyvena vandens karalystėje.

    Dabar užmerkime akis. Ką mes matome? Tamsa, ir anksčiau nebuvo nieko, išskyrus tamsą, ir taip buvo tol, kol pasirodė mėlynas putojantis rutulys. Tai mūsų Žemė! Atmerk akis. Pažiūrėkime į žemėlapį, kas gali pasakyti, kas žemėlapyje pavaizduota mėlyna spalva? (Vaikų atsakymai).

    Taip, viskas, ką matome, yra vanduo:

    Jei pažvelgsite į Žemės žemėlapį,

    Žemėje yra tik trečdalis žemės.

    Bet tada iškyla keistas klausimas?

    Planeta turėtų vadintis vandeniu!

    Bet pasirodo, kad tai povandeninis, ten taip pat yra žemė ir ši žemė yra povandeninis dugnas.

    Bet vanduo irgi pasirodo kitoks... Ten didžiuliai vandenynai, didelės jūros, upės ir maži upeliai, bet ką po juo slepia vanduo? O vanduo savo gyventojus slepia savyje. Daugiausia yra žuvų.

    Ar žinojote, kad žuvys atsirado dinozaurų laikais?

    Ir tais tolimais laikais žuvis turėjo kietą kiautą. Tačiau nuo to laiko pasaulis labai pasikeitė, o kartu su juo pasikeitė ir žuvys. Šiais laikais daugelio žuvų kūnas yra padengtas žvynais.

    Ar žinote, kodėl žuvims reikia žvynų?

    Žuvies kūnas yra minkštas ir jį apsaugoti reikia kietų žvynų! Tiesą sakant, žvynai yra žuvies odos dalis. Žvynai laisvai slysta viena per kitą, todėl žuvys gali judėti.

    Ar žinojote, kad žuvys turi ausis?

    Ar žinote, kodėl žuvims reikia uodegos?

    O jų uodega tarnauja kaip vairas. Norint įgyti greitį ir plaukti tinkama kryptimi, žuviai padeda uodega, o žuvys turi pelekus, o ne rankas ir kojas.

    Ar žuvys miega?

    Taip, žuvys taip pat miega. Ar kada nors matėte auksinę žuvelę ramiai gulinčią akvariumo dugne? Ji miega, nors jos akys atmerktos. Žuvys neturi akių vokų, todėl jos niekada neužsimerkia. Auksinė žuvelė miega naktį. Tačiau kai kurios žuvys miega dieną, o medžioja naktį.

    Tačiau, nors žuvys turi daug bendro, visos žuvys labai skiriasi viena nuo kitos. Jų įpročius ir įpročius įtakoja vieta, kurioje jie gyvena. Taigi, išsiaiškinkime, kur gyvena žuvys. Norėdami tai padaryti, kviečiu du vaikus prieiti prie manęs ir išbandyti vandens iš dviejų stiklinių ir pasakyti, ar šis vanduo panašus vienas į kitą (vaikams siūlomos dvi stiklinės vandens: vienoje šviežio, kitoje sūrus). Vaikų atsakymai.

    Kaip vanduo skiriasi stiklinėse, taip skiriasi vandens baseinuose.

    Taigi, pirmasis mūsų vandens telkinys, kuriame laikysime jo gyventojus... tai bus gėlo vandens telkinys... ir dabar atspėsime jo pavadinimą!

    Teka, teka, netekės,Jis bėga, bėga, bet nepabėgs.(Upė)

    Susipažinkime su upių gyventojais

    1. Ji yra pavojingiausia upėje,Gudrus, riebus, stiprus,Be to, ji tokia pikta!Žinoma, tai...

    Lydeka – Lydeka turi pailgą kūną ir ilgą galvą su plačia burna. Lydekos burnoje yra labai aštrūs dantys. Juk lydeka yra plėšrūnas. Lydekos medžioja dumbliuose. Spalva lydeka yra tamsiai žalia, todėl dumbliai ją gerai paslepia. Lydekos minta žuvimi, tačiau lydekos renkasi sergančias ir sužeistas žuvis. Štai kodėl ji vadinama upės slaugytoja. Lydekos nemėgsta maudytis, todėl gyvena ramiuose vandens telkiniuose, kur vanduo neaktyvus. Lydekos yra ilgaamžės ir kartais gyvena iki 100 metų.

    2. Gyvena upės baseine,Jis turi didžiulę burnąAr girdėjote apie tai?Na žinoma yra

    Som yra didelė gėlavandenė žuvis. Suaugusios žuvys sveria iki 100 kg. Ir jų ilgis siekia iki 3 m. Šamas turi pailgą kūną, didelę burną su aštriais dantimis, dvi ilgas antenas ant viršutinio žandikaulio ir dvi ant apatinio žandikaulio. Ūsų pagalba šios žuvys ieško maisto. Kažką palietusi ūsais žuvis iš karto nustato, ar ji valgoma, ar ne. Šamas – žuvis, kuri neturi žvynų, jos kūnas padengtas gleivėmis. Šamas mėgsta šiltą, tylų vandenį. Dieną jie miega, o sutemus tampa aktyvūs. Jie valgo šamus, varles, ikrus ir negyvas žuvis. Šamas gyvena iki 40 metų. Žiemą šamas grimzta į dugną ir pereina į žiemos miegą.

    3 .Jis linksmas, jaunas

    Su auksinėmis žvyneliais.

    karosas – šią žuvį žvejai vadina „kuprotu“. Nugara kupra, kūnas stipriai suspaustas iš šonų, nugara ruda, šonai geltoni. Karosai mėgsta gyventi ramiuose, sekliuose baseinuose, kur daug žolės ir dumblių. Karosas yra nepretenzinga žuvis, todėl gali gyventi dumblėtame, ramiame vandenyje. Jei vasara sausa, karosai užkasa dumbluose ir laukia lietaus. Ką valgo šios žuvys? Jie valgo dumblių lapus ir stiebus, taip pat gali užkąsti smulkiais gyvūnais (vabalais ir lervomis). Žiemą karosai įsirauna į dumblą ir užmiega iki pavasario.

    Tai padarai, gyvenantys mūsų upėse.

    Dabar eikime prie sūraus tvenkinio.

    Čia tu negali žiūrėti

    Vandeninga, mėlyna erdvė

    Jame banga kyla kaip siena,

    Baltas ketera virš bangos

    O kartais tylu ir ramu,

    Ar visi galėjo jį atpažinti? (Jūra)

    O kas gyvena mūsų jūroje?..

    4. Vėl žaidžia ir kvailiojaPriešais laivo priekį.Nugaros mirga virš vandens, -Vikrieji skuba...

    delfinas - Lieknas, ilgu snapu; Nugaros ir visų pelekų spalva tamsi, beveik juoda, pilvas baltas, priklauso dantytųjų banginių šeimai. Delfinų kūno ilgis priklauso nuo genties (nuo 1 iki 10 m), svoris 200-300 kg. Tai žinduoliai, kurie kvėpuoja per plaučius, tačiau gali ilgai išbūti vandenyje. Skirtingais intervalais jie pakyla į jūros paviršių paimti oro. Delfinai minta žuvimis ir kalmarais, tokį mobilų grobį laiko stipriais žandikauliais ir daugybe aštrių dantų. Delfinai miega po vandeniu, dažniausiai naktį, o dieną tik pamaitinę. Jauniklius maitina pienu.

    5 .Virš vandens iššoko blokas

    Tai labai pikta žuvis.

    Parodė savo peleką

    Ir vėl ji akimirksniu dingo.

    Ryklys yra didelis jūrų plėšrūnas. Ryklys turi galingą ilgą kūną (nuo 5 iki 12 m). Nugara tamsi, o pilvas baltas. Didžiulė, baisi burna, dideli aštrūs dantys. Rykliui nuolat atnaujinami dantys, jei rykliui nulūžo dantis, jo vietoje išauga naujas. Rykliai plaukia, lenkdami savo kūną bangomis. Šios žuvys negali gyventi nejudėdamos, jos dūsta. Rykliai užmiega priepuoliais ir pradeda lėtai plaukioti judėdami uodegomis. Rykliai minta žuvimis, planktonu ir kitais jūros gyventojais. Dauguma ryklių yra taikūs ir nepuola žmonių, tačiau yra ir kanibalų – didysis baltasis ryklys.

    6 Atrodo kaip žuvis, atrodo ne...
    Visiems siunčia sveikinimus su fontanu.
    Visą dieną gulėti ant bangų
    Stebuklas-judo žuvis-….
    (banginis).

    Banginis - Mėlynasis banginis yra didžiausias padaras, gyvenantis žemėje. Jo svoris retais atvejais siekia 200 tonų, o ilgis – 33 metrai. Šiandienaidieną įtraukta į Tarptautinę raudonąją knygą ir Rusijos Raudonąją knygą.Mėlynasis banginis turi pailgą, liekną melsvai pilką kūną, plokščią iš šono, su įvairaus dydžio ir formos pilkomis dėmėmis. Mėlynieji banginiai plaukia grupėmis po 2 ar 3, o kartais ir pavieniui. Jis stengiasi neplaukti į krantą.Mėlynasis banginis per dieną suėda apie 1 toną krilių (tai jūros vėžiagyviai), kuriais daugiausiai minta. Banginis praryja krilius kartu su tūkstančiais litrų vandens, o paskui jį filtruoja, visą masę išstumdamas liežuviu per banginio ūsą.Beje Mėlynojo banginio liežuvis sveria daugiau nei dramblio ir yra daugiau nei 3 metrų storio.

    Tai skirtingi mūsų jūrose gyvenantys gyventojai ir jie labai skiriasi nuo upių gyventojų. Dabar tu ir aš šiek tiek pailsėsime.

    Kūno kultūros minutė!

    Dabar atsikelsime nuo stalų ir kartosime judesį su manimi!

    Ryte laumžirgis pabudo,

    Nusišypsojo, išsitempė,

    Kartą ji nusiprausė veidą vandeniu

    Du – grakščiai susukti

    Tri- pasilenkė ir atsisėdo

    Keturios - išskrido

    Praktinė dalis:

    2.3 Konkurencinga žaidimų programa „Povandeninė karalystė“

    O dabar pereisime prie antrosios pamokos dalies – žaisime žaidimą „Povandeninė odisėja“.

    O kadangi povandeninis pasaulis yra povandeninė karalystė, tai kas gi karalystė be karaliaus?....o dabar sutinkame jūrų valdovą - jūros karalių, su jo palyda. Skamba muzika, įeina jūros karalius su undinėmis, nešinomis įvairiaspalviais kaspinais perrišta krūtine...

    Jūros karalius . Sveikinu jus, žemiškieji, mano povandeninėje karalystėje. Ir skelbiu tokį dekretą: „Komanda, kuri geriausiai pademonstruos savo žinias apie povandeninio pasaulio gyvenimą, gaus mano dovaną, esančią šioje skrynioje“, kaip atlygį. O jį gauti nelengva: skrynia apjuosta įvairiais kaspinais, kurių kiekvienas priklauso konkrečiai komandai.

    Paaiškina juostos atitikimą.

    Juostoje taip pat yra mazgų, jų yra lygiai tiek, kiek užduočių. Šios dovanos savininke taps komanda, kuri pirmoji atriš visus mazgus ant juostelės. Ir aš žiūrėsiu šį veiksmą su savo undine. Už kiekvieną pergalę konkurse mes su undine atrišime mazgą ant kaspino.

    Įsakau pradėti žaidimą!

    Karalius ir undinės užima vietą „soste“.

    Apšilimas

    Undinėlė: Kad galėtume vykti į kelionę, turime sukurti komandą. Tam paruošiau nedidelį akvariumą, kuriame buvo žuvys: jūros ir upių žuvys. Dabar paeiliui žvejosite žuvis, dešinėje stovi tie vaikinai, kurie turi upių žuvis, o kairėje – jūros žuvis (mokiniai rūšiuoja korteles ir pasiskirsto į komandas)

    Taigi jūs ir aš turime dvi komandas, siūlau sugalvoti joms pavadinimą ir pasirinkti kapitoną.

    1 Laivo paruošimas kelionei jūra

    Pranešėjas: Na, komandos suburtos, bet laivo dar neturime.

    Varžybose dalyvauja visa komanda.

    Jūsų užduotis: paruošti laivą plaukimui, o jūs turite pastatyti šį laivą iš degtukų. Kas tai padarys greičiau ir įdomiau, laimi. Nepamirškite suteikti savo laivui pavadinimo.

    2 Linksmas menininkas

    Jūros karalius: Iš kiekvienos komandos jie pasirenka po 1 asmenį ir atlieka užduotį užsimerkę.Paimkite kreidą ir nupieškite žuvies akį. Padarykite apskritimą ir nubrėžkite peleką. Atsisėskite ir nubrėžkite svarstykles. 2 žingsniai atgal ir 2 žingsniai į priekį, nubrėžkite kūną. Paplokite, nupieškite uodegą.

    Atidarykite akis ir pažiūrėkite, kokios juokingos yra žuvys.

    3 Sulaužyti žodžiai

    Undinėlė: Greitai sudėkite žodį iš raidžių ir pasakykite, kuriame vandens telkinyje gyvena šios žuvys.

    (raska, alaku, erkė, kashchu, mos, definle).

    4 Skanūs pietūs

    Jūros karalius: Ką valgo žuvys?

    Žodžiai rašomi lentoje dviem stulpeliais, pirmame stulpelyje yra žodžiai, nurodantys, ką žuvis valgo, antrasis stulpelis – žuvies pavadinimas. Žuvį ir jos vakarienę reikia sujungti rodyklėmis.

    5 virėjų konkursas (kapitonams)

    Pirmaujantis: Jūsų užduotis – kaušeliu perpilti vandenį, neišpilant jo iš lėkštės į stiklainį. Reikia greitai užpildyti stiklainį.

    6 galvosūkiai

    Undinėlė : Ant stalų priešais jus yra galvosūkiai. Iš jų reikia surinkti žuvį, kurios komanda surinks greičiausią ir nugalėtoją.

    7 Sena gera pasaka

    Jūros karalius :Komandos turi atsiminti visas pasakas, kuriose randamos žuvys.

    8 Povandeninė karalystė

    Pranešėjas: Jūsų laukia nelengva užduotis, jums reikia padaryti povandeninės karalystės aplikaciją, o jūsų kapitonai pasirinks, kokia ji bus. Kapitonai eina pas lyderį ir burtų keliu išrenka lapelį, ant kurio užrašomas povandeninės karalystės pavadinimas. (Ant dalyvių stalų – žuvies maketai, spalvotas popierius, žirklės ir klijai)

    9 mįslės

    Undinėlė: Už kiekvieną teisingai atspėtą mįslę komandai suteikiama teisė atrišti mazgą ant juostelės.

    - Pavadinkite didžiausią gyvūną pasaulyje. (Banginis)

    - Įvardink protingiausią jūros gyvūną. (delfinas)

    - Kas vadinamas jūrų audra? (Ryklys)

    - Kas yra ukha?

    Kokia žuvis vadinama upės vilku? (Lydeka)

    - Klausykite mįslės: „Tėvų ir vaikų drabužiai yra pagaminti iš monetų“. Apie kokias monetas mes kalbame mįslėje? (Apie žuvų žvynus.)

    - Klausykite kitos mįslės: „Apačioje, kur tylu ir tamsu, guli ūsuotas rąstas“. Apie kokias žuvis mes kalbame? (Som)

    Jūros karalius (apibendrinant bendrus žaidimo rezultatus). Atrišus juostelės mazgus, komanda (vardas) tampa mano dovanos savininku. Komanda (vardas) užėmė antrąją vietą.

    Pirmaujantis. Sveikiname komandą nugalėtoją ir dėkojame kitiems už dalyvavimą. Ačiū už dėmesį!

    „Mūsų susitikimas baigėsi, gerai tiems, kurie dalyvavo!

    išvadas

    Pamoka yra edukacinio pobūdžio, paremta integracijos ir žaidimų pažinimo principais. Pamokoje buvo naudojamas įvairių veiklos rūšių kaitaliojimas kartu su dinamine pauze, racionalia motorine veikla, atsipalaidavimu ir vaizdo eksponavimo technologija. Vaikai mielai priima žaidimo taisykles ir aktyviai jame dalyvauja, pasinerdami į pasakos atmosferą.

    Pamokos pradžioje, norėdami įvesti vaikus į emocinę būseną, supažindiname vaikus su įsivaizduojama situacija. Siekiame sužinoti daug įdomių dalykų ir susipažinti su įvairiais povandeninio dugno gyventojais. Pamoką statome dviem etapais: temos paaiškinimu ir kelionės žaidimu. Visa pamoka vyksta pagal vieną siužetą. Visos pamokos metu stebimas dėmesys, atmintis, kalbos raida. Pamokos metu keičiasi veikla.

    Pamokos metu buvo kuriama geranoriškumo ir tarpusavio supratimo atmosfera.

    Pamokos tikslas buvo pasiektas.

    Perspektyvos

    Šis pamokos scenarijus gali būti patobulintas tolimesniam vandens erdvių tyrimui, taip pat tiriamų medžiagų kartojimui. Arba naudokite jį kurdami Neptūno atostogų scenarijų.

    Literatūros sąrašas

    1. Davidsonas S.D. Jūros ir vandenynai: vadovėlis [tekstas] // Davidson S.D - M.: ROSMEN, 2013.-135p.

    2. Kondratyeva N.N., Shilenok T.A., Markova T.A., Mes esame aplinkosaugos švietimo programos vaikams [tekstas] // Kondratyeva N.N., Shilenok T.A., Markova T.A. – Sankt Peterburgas: „Detstvo-press“, 2001 m.- 189p.

    3. Ryžova N.A. Aplinkosauginis švietimas [Tekstas]// Ryžova N.A. – M.: Karapuz, 2001.- 113 p.

    4. Rysakova I.V. Mano pirmoji enciklopedija „Laukinė gamta“ [tekstas] // Rysakova I.V - M.: ROSMEN, 2010.- 235 p.

    5. Sakharnov S.Yu., Jūrų pasakos [tekstas]// Sakharnov S.Yu – L.: Artist of the RSFSR, 1999.-89p.

    6. Charomsky I.N., Banginiai ir delfinai [tekstas] // Charomsky I.N. - M.: ROSMEN, 2013. - 159 p.

    1 priedas

    Signalų kortelės

    Kortelės su žuvų nuotraukomis

    Galvosūkiai

    2 priedas

    Pasaulio žemėlapis

    Krūtinė su kaspinėliais

    Jūros karalius ir undinė

    Povandeninis pasaulis – ryškių žuvų ir nepakartojamų dumblių, plėšriųjų ryklių ir draugiškų delfinų pasaulis – prikausto vaikų dėmesį ne mažiau nei dinozaurai iš tolimos praeities ar kosmoso nuotykiai.

    Yra daug įdomių knygų, skirtų supažindinti vaikus su įvairiais jūros gyventojais. Linksmus Tamaros Nazarchuk eilėraščius „Apie žuvį“ galima skaityti nuo pat mažens.

    Žaislų knygelės su lipdukais ir kartoniniais įdėklais, pavyzdžiui, Emily Beaumont „Jūroje“ ar Balentier „Kas gyvena vandenyje“, padės vyresniems vaikams lengvai prisiminti įvairių rūšių jūros gyvius. Tačiau leidyklos „Swallowtail“ „Vandenynas“ siūlo ne tik pasižiūrėti, bet ir išgirsti daug įdomių dalykų: banginio giesmę, delfinų čiulbesį ir albatrosų klyksmą.

    Svjatoslavo Sacharnovo knyga „Kas gyvena jūroje“ trumpų juokingų pasakojimų forma pasakos apie pingvinus ir krabus, aštuonkojus ir vėžlius. Veikėjai tarsi atgyja tikroviškose Nikolajaus Ustinovo iliustracijose. Mažieji skaitytojai galės keliauti po pasaulį – nuo ​​šiltų jūrų iki šalto Arkties vandenyno.

    Jaunesniems moksleiviams skirta Marie-Rene Pimon knyga „Jūros paslaptys“. Spalvingai iliustruotas, daug įdomių eksperimentų ir gamtos mokslinės informacijos, suteikia išsamesnių žinių apie jūrinį pasaulį – vaikams, besidomintiems juos supančiu pasauliu. Jame galite perskaityti apie potvynių atoslūgius ir atoslūgius, kaip atsiranda perlai ir daug daugiau.

    Naudingam ir linksmam žaidimui padovanokite savo vaikui OlmaMediaGroup leidyklos knygą „Pere-fish“. Mesdami lapus galite sukurti daugybę fantastiškų žuvų su ne mažiau fantastiškais pavadinimais - taip pat išmokti tikrų jūrų faunos atstovų.

    Ar vaikų rašytojai rašo apie jūros gyventojus? Ar yra kokių nors pasakų – be klasikinės „Apie žveją ir žuvį“, kurias būtų galima skaityti naktimis ir žiūrėti į iliustracijas?

    tikrai! O kartais su labai netikėtais herojais. Tomi Ungerer "Emil. Gerasis aštuonkojis" yra nuostabi knyga vaikams apie aštuonkojį, kuris tapo tikru herojumi, nes jam labai patiko padėti kitiems. Žinoma, tai tik pasaka, o aštuonkojai nemoka groti muzikos instrumentais, bet moko svarbiausio dalyko – gerumo, nesavanaudiškos pagalbos svarbos ir to, kad už visus gerus darbus tikrai atlyginama. Žavingi autorės piešiniai pasakojimą paverčia ypač gyva ir linksma.

    Julijos Donaldson pasaka apie išgalvotą žuvį Tulką su nuostabiais Axel Scheffler piešiniais yra juokinga ir pamokanti eilėraščio istorija. Kad ir kaip būtų įdomu sugalvoti įvairiausių nutikimų, visada reikia žinoti, kada sustoti, moko ji. Ir tuo pačiu supažindina su įvairiausiomis žuvų rūšimis – plekšnėmis, otais ir jūrų žvaigždėmis! Kita to paties kūrybinio dueto istorija „Sraigė ir banginis“ pasakoja, kaip net mažas žmogus gali padaryti didelį dalyką. Boroditskajos verstus Donaldsono eilėraščius lengva skaityti: paprasta istorija, kaip maža sraigė keliauja ant didžiulio banginio uodegos ir padeda jam sunkiais laikais, žavi ir vaikus, ir suaugusiuosius.

    Karlo Eriko „Jūrų arkliukas“ yra mokomoji pasaka apie neįprastą žuvį. Kaip iš to galima pasimokyti, būsimais jūrų arkliukais rūpinasi ne mamos, o tėčiai! Pagrindinis veikėjas arklys tėvas nešioja ikrus maišelyje ant pilvo, bendrauja su kitais žuvų tėveliais, dalijasi išgyvenimais... Jūroje turi ne tik draugų, bet ir priešų – pavojingų plėšrūnų, iš kurių jis, žinoma, slepiasi. Originalios autorės iliustracijos – tapyti koliažai iš popieriaus – atrodo neįprasti ir erdvūs bei savotiškai primena ryškius vaikiškus piešinius.

    Dar viena mokomoji knyga, tik šį kartą su tikroviškomis menininkės Yanos Khoreva iliustracijomis – Olavo Coucherono „Menkės nuotykiai“. Jame sekame menkę Trondu nuo pat jo gimimo: kaip mažylis auga, keičiasi, susipažįsta su kitomis žuvimis ir sužino daug naujo apie povandeninį pasaulį. Rimta medžiaga pateikiama paprastai, aiškiai ir jaudinančiai – kelionės forma. Tai tikras mažas edukacinis romanas, kupinas įvairių povandeninio pasaulio atstovų raidos ir gyvenimo detalių: Trondas plepa su unguriu, ir su straubliu, ir su karosu...

    Geriausi rusų rašytojų pasakojimai apie jūros gyventojus surinkti knygoje „Žuvų aistros“. V. Bianchi, V. Katajevas, S. Sacharnovas, D. Aleksandrovas – jų pasakos juokingos ir pamokančios, o iliustracijos ryškios ir malonios.

    Ar žuvis yra žmogaus draugas? Apie tai taip pat yra pasaka – Geraldine Elshner „Žuvis Mišai“. Tai kelia svarbius klausimus – apie atsakomybę, apie meilę mus supančiam pasauliui. Ši istorija apie berniuką, kuris išgelbėjo žuvį ir apgyvendino ją savo namuose, pradėjo ja rūpintis, yra jaudinantis ir tikrai filosofiškas.

    Komentuokite straipsnį „Vaikų knygos: povandeninis pasaulis vaikams“

    Mums reikia Maskvos registracijos - išleisti vaiką į darželį, o tada į mokyklą. Skyrius: Buto pirkimas (Marusino miškas, kaip susigrąžinti pinigus, atsiliepimai). Turiu skyrybų istoriją ir turiu mažą vaiką, dirbu ir gyvenu Maskvoje, nuomą moka vaiko tėvas.

    Pirmą kartą pasaką apie Joženką sutikau, kai ji buvo perduota pirmokams knygoje „Apie žveją ir auksinę žuvelę“. Šedevras, būtų malonu, kad tetos karts nuo karto perskaitytų.

    Perskaitome * Pasaką apie žveją ir žuvį *. ir virš žodžių: mes, apie ir - dedami skaičiai 1,2,3. tai yra, mes turime pasirinkti mes, o, ir mes, ir ir, o, kas stiprus, sakyk man, prašau.

    Gražus povandeninis pasaulis – kur išskyrus Egiptą. Buvome ten pernai ir patiko. Glumina tai, kad iš Sankt Peterburgo tai tik 10-11 naktų, o to neužtenka. Daugiau apie Šarm al Šeichą: labai gražūs koraliniai rifai, pasakiška povandeninė karalystė. Bet vis dar yra klausimų.

    Darželis ir ikimokyklinis ugdymas: kalbos raida, logopedas, mokytojas, paruošimas mokyklai. Atidavėme šias knygas (ne enciklopedijas), nes, mano nuomone, šiek tiek apie viską yra visiškai kvaila mintis, tikrai nieko neišmoksi; arba enciklopedija...

    Visi jo draugai – žuvis, medūza, jūrų arkliukas, vėžlys, krabas – nusprendžia jį trigubinti. Ir jei tavo vaikui patiks animacinis filmas apie žuvį klouną Nemo, jis galės rasti daug...

    Vaikui 6 metai. Derinu vaiką prie fleitos. Neturiu muzikinio išsilavinimo, todėl negaliu jam padėti, nebent jo suprantu. Parašykite apie savo patirtį grojant fleita. Kokį mokytoją turėtumėte siekti įgyti (apytikslė patirtis, lytis...

    Mielos mergaitės, prisiminkite keletą pasakų apie piratus, kurios būtų pritaikytos vaikams (trejų, ketverių metų). *** Tema perkelta iš konferencijos „SP...

    Pasakos apie Puškiną. Švietimas, tobulėjimas. Vaikas nuo 7 iki 10. Vaiko buvo paprašyta išmokti bet kurią jo pasirinktą Puškino pasakos ištrauką. Man reikia mažo gatavo gabalėlio.

    Skyrius: Registracija, registracija (laikina registracija svetimam vaikui, spąstai). Klausimas toks – kas blogo gali nutikti šeimininkui, laikinai įregistravus svetimą moterį ir vaiką (1,5 m.) į savo butą, tačiau jame gyvena katė...

    Vaiko auginimas nuo 7 iki 10 metų: mokykla, santykiai su klasės draugais, tėvais ir mokytojais, sveikata, popamokinė veikla, pomėgiai. tik enciklopedijos – pernai – povandeninis pasaulis, jūros ir vandenynai ir kt. Prieš tai buvo dinozaurai, Žemės kilmė...

    Padėkite idėją apie pasaką. Mokykla. Vaikas nuo 7 iki 10. Mergaitės, padėk man sugalvoti mėlyną ar rožinę pasaką, mano sūnus buvo paprašytas sugalvoti pasaką apie viską, kas mėlyna arba apie viską...

    Vaiko auginimas nuo 7 iki 10 metų: mokykla, santykiai su bendraklasiais, tėvais ir mokytojais, sveikata, popamokinė veikla, pomėgiai. Ar yra kokių nors knygų apie Egiptą, piramides, mumijas 6 metų vaikams, pasakykite man? Šiaip manoji labai nuvilia, bet viskas kažkaip fragmentiška.

    Geriausios vaikiškos knygos: mažiems ir ikimokyklinukams. Knygos pradinio mokyklinio amžiaus vaikams. Skyrius: Knygos (knygų erdvė yra nuostabių pasaulių serija, kurią suaugusieji gali skaityti vaikams). „Suaugusiųjų“ knygos vaikams. Tęsiant pokalbį apie knygas: Marusya, jei viskas...

    Vaikiškos knygos. Pasakos apie jūrą ir žuvis. Povandeninis pasaulis, jūra vaikams. Plekšnė, otas, menkė ir aštuonkojai – vaikiškų knygų herojai. Sveria daug, bet nuotraukų nepakanka:(04/16/2007 14:19:47, Polina. Vaikiškos knygos: povandeninis pasaulis vaikams. Daria Bukharova.

    Žuvyte, žuvyte, kur miegi? Lapės takas veda į duobę, šunų takas veda į veislyną. "Pirštinės" (kačiukai pametė pirštines kelyje..." Taip pat galite - "Pasaka apie kvailą pelę".

    Gera vaikų enciklopedija, pasakyk man! ...Man sunku pasirinkti skyrių. Vaikas nuo 3 iki 7. Ugdymas, maitinimas, dienotvarkė, lankymas darželyje ir santykiai su pedagogais, ligos ir fizinis vaiko vystymasis nuo 3 iki 7 metų.

    Iš literatūros: Puškinas „Pasakojimas apie žveją ir žuvį“. Borisas Zakhoderis „Banginis ir katė“ ir daug eilėraščių apie įvairias žuvis Mįslės apie žuvis: Mažas gyvūnas turi šimtą sidabrinių monetų ant nugaros.

    Panašūs straipsniai