• Klasės sistema asocialaus elgesio prevencijai. Asocialaus elgesio prevencija vyresniųjų klasių mokiniams, turintiems dorovinę kultūrą

    24.11.2023

    Klasės valandėlė „Pasipriešink agresijai“

    Tikslas: agresyvaus elgesio prevencija

    Užduotys:

    • agresyvaus, konfliktiško paauglių elgesio prevencija ir įveikimas;
    • ugdyti empatijos jausmą, gebėjimą įvertinti aplinkinių situaciją ir elgesį;
    • išmokti „nekryptinių“ būdų, kaip įveikti savo neigiamas emocijas, būsenas ir psichinės pusiausvyros reguliavimo metodus.

    Dalyviai: 3-4 klasių mokiniai

    Pamokos eiga

    I dalis. Dalyviai sėdi salėje ant kėdžių..

    Mes daug kalbame apie sveikatą, bet dažnai apie fizinę jos pusę, tačiau svarbi ir psichinė sveikata. Psichinė sveikata yra sėkmingo asmeninio tobulėjimo pagrindas.

    Šiandien kalbėsime apie agresiją, bandysime suprasti šią rimtą problemą, nustatyti agresyvaus elgesio priežastis ir pasekmes.

    Kas yra agresija?

    Agresija yra elgesys ar veiksmas, kuriuo siekiama padaryti fizinę ar psichinę žalą kitiems. (Vaizdo įrašas su agresyvaus pobūdžio situacijomis).

    Ginčai – žmogaus agresijos pasekmė. Pagalvokime, kuo agresyvi būsena ir agresyvus veiksmas skiriasi vienas nuo kito?
    Agresyvią būseną lydi emocinė pykčio, priešiškumo, neapykantos būsena ir kt.

    Agresyvus veiksmas išreiškiamas tiesioginiu agresyviu veiksmu, darant žalą kitam asmeniui: įžeidinėjimu, patyčiomis, muštynės, mušimais ir kt.

    Agresyvus elgesys ir veiksmai gali būti įvairaus sunkumo – nuo ​​lengvo, netyčinio ir atsitiktinio iki sunkaus ir tyčinio. Vaikas šaukia įžeidžiančią pravardę, kaunasi arba stipriai kandžiojasi priešininkui. Visa tai yra agresija, nors ir įvairiomis formomis. Šis apibrėžimas neapima atsitiktinių vaikų susidūrimų klasėse ar netyčinio smūgio sporto aikštelėse.

    Bet tinka:

    • užpuolimas;
    • tiesioginiai įžeidimai, įskaitant „nekaltą“ mergaičių kasų traukimą;
    • orumą pažeidžiantys „erzintojai“ ir „pravardžiuojantys asmenys“.

    Diskusija.

    IIdalis. Pakalbėkime apie tai, kaip žmogus parodo savo agresyvumą?

    Kokios priežastys provokuoja jūsų agresyvumą?

    Kaip manote, kokios yra agresyvaus elgesio pasekmės?

    Pokalbis apie muštynes. Kalbėkite apie būdus, kaip išvengti muštynių.

    Atmintinė

    Jei matote muštynes ​​tarp klasės draugų, siūlome:

    1. Išsiaiškinkite kivirčo priežastį, pabandykite paaiškinti vaikinams, kad tai nėra muštynių priežastis.
    2. Įtikinkite kovotojus kitą pertrauką toliau analizuoti santykius (yra vilties, kad vaikinai pamirš įžeidimą ir susitaikys, o per tą laiką galite pasiūlyti mokytojui ar psichologui padėti susitaikyti).
    3. Kalbėkite apie galimas pasekmes (moralinius ir fizinius sužalojimus).
    4. Jei minėti metodai nepadeda, kvieskite mokytoją.

    Jei pykstate dėl klasės draugo veiksmų ir norite jam smogti, siūlome:

    1. Pašalinkite įtampą naudodami:

    • skaičiuoja iki 10;
    • rankų plovimas.
    • plėtiklis, kamuoliukai, pagalvė, jei esate namuose;
    • bokso maišas, jei esate sporto salėje.

    3. Kreipkitės į psichologą.

    4. Pagalvokite apie galimas pasekmes ir pasistenkite, kad jos netaptų tikromis.

    Jei esate įtrauktas į muštynes:

    1. Konfliktą paverskite pokštu.
    2. Pasitraukti į šalį.
    3. Įeikite į klasę.
    4. Nepulk pirmas.

    Perduokite savo jausmus nusikaltėliui šiais žodžiais:

    - "Esu piktas ir piktas, bet atsisakau su tavimi kovoti".

    – „Esu pasipiktinęs tavo elgesiu“.

    - „Pasitrauk nuo manęs, aš nenoriu su tavimi kalbėtis“.

    – „Matau, kad nori mane įtraukti į kovą, ar aš teisus?

    III dalis. Kiekvienas žmogus savo gyvenime turi užduoti sau tokius klausimus: „Kodėl aš atėjau į šį pasaulį? Ką galiu padaryti, kad pasikeistų į gerąją pusę? Ar gerai, ar patogu aplinkiniams būti su manimi?“

    Reikia pažymėti, kad agresija ne visada turi tikslą pakenkti kitiems. Tai gali pasireikšti kaip savigyna. Kartais prireikia ginti savo poreikius, nuosavybę, teises, tenkinti asmeninius norus, plėtoti žinias, skatinti reikiamą konkurenciją.

    Tačiau dažniausiai agresija yra elgesys, sukeliantis skausmą, sukeliantis emocinius konfliktus ir formuojantis šiurkščias charakterio savybes.

    Ar dažnai esi agresyvus?

    Pabandykite dabar atsakyti į klausimą „Ar aš pasiruošęs dabar atsisakyti agresyvaus elgesio?

    Savo atsakymus patalpinsime ant „Gerumo medžio“. Jei esate pasirengęs atsisakyti agresyvaus elgesio, pritvirtinkite prie medžio vainiko obuolius, jei suprantate, kad agresyvus elgesys yra nepakeliamas, bet dar nesate pasiruošęs jo atsisakyti, pritvirtinkite gėles (obuoliai iš jų tikrai augs); jei manote, kad agresija yra būtina, tada venkite jos nereikia atsikratyti - pritvirtinkite lapus.

    IV dalis. Ar kas nors iš jūsų bandė sukelti agresiją? Kaip ji atrodo? Kaip tai galima pavaizduoti?

    Ant stalų yra viskas, ko reikia piešimui - pabandykite išmesti savo agresiją ant popieriaus.

    Piešimas (muzika)

    Kaip jautėtės, kai piešėte? Atskleiskite savo jausmus.

    Dabar esate įsitikinęs, kad galite išmesti savo agresiją neišlieję aplinkinių žmonių.

    V dalis Agresijos įveikimo būdų yra įvairių, su jais supažindinsiu.

    Kai jaučiatės blogai, kai pyktis bando prasiveržti kaip nežabotas monstras, kai norite atsikratyti bauginančio pasipiktinimo, įtarumo, susierzinimo padarinių, įsivaizduokite žvakę, kurios liepsnoje išdega viskas, kas bloga. Klausykitės vandens triukšmo, atidarykite čiaupą, įsivaizduokite, kaip vanduo nuplauna visą pyktį ir agresiją, apvalydamas jūsų sielą.

    Įjunkite gražią muziką, pažiūrėkite mėgstamiausias nuotraukas arba mėgaukitės

    gamtos paveikslai.

    Pratimai, skirti pašalinti negatyvumą ir agresyvumą:

    • kvėpavimas skaičiuojant nuo 5 - 5 - 5 (įkvėpimas - pauzė - iškvėpimas)
    • žvakė
    • kamuoliukas su palinkėjimais, maloniais žodžiais - pasakyk kaimynui ką nors gero, perduodi kamuolį, laikydamas siūlą rankoje. Ištraukite siūlą, užmerkite akis, jauskitės kaip viena, pajuskite patikimo draugiško peties šilumą. Kiekvienas iš jūsų yra svarbus ir vertingas šiame gyvenime!

    O dabar siūlau atsikratyti agresijos, kurią išliejote ant popieriaus. Suplėšysite savo popieriaus lapą ir išmesite jį į šiukšlių dėžę, nesigailėdami atsisveikindami su savo agresija ir pykčiu.

    Žaidimas "zoologijos sodas". Dabar padovanosiu atvirutes su užrašytais įvairiais gyvūnais. Vienu metu turėsite atlikti du dalykus: pirma, duoti šiam gyvūnui būdingą garsinį signalą, antra, išgirsti, kas dar taip rėkia, ir pulti su juo. Kai tik pamatysiu, kad visi jau išsiskyrė, sustabdysiu chronometrą ir patikrinsiu, kas parašyta jūsų kortelėse. Kortos: šuo, katė, žąsis.

    VI dalis. Atspindys.

    Ką naujo sužinojai šiandien? ko išmokai? Ką prisimenate ir patinkate? Kokias išvadas galite padaryti?

    Prieš išvykdamas noriu pasakyti dar vieną palyginimą.

    „Kažkada senas indėnas atskleidė vieną gyvybiškai svarbią tiesą savo anūkui.

    Kiekviename žmoguje yra kova, labai panaši į dviejų vilkų kovą.

    Vienas vilkas simbolizuoja blogį – pavydą, pavydą, grubumą, agresiją. Kitas vilkas simbolizuoja gėrį – taiką, meilę, ištikimybę, užuojautą.

    Mažasis indėnas, iki sielos gelmių sujaudintas senelio žodžių, kelias akimirkas susimąstė ir paklausė:

    Kuris vilkas galiausiai laimi?

    Senasis indėnas nusišypsojo ir atsakė:

    Vilkas, kurį maitinate, visada laimi.

    Labai noriu, kad po mūsų pamokos neabejotumėte, kurį vilką tavyje reikia maitinti!

    Dėkojame visiems už bendradarbiavimą! Sėkmės ir sėkmės įveikiant agresiją!

    Programėlė „Pasaka“.

    Kadaise gyveno maža žuvelė Rebbe Noki. Ji gyveno rytinėse jūrose, kur visos žuvys buvo labai išmintingos ir užsiėmusios savimi. Ir net vanduo šiose jūrose nevirdavo ir nevirdavo sūkuriuose beveik visada buvo ramus ir lygus paviršius. Rebbe Noki maža žuvelė būtų taip gyvenusi ir nebūtų pažinusi liūdesio, bet vieną dieną ji išgirdo naują žodį „agresija“. Žuvis nežinojo, ką šis žodis reiškia, bet ji labai susidomėjo. Ir ji kreipėsi į seniausią išminčius savo jūroje - „išminčius, pasakyk man, kas yra „agresija“. Tačiau išminčius atsakydamas tik mostelėjo uodega ir nieko nesakė. Ir tada maža žuvelė Rebbe-Noki nusprendė eiti ieškoti žmogaus, kuris jai pasakytų, kas yra „agresija“.

    Kiek tai užtrunka, bet mažoji Rebbe Noki žuvelė nuplaukė į pietų jūras. Ji plaukė ir buvo apstulbusi. Vanduo šiose jūrose nuolat kunkuliavo, visos žuvys veržėsi iš vienos pusės į kitą, nebuvo įmanoma nieko suprasti. Norėjosi kreiptis į pro šalį plaukiančią žuvį, bet vos pravėrusi burną iškart gavo gerą smūgį. Rebbe Noki žuvytė net nespėjo išsigąsti, jis tiesiog buvo labai nustebęs. Tačiau kitos aplink esančios žuvys pradėjo jai smūgiuoti. Ir vis stipresnis ir stipresnis. Ir vis daugiau. Kol Rebbe Noki vargšė žuvytė išsekusi nukrito į patį dugną. Kai atgavo kvapą ir nustojo skaudėti mėlynes, ji pamažu nuplaukė nuo pietinių jūrų, nes niekas čia neatsakys į jos klausimą, kas yra „agresija“.

    Netrukus pasaka pasakojama, bet netrukus poelgis padaromas. Po kurio laiko žuvis nuplaukė į šiaurines jūras. O kai plaukė aukštyn, Rebbe Noki žuvytė pastebėjo, kad vanduo šiose jūrose visiškai nejuda. Jis tarsi užšalo prieš daugelį šimtmečių ir tebestovi ten. O žuvys aplink ją kažkaip nejudėjo. Ji norėjo plaukti į vieną, bet ji iškart nuplaukė į kitą pusę. Ji pamatė kitą, bet tik atsisuko į ją ir nuplaukė. Ilgą laiką mažoji žuvelė Rebbe-Noki bandė priplaukti bent vieną žuvelę iš šiaurinių jūrų, tačiau jai nepavyko – visos žuvelės greitai nuplaukė nuo jos. Rebbe Noki žuvelė nusivylė ir nuplaukė nuo šiaurinių jūrų, nes niekas neatsakė į jos klausimą, kas yra „agresija“.

    Kartą per metus ir dvejus, ir dar vieną kartą į vakarines jūras išplaukdavo mažoji Rebbe Noki žuvelė. Taip jai ten patiko, vanduo šiose jūrose tekėjo iš dešinės pusės, o iš kairės – atgal. Jame buvo tokia graži tvarka. Visos žuvys plaukė tolygiai, tolygiai, tarsi išsirikiavusios ant lyno. Rebbe-Noki maža žuvelė buvo sužavėta - čia jie jai papasakos viską apie „agresiją“. Bet kai tik ji gražiame darinyje priplaukė iki paskutinės žuvies ir atvėrė burną paklausti, didelė mėlyna žuvis iškart atskrido į ją ir įstūmė ją į darinį. „Plauk sklandžiai, plauk sklandžiai“, – tai viskas, ką jie pasakė. Rebbe Noki maža žuvelė bandė jiems pasakyti, kad ji čia atvyko kaip svečias, ji tiesiog plaukė paklausti apie „agresiją“. Tačiau niekas jos neklausė ir jai teko plaukioti šiame darinyje ilgą laiką, kol vieną naktį po tamsos priedanga jai pavyko nuplaukti tolyn nuo vakarinių jūrų, nes niekas neatsakys į jos klausimą, kokia „agresija. “ buvo.

    Žuvelė Rebbe-Noki liūdnai grįžo į savo namus rytinėse jūrose. Ji negalėjo rasti atsakymo į savo klausimą, kas yra „agresija“. Ir ji pasidarė tokia vieniša, kad priplaukė prie seniausio savo jūros išminčių ir norėjo jam duoti gerą smūgį. Bet kai ji jau buvo išsukusi visus pelekus, seniausias rytų jūrų išminčius atmerkė akis ir paklausė žuvytės Rebbe Noki: „Kas yra „agresija, žuvyte“? Ji susigėdo, nuleido pelekus ir nusisuko nuo paties seno išminčius. Ir kai ji jau plaukė, žuvytė Rebbe-Noki išgirdo tylų šnabždesį - „ieškok atsakymo savyje, ieškok atsakymo savyje“. (Rodoma pasaka)

    Ką supratote iš šios pasakos? Kas tau patiko?


    Įpročių sąrašas Miegojimas atidarius langą Miegojimas atidarius langą Miegojimas su atviru langu Apgaudinėjimas Apgaudinėjimas Praustis Valytis dantis Valytis dantis kramtyti nagus Sukandęs nagus Slysti Sudėti daiktus į savo vietas Atlikti namų darbus Atlikti namų darbus Sportuoti Sportuoti Praleisti pamokos Praleiskite pamokas Pasakyk tiesą Būk tinginys Skaityk gulėdamas Skaityk gulėdamas Rūkymas Rūkymas Išsiplauti indus paskui save Išplauti indus po savęs Kovok Kovok Konfliktą Konfliktą


    Sveikatos apsaugos ministerija Rūkaliau, prisimink savo artimuosius. Pasyvus rūkymas kenkia aplinkiniams! Nikotinas Anglies dioksidas Anglies monoksidas Vandenilio cianido rūgštis Amoniakas Dervos medžiagos Organinės rūgštys Toksinės medžiagos, esančios tabako dūmuose: Miokardo infarktas Skrandžio opa Plaučių vėžys Tuberkuliozė Lėtinis bronchitas Rūkančiųjų ligos: TABAKO RŪKYMAS



    Rūkymo žala Alkoholio žala Narkotikų žala Nikotinas yra daugelio mirtinų ligų priežastis; Nikotinas yra daugelio mirtinų ligų priežastis; danties emalis pagelsta; danties emalis pagelsta; veido spalvos pokyčiai; veido spalvos pokyčiai; plaukai praranda blizgesį ir iškrenta; plaukai praranda blizgesį ir iškrenta; rankų nagai pagelsta, nusilupa ir lūžinėja; rankų nagai pagelsta, nusilupa ir lūžinėja; rūkantis žmogus kenkia kitiems („pasyvus rūkymas“) rūkantis žmogus kenkia kitiems („pasyvus rūkymas“) Kiekviena stiklinė veikia organizmą kaip nuodai; Kiekviena stiklinė veikia kūną kaip nuodai; Ypač pažeidžiamas regėjimas; Ypač pažeidžiamas regėjimas; gali patinti balso stygos, išsivystyti plaučių uždegimas, tuberkuliozė, kepenų cirozė baigiasi mirtimi; gali patinti balso stygos, išsivystyti plaučių uždegimas, tuberkuliozė, kepenų cirozė baigiasi mirtimi; yra nuolatiniai pilvo skausmai, pykinimas, apetito praradimas, dėl kurio organizmas išsenka; yra nuolatiniai pilvo skausmai, pykinimas, apetito praradimas, dėl kurio organizmas išsenka; sutrinka atmintis ir valia; sutrinka atmintis ir valia; atsiranda pakitimų kraujotakos sistemoje ir infarktas, kraujosruvos pakitimai atsiranda kraujotakos sistemoje ir infarktas, kraujavimas Sumišimo haliucinacijos; Sumišimo haliucinacijos; padidėjusios emocijos ir neracionalus elgesys; padidėjusios emocijos ir neracionalus elgesys; atminties sutrikimai; atminties sutrikimai; galvos svaigimas ir pykinimas galvos svaigimas ir virškinimo sistemos pykinimas; virškinimo sistemos sutrikimai; galvos skausmas; galvos skausmas; padalintas vaizdas; padalintas vaizdas; odos spalvos ir laikysenos pokyčiai; odos spalvos ir laikysenos pokyčiai; moralinis degradavimas; moralinis degradavimas; perdozavimas sukelia mirtį perdozavimas sukelia mirtį


    Tarp pirmokų pastaraisiais metais % jau apkrauta lėtinių ligų „puokšte“, o kiek dar jų prisidės per 11 mokslo metų!






    Sveikos gyvensenos taisyklės Sveikatos naikintojų atsisakymas, Sveikatos naikintojų atsisakymas, t.y. nuo žalingų įpročių Sistemingi užsiėmimai Sisteminga mankšta ir sportas Asmens taisyklių laikymasis Asmens higienos taisyklių laikymasis ir dienos režimas Sveika mityba Sveika mityba Kūno grūdinimas Kūno grūdinimas Teigiamos emocijos Teigiamos emocijos




    Kas yra sveikata? – Sveikata yra tada, kai jautiesi gerai. – Sveikata yra tada, kai nieko neskauda. - Sveikata kilusi iš žodžio „sveikas“. – Sveikata yra grožis. – Sveikata yra jėga ir pan. „Sveikata yra ne tik ligos nebuvimas, bet ir fizinės, psichinės ir socialinės gerovės būsena“.
    Santrauka: apie ką jie šiandien kalbėjo? Apie ką jie šiandien kalbėjo? Kokie įpročiai Kokie įpročiai vadinami naudingais? vadinasi naudinga? Kurie yra kenksmingi? Kurie yra kenksmingi? Prie ko priveda blogi įpročiai? blogi įpročiai? Ar pats žmogus gali atsikratyti blogo įpročio? Ką reikia padaryti dėl to? Kokias pagrindines išvadas galime padaryti?


    Išvados: Yra įvairių įpročių: Yra įvairių: naudingų ir žalingų. Galima išsiugdyti gerus įpročius. vystytis savyje. Turime stengtis elgtis taip, Turime stengtis elgtis taip, kad neįgytume žalingų įpročių. Neturėti žalingų įpročių Valios jėga padeda atsikratyti žalingų įpročių.

    Savivaldybės valstybinė švietimo įstaiga
    Deževo vidurinė mokykla
    Solntsevsky rajonas, Kursko sritis

    306130, Kursko sritis, Solntsevsky rajonas, kaimas. Deževka, per. Školnas, 1
    Tel: (471-54) 3-13-23, el.paštas: Užklasinės veiklos plėtra
    apie paauglių agresiją ir asocialų elgesį

    Klasės valandėlė 8-11 kl
    Tema: „Nuo paauglių agresijos iki asocialaus elgesio“
    Tikslas: užkirsti kelią ir įveikti agresyvų, konfliktišką paauglių elgesį
    ir asocialaus elgesio prevencija.
    Užduotys:
    Ugdykite moralines asmenines savybes: gerumą, norą padėti, empatiją.
    Skatinti pozityvaus požiūrio į žmones formavimąsi, norą įvaldyti bendravimo įgūdžius ir socialinę sąveiką.
    Skatinkite vaikus bendradarbiauti ir suprasti vieni kitus.
    Ugdykite gebėjimą įvertinti aplinkinių situaciją ir elgesį.
    Sužinokite, kaip išvengti konfliktų.
    Supažindinti studentus su narkomanijos ištakomis, narkotikų rūšimis, požymiais ir
    jų naudojimo pasekmės;
    7. Padėkite mokinių savimonės ir savigarbos pagrindą.
    Forma: apvalus stalas
    Parengiamieji darbai: sociologinė studentų apklausa, PDN darbuotojų ir Socialinės pagalbos šeimai ir vaikams centro atstovų kvietimas.
    Įranga: kompiuteris, multimedijos projektorius (prezentacija, video)
    PAMOKOS PLANAS: Įvadas.
    Žiūrėkite vaizdo įrašą
    Vaizdo įrašo aptarimas
    Pokalbis.
    Grupinis darbas
    Situacijos Rusijoje ir pasaulyje.
    Anketa agresyvumo lygiui nustatyti.
    Konfliktų pasekmės.
    Iš baudžiamojo kodekso.
    Agresyvaus elgesio pasekmės.
    Sociologinės apklausos mūsų mokykloje rezultatai.
    Rekomendacijos konfliktų prevencijai.
    Kas yra priklausomybė nuo narkotikų?
    Narkomanija Rusijoje.
    Vykdome aktyvatorių žaidimą „Piramidė“.
    Priklausomybės nuo narkotikų priežastys.
    Žaidimas „Narkotikai ir narkomanai“
    Tiesa ir melas apie narkotikus.
    Kaip pasakyti „ne“ narkotikams.
    Išvada.
    KLASĖS PAŽANGA
    1. ĮVADAS.
    Šiuolaikinis pasaulis yra labai aktyvus, greitai keičiasi, keičiasi gyvenimo vertybės ir moralės standartai. Žmonės, turintys padidėjusį nerimą, dirglumą ir agresyvumą, tampa vis dažnesni.
    Šiandien kalbėsime apie paauglių agresyvumą ir žiaurumą, asocialų elgesį, bandysime suprasti šias rimtas problemas, nustatysime agresyvaus paauglių elgesio vienas kito atžvilgiu priežastis ir pasekmes. Prašau visų išsakyti savo požiūrį , įsitraukti į diskusiją, įrodyti savo nuomonę.
    Kas yra agresija?
    Agresija yra elgesys ar veiksmas, kuriuo siekiama padaryti fizinę ar psichinę žalą kitiems.
    2.ŽIŪRĖTI VAIZDO ĮRAŠĄ
    (Vaizdo įrašą iš interneto, kuriame merginų grupelė muša bendraklasę, rodo Socialinės paramos šeimai ir vaikams centro atstovai)

    3. VAIZDO APTARIMAS
    Kokius jausmus sukėlė vaizdo įrašas?
    Kaip jaučiatės nusikaltėliams ir aukai?
    Ar pripažįstate, kad dėl susidariusios situacijos kalta pati auka?
    Kas motyvuoja paauglius?
    Ar atsidūrėte tokioje situacijoje? Ir jei taip, kokiame vaidmenyje?
    4. Pokalbis: paauglių žiaurumas, jo formos, priežastys, pasekmės,
    atsakomybė.
    Kas mums darosi? Kodėl tėvai bijo dėl savo vaikų sveikatos ir gyvybės? Kodėl mūsų laikais žiaurumas tampa norma?

    Paauglių žiaurumas pasireiškia ne tik fiziniu smurtu prieš bendraamžius, bet ir moraliniu smurtu.
    Agresyvių reakcijų tipai:
    Fizinė agresija – tai konkretūs fiziniai veiksmai, nukreipti prieš žmogų arba kenkiantys daiktams.

    Verbalinė agresija – išreiškiama žodine forma

    Netiesioginė agresija – netiesioginė agresija (gandai, paskalos ir kt.)

    Autoagresija – išreiškiama žalos sau padarymu

    Paauglių žiaurumas visame pasaulyje įgauna siaubingas formas ir mastą: moksleiviai šaudo į klasės draugus; jie sumušė bendraamžius, filmuodami veiksmą mobiliuoju telefonu ir paskelbdami vaizdo įrašą internete; varyti bendraklasius į savižudybę.. Beveik kiekviename kolektyve yra atstumtų vaikų, o požiūris į juos gali būti visiškai skirtingas: nuo ignoravimo iki žeminimo ir patyčių, kurios kartais priveda vaikus prie savižudybės. Priekabiaudami prie tokio vaiko, paaugliai nesusimąsto, prie ko tai gali privesti. Ir visi, kurie draugauja su atstumtuoju, automatiškai praranda autoritetą klasėje. Galite pagerinti savo požiūrį leisdami jiems apgaudinėti, bet tai yra iki pirmojo atsisakymo, o tada vėl tampate atstumtuoju.
    Silpnesnis taps auka.
    Agresija yra kažkas, kas nuodija daugelio gyvenimus. Ir net kai jie paprasčiausiai mažai su tavimi bendrauja klasėje, atrodo, kad tai niekis, palyginti su nuolatine pašaipa ir įžeidinėjimais. Vieni išsisukinėja žodine ataka, o į kitus taikosi sunkesnė artilerija: spjaudosi, smūgiuoja, drabužius sutepa kreida, parklupdo, maudosi tualete.
    5. DARBAS GRUPĖSE.
    Kokios agresijos ir žiaurumo priežastys mokyklos bendruomenėje (darbas grupėse)?
    Šeimos priežastys
    Abejingumas ar priešiškumas iš tėvų pusės, nepagarba vaiko asmenybei, perdėta ar nesuvaldymas, fizinio aktyvumo draudimas, teisės į asmens laisvę paneigimas.
    Asmeninės priežastys
    Nepasitenkinimas savimi, noras įsitvirtinti, padidėjęs irzlumas.
    Situacinės priežastys
    Prasta sveikata, per didelis darbas, maisto įtaka, žiniasklaidos įtaka.
    Taigi, apibendrinkime
    O dabar siūlau balsuoti. Prašome pasirinkti priežastį, kuri, jūsų nuomone, yra svarbiausia.
    Paaugliška agresija yra
    Būdas pritraukti dėmesį.
    Netinkamo auklėjimo pasekmės.
    Kalta mokykla ir visuomenė.
    6. SITUACIJAS RUSIJOJE IR PASAULYJE.
    Paauglių smurtas užvaldo pasaulį. Štai tik keletas tai patvirtinančių faktų: (skaitė studentai)
    Rusija. Vienoje Blagoveščensko mokyklų 8 klasės mokiniai sumušė bendramokslį, nufilmavo sumušimą ir paskelbė internete. Merginą minia spardė ir apspjovė.
    Rusija. Tiumenėje 14-metė moksleivė Nataša Suvorova iššoko iš 8 aukšto, neatlaikiusi bendraklasių patyčių.
    Lenkija. 14-metė Gdansko 2-osios gimnazijos moksleivė pasikorė, kai bendraklasiai per pamoką ją išrengė ir nufilmavo mobiliojo telefono kamera. Šiuo metu penkiems jos bendramoksliams iškelta baudžiamoji byla pagal straipsnį „Kurstymas nusižudyti“.
    Rusija. Devintą ryto 19-metis Sergejus Andriušinas siaurame Uljanovsko take susikivirčijo su grupe jaunesnių vaikinų. Sergejus atvyko iš kitos vietovės, pagal vieną versiją, to jam pakako, kad mokyklos kieme būtų mirtinai sumuštas geležiniais strypais ir armatūra.
    Didžioji Britanija. 2005 m. sausį Jungtinėje Karalystėje baigėsi dviejų moksleivių, kurios paėmė į nelaisvę savo 12-metę merginą ir tris valandas prieš ją smurtavo, teismas.
    Didžioji Britanija. Praėjusį spalį 12-metei koledžo studentei veidas buvo nupjautas peiliu vien dėl to, kad vienam iš jos bendramokslių nepatiko jos akademiniai rezultatai.
    Rusija. Grupė 14-15 metų vaikinų entuziastingai muša bejėgį berniuką. Jie spardo jam į veidą, galvą ir nugarą. Berniukas praranda sąmonę, tačiau jaunieji monstrai į tai nekreipia dėmesio. Egzekucijos detales komentuoja merginos balsas užkulisiuose. Girdisi sporto aikštelėje, kurioje vyko žudynės, susirinkusių „žiūrovų“ juokas ir padrąsinantys balsai. Aštuntokas kelias dienas praleido reanimacijoje. Kaltinamųjų kaltė buvo įrodyta daugiausia dėl baisaus „vaizdo įrašo“
    Pažiūrėkime, koks esate agresyvus. Į anketoje pateiktus teiginius atsakykite „taip“ arba „ne“.
    7. Anketa agresyvumo lygiui nustatyti
    1. Kartais atrodo, kad tave apsėdo piktoji dvasia.
    2. Negalite tylėti, kai esate kažkuo nepatenkinti.
    3. Kai kas nors tau daro žalą, tu tikrai stengiesi atsilyginti tuo pačiu.
    4. Kartais norisi keiktis be jokios priežasties.
    5. Būna, kad tau patinka laužyti žaislus, ką nors laužyti, ką nors išdarinėti.
    6. Kartais ko nors taip primygtinai reikalaujate, kad kiti praranda kantrybę.
    7. Jūs neprieštaraujate erzinti gyvūnus.
    8. Sunku su tavimi ginčytis.
    9. Labai pyksti, kai manai, kad kažkas iš tavęs šaiposi.
    10. Kartais kyla noras padaryti ką nors blogo, kas šokiruos kitus.
    11. Atsakydami į įprastus įsakymus, jūs bandote elgtis priešingai.
    12. Dažnai niurzgęs už savo amžių.
    13. Jūs suvokiate save kaip nepriklausomą ir ryžtingą.
    14. Mėgstate būti pirmas, įsakinėti, pajungti kitus.
    15. Nesėkmės jums sukelia didelį susierzinimą ir norą surasti ką nors kaltą.
    16. Lengvai susiginčijate ir įsiveliate į muštynes.
    17. Stengiatės bendrauti su jaunesniais žmonėmis.
    18. Tave dažnai ištinka niūrus irzlumas.
    19. Jūs neatsižvelgiate į savo bendraamžius, nepasiduodate, nesidalinate.
    20. Esu įsitikinęs, kad bet kurią užduotį atliksite geriau nei bet kas kitas.
    Taškais
    Teigiamas atsakymas į kiekvieną siūlomą teiginį vertinamas 1 balu.
    Didelis agresyvumas – 15-20 balų.
    Vidutinis agresyvumas -7-14 balų.
    Žemas agresyvumas -1-6 balai.
    8. KONFLIKTŲ PASEKMĖS.
    Kuo kenkia konfliktai tarp paauglių?
    Pirma, dėl konfliktų kenčia žmogaus orumas.
    Antra, kiekvienai konflikto minutei tenka 20 minučių vėlesnių išgyvenimų, kai darbas nesiseka ir apskritai viskas krenta iš rankų.
    Trečia, kenčia fizinė sveikata – pažeidžiami nervai, širdis, kraujagyslės. Todėl būtina išmokti užkirsti kelią tokiems konfliktams.
    Kokias pasekmes gali sukelti toks konfliktas?
    pažeminimas
    Įtampa
    kartumas
    nusivylimas
    nesugebėjimas pasiekti tikslo
    nerimas
    bejėgiškumas
    atsakomoji agresija
    savižudybių
    baudžiamoji atsakomybė
    9.IŠ Baudžiamojo kodekso.
    NUORODOS (skaitė studentas)
    Pagal Rusijos Federacijos baudžiamojo kodekso 115 straipsnio a punkto antrąją dalį už tyčinį nežymų sveikatos sutrikdymą dėl chuliganiškų paskatų baudžiama priverstiniu darbu nuo 120 iki 180 valandų arba pataisos darbais. terminas nuo šešių mėnesių iki vienerių metų, arba areštas nuo keturių iki šešių mėnesių, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų 10. Agresyvaus elgesio pasekmės: Nuo konfliktų su bendraamžiais

    Prieš asocialų elgesį suaugus

    11.SOCIOLOGINĖS TYRIMO MOKYKLOJE REZULTATAI.
    Paauglių žiaurumo problema mūsų šalyje yra tokia pat aktuali, kaip ir visame pasaulyje. Pažiūrėkime, koks mūsų mokyklos mokinių požiūris į šią problemą
    Ar kas nors kada nors naudojo prieš jus fizinę jėgą?
    Ar kada nors išreiškėte savo agresiją prieš kitus žmones?
    Kodėl, jūsų nuomone, paaugliai mušiasi?
    smurtas šeimoje
    „bloga kompanija“ (aplink paauglius gatvėje, mokykloje ir pan.)
    smurtinių kompiuterinių žaidimų populiarumas
    kriminalinių vaidybinių filmų populiarumas
    tiesiog
    noras įsitvirtinti
    nebaudžiamumas
    agresija kaip savigynos būdas
    4. Jei tapote bendraamžių agresijos auka, kur?
    gatvėje
    mokykloje (per pamokas, per pertraukas, po pamokų)
    mokyklos kieme
    prie įėjimo
    Namai
    kitas variantas
    5. Jei būtumėte kolektyvinės agresijos auka, kam apie tai papasakotumėte?
    6. Kaip manote, kaip buvo galima išvengti susidūrimo?
    Neišeikite vėlai vienas
    Naudokite savo mobilųjį telefoną laiku
    Pabandykite pasikalbėti su nusikaltėliu
    Patraukite į save dėmesį
    Kita
    7. Ar mokykloje daroma viskas, kad patyčios nepasikartotų?
    8. Ką turėtų daryti mokyklos, kad sustabdytų patyčias?
    Taigi, matome, kad ši problema mūsų šalyje yra opi, todėl būtina ieškoti sprendimų ir užkirsti kelią konfliktų atsiradimui.
    12.KONFLIKTŲ PREVENCIJAS REKOMENDACIJOS.
    Kaip įveikti konfliktus?
    Kaip netapti konflikto auka?
    Kaip išvengti kitų savo agresijos ir žiaurumo? Kodėl negerai būti žiauriam su kitais?
    Neįmanoma gyventi visuomenėje be prieštaravimų, žmonės visada turės skirtingus požiūrius, skonį ir pageidavimus. Tačiau šie prieštaravimai negali būti vedami į konfliktus. Norint išlaikyti psichinę, psichinę ir fizinę sveikatą, reikia išmokti užkirsti kelią konfliktams, o jei konfliktas jau įsiplieskė, reikia mokėti iš jo išeiti.
    Tolerancija – tai noras pripažinti ir priimti kitų žmonių elgesį ir požiūrius, kurie skiriasi nuo mūsų pačių.
    Jei esate agresyvus žmogus ir nežinote, kaip susivaldyti, eikite į kovos menų skyrių. Išmokite valdyti save ir savo emocijas.
    Organizuokite reguliarų fizinį aktyvumą. Po geros treniruotės nevaldomos agresijos nebūna.
    Visavertiškai pailsėkite. Jei miegate 2 valandas per parą, nėra jokios abejonės, kaip susitvarkyti. Neturite tam pakankamai resursų, jūsų kūnas yra pavargęs, dirba ties riba ir nepajėgia apriboti savo agresyvumo. Suteikite savo kūnui tinkamą poilsį.
    Praktikuokite tylų buvimą. Kaip ežero paviršius reaguoja į aplinką? Jokiu būdu: tai tik atspindi, kad viskas. Tas pats galioja ir jums – išmokite save tiesiog suvokti, kas vyksta aplinkui, ir niekaip nereaguoti į tai, kas vyksta.
    Sukurkite teigiamą pasaulėžiūrą.
    13.Kas yra priklausomybė nuo narkotikų?
    Priklausomybė nuo narkotikų yra vienas baisiausių žmonių rasės prakeiksmų. Tai lėta savižudybė, tai sąmoningas, savanoriškas savo gyvenimo, valios, proto ir sugebėjimų naikinimas.
    Priklausomybė nuo narkotikų (gr. nagke – sustingimas, sustingimas + manija – beprotybė, beprotybė) yra liga, susijusi su narkotinių medžiagų vartojimu ir pasireiškianti nenugalimu potraukiu jiems.
    Narkotikai yra mūsų laikų rykštė!!!
    Psichoaktyviąsias medžiagas vartojantis žmogus tampa narkomanu. Narkotikai verčia jį daryti ne tai, ko reikia protingam žmogui, o tai, ko jam reikia.
    Žmogus pradeda meluoti (kitiems ir sau), vogti (namuose ir iš svetimų), tampa nereikalingas ir tinginys. Narkotikai pradeda kontroliuoti žmogaus veiksmus, mintis ir elgesį. Žmogus iškrenta iš gyvenimo. Susirgęs žmogus pradeda gyventi pagal ligos taisykles.
    Narkomanas visada jaučia be džiaugsmo: gėda, kaltė, apmaudas, pyktis, savigaila, kerštingumas, vienatvė, baimė. Jie dažnai veda į savižudybę.
    Tu esi, aš esu, jis yra,
    Ir kiekvienas turi savo gyvenimą.
    Ir jos kaina yra orumas ir garbė,
    Yra pereinamųjų metų amžius,
    Kad ir kaip sunku būtų.
    Daugeliui prasideda aušra,
    Ir kažkas pasineria į tamsą.
    Tu esi, aš esu, jis yra,
    Tik kartu galime sustabdyti blogį
    Ir išlaikyti orumą, kad galėtum gyventi.
    Narkotikų priklausomybės paplitimas.
    Priklausomybė nuo narkotikų yra plačiai paplitusi beveik visame pasaulyje. Priklausomybės nuo narkotikų plitimo greitis privertė tuometinį JAV prezidentą R. Nixoną 1971 m. oficialiai pareikšti: „Jei nesunaikinsime narkotikų pažangos, narkotikai sunaikins mus“.
    Panaši situacija susiklostė ir kitose pirmaujančiose Vakarų šalyse. Savaitraštis „Express“ prieš kelerius metus paskelbė nerimą keliančią diagramą. 1974 m. nuo „perdozavimo“ (per stipri vaisto dozė) mirė tik vienas žmogus. 1975 metais - jau 11, dar po 4 metų - 129, 1980 metais - 207, 1984 metais - 392.
    Pagrindinė narkomanų populiacija yra 16–20 metų berniukai ir merginos. O tiems, kurie dar tik pradeda „prabandyti“ su marihuana, gali būti 12 metų.
    Visi narkomanijos problemų tyrinėtojai ir ekspertai sutinka, kad „baltoji mirtis“ yra pavojinga pirmiausia jauniems žmonėms ir vaikams.
    Garsus amerikiečių žurnalistas Rodas Christophsenas rašo:
    „Niekada nesu sutikęs lėtinio narkomano, vyresnio nei 30 metų. Faktas yra tas, kad jei žmogus pradeda vartoti narkotikus būdamas aštuoniolikos metų ir sulaukęs dvidešimties tampa „lėtiniu“, tai yra, jam reikia kasdien vartoti dopingą, jis praktiškai neturi galimybių gyventi trisdešimties, net jei anksčiau. savo priklausomybės pradžioje jis buvo atletiškas ir geriausias žaidėjas savo beisbolo komandoje.
    Pastaraisiais metais mūsų šalį užklupo priklausomybės nuo narkotikų banga.
    Vis daugiau jaunų žmonių, paauglių ir vaikų tampa „baltosios mirties“ aukomis.

    14. Narkomanija Rusijoje.
    Priklausomybės nuo narkotikų problema kamuoja apie 30 milijonų žmonių, t.y. beveik kas penktas šalies gyventojas.
    Šiandien Rusijoje neliko nė vieno regiono, kuriame nebūtų užfiksuoti narkotikų vartojimo ar jų platinimo atvejai.
    Vidutinis pradėjimo vartoti narkotikus amžius Rusijoje yra 15–17 metų, tačiau dažnėja 11–13 metų vaikų pirminio narkotikų vartojimo atvejai.
    15. Aktyvatoriaus žaidimo „Piramidė“ vedimas.
    - Išsirinksiu vieną iš jūsų. Jis eis į vidurį ir pakvies kitus du prisijungti prie jo. Tie du pasirinks dar du žaidėjus ir pan. Taigi kiekvienas pakviestasis turi pakviesti dar du žmones.
    Žaidimas baigiasi, kai nebelieka nė vieno, kuris vis dar sėdi savo vietoje.
    Vaikinai išsirikiuoja į „piramidę“.
    - Pažiūrėk, kiek tau prireikė laiko, kad visi susirinkusieji pakiltų iš savo vietų!
    Priklausomybė nuo narkotikų plinta tokiu pat greičiu, kaip epidemija. Kiekvienas žmogus žino, kokį siaubingą sielvartą sukelia narkotikai. Tačiau kodėl narkomanų daugėja?
    16. Narkotikų priklausomybės PRIEŽASTYS.
    (PDN darbuotojo kalba)
    Būdingas paauglystės bruožas, prisidedantis prie priklausomybės nuo narkotikų, yra padidėjęs įtaigumas, polinkis grupuoti ir mėgdžioti veiksmus.

    PSO ekspertai teigia, kad tarp jaunų žmonių, vartojančių narkotikus, dažniausiai veikia šie motyvai:
    1. Smalsumo tenkinimas. 75,3% visų narkotikų vartotojų pirmą kartą juos išbandė iš mėgdžiojimo ar smalsumo. Daugelis paauglių bando narkotikus, nemanydami, kad priklausomybė nuo narkotikų yra kažkas smerktino. Tie. Jie net neįsivaizduoja, kokį pavojų kelia priklausomybė nuo narkotikų.
    2. Imitacija. Paauglys, atsidūręs kompanijoje, dažniausiai vadovaujasi įmonės vadovo elgesiu. O jei kas nors iš įmonės, o ypač vadovas, vartoja narkotikus, paauglys irgi bando juos išbandyti. Taigi, atrodo, jis tvirtina priklausantis šiai grupei. Beveik 1/3 paauglių, pirmą kartą išbandžiusių narkotikus ar svaigalus, tai darė mėgdžiodami savo autoritetus.
    3. Idealų ir dvasinių bei moralinių gairių žlugimas. Idėjų ir dvasingumo trūkumas yra derlinga dirva, kurioje įsitvirtina daugybė žmonių ydų, įskaitant priklausomybę nuo narkotikų.
    Kas yra blogiausia priklausomybėje nuo narkotikų?
    Narkomanai per vėlai suvokia, kad jie ne tik „pasilepina narkotikais“, bet ir nebegali be jų gyventi.
    Dėl to fizinė priklausomybė verčia reguliariai vartoti narkotikus, nesuteikiant atokvėpio. Pats narkomanas tokį maratoną išgyvena labai sunkiai.
    Jautrumas vaistui nuolat mažėja, pacientas turi išgerti 200 kartų didesnę dozę nei pradinė.
    Niekas neturėtų sau sakyti: „Galiu tiesiog išbandyti tą ar tą narkotiką ir nieko blogo neatsitiks“.
    17. Žaidimas „Narkotikai ir narkomanai“:
    Žaidimo dalyviai yra suskirstyti į dvi lygias grupes. Pirmoji grupė sėdi ant kėdžių ratu – tai bus narkomanai. Antroji grupė stovi už pirmosios grupės narių kėdžių – tai narkotikai arba mafija. Viena kėdė rate laisva, už jos yra žmogus – tai laisvė nuo priklausomybės. Žaidimas žaidžiamas pagal „mirksinčių šviesų“ principą. Laisvė mirkteli bet kuriam narkomanui iš rato ir jis turi nubėgti prie jos kėdės. Mafijos tikslas – išlaikyti savo auką. Narkomanus galima laikyti tik už pečių. Kai narkomanas griebiasi laisvės nuo priklausomybės, reikia paaiškinti, kad laisvė narkomanui yra laikinas dalykas ir dabar jis vėl yra priklausomybės grandinėse, o laisvė tampa tuo, kuris paleidžia narkomaną.
    (Žaidimo metu paaiškėja, kurie vaistai vadinami minkštaisiais (jei kas nors lengvai pasiilgsta savo narkomano), o kurie – kietieji.)
    Po žaidimo jie aptaria, kas buvo lengviau: laikyti auką, pabėgti iš mafijos rankų ar mirktelėti? Pirmoji ir antroji grupės turi savų problemų (su sveikata, su įstatymais), o tie, kurie mirktelėjo, atsidūrė geresnėje situacijoje.
    Linkiu visą gyvenimą mirkčioti ir šypsotis, o ne patekti į priklausomybės ratą.
    18. Tiesa ir melas apie narkotikus
    Nuomonė: „Narkotikus vartoja stiprūs ir talentingi žmonės!
    Faktas: „Visi jie, net jei buvo tokie, labai greitai pasikeitė, ir viskas
    apie tą patį"
    Nuomonė: „Narkotikai padaro žmogų laisvą!
    Faktas: „Narkomanas yra visiškai laisvas nuo visų gyvenimo džiaugsmų“.
    Nuomonė: "Narkotikai gali būti "rimtai" ir "nerimtai" - visada galite atsisakyti"
    Faktas: „Galite atsisakyti tik vieną kartą – pirmą kartą“
    Nuomonė: „Narkotikai, kaip nuotykių romanas, atpalaiduoja nuo kasdienybės“
    Faktas: „Tai absoliuti tiesa, bet, deja, dažnai kartu su gyvenimu!
    Nuomonė: „Narkotikai padeda išspręsti gyvenimo problemas!
    Faktas: „Požiūris: „Tai, ko aš nematau, vargu ar gali būti vadinamas sprendimu! Lygiai taip
    ir kaip narkomanai žiūri į gyvenimą“
    Kas verčia jaunus žmones savo noru vartoti šiuos nuodus?
    – Vyras nerado atsakymo į jį kankinusį klausimą...
    – Artimiausi draugai jo nesuprato
    - Tavo mylima mergina ar vaikinas išvyko pas tavo geriausią draugą!
    - Pamatei akivaizdžią neteisybę ir viskuo nusivylei...
    - Pasaulį valdo blogis ir tau atrodo, kad niekas ir niekas nieko negali pakeisti...
    -Priešyje yra aklavietė, ir tu nematai išeities iš jos...
    Pažiūrėkite, kiek priežasčių yra nusiminti, bet ar verta nusiminti? „Rytas visada ateina po tamsios nakties“. Jums tiesiog reikia ištverti sunkų laiką. Todėl galime teigti, kad žmogus, kuris rizikavo išbandyti narkotikus, tai padarė ne iš didelio sumanumo, o dėl valios stokos. Bet geriau nesimokyti iš savo klaidų!
    Vaistas patenka be jokios progos.
    Kokios yra narkotikų vartojimo priežastys?
    Taip lengviau bendrauti
    Kompanijai
    Nenoras pasirodyti „silpnas“
    Jėga yra ne stengtis ir būti tokiam kaip visi, o atsisakyti ir parodyti savo individualumą ir unikalumą.
    Iš sielvarto
    Pamiršk save
    Nuo skausmo
    Nukreipkite mintis nuo savo problemų
    Narkotikai palengvina problemas, tačiau tik labai trumpam, o netrukus tampa dar didesne problema. Problemos auga kaip sniego gniūžtė. (Kur gauti pinigų, narkotikų? Draugų praradimas. Problemos su tėvais. Kur gyventi? Sveikatos praradimas.) Galimybė patirti naujų pojūčių
    Dėl energijos
    Liūdnas likimas tų, kurie bandė pakeisti sielos darbą ar paskatinti jį vartodami narkotikus - Marilyn Monroe, Elvis Presley, Michailas Bulgakovas, Marodonna, Ivanushka International dainininkė.
    Kad būtų brandesnis ir vėsesnis
    Noras palikti tėvų globą
    Narkomanas patenka į baisią priklausomybę, iš kurios niekur nepabėgsi.
    Ar tau reikia narkotikų?
    Ar norite savo kūną paversti toksiškų atliekų kaupimosi vieta? Narkotikus vartojantys žmonės teršia svarbiausią mūsų planetos sritį – žmogaus organizmą.

    Narkomanai miršta nuo perdozavimo arba dėl organizmo sunaikinimo. Nepaisant šių faktų, jų skaičius auga. Kodėl? Tikriausiai esate girdėję nuomonę, kad šiame gyvenime reikia viską išbandyti. Tačiau be nuomonių yra ir faktų. Todėl lengviau pasiduoti pirmą kartą, nei bandyti tai daryti visą gyvenimą!
    Narkomanas praranda bet kokią savęs kontrolę, paralyžiuojama valia. Yra oficialus šios patologijos pavadinimas: „stabdžių gedimas“. Pacientas puola į bedugnę ir to nepastebi.
    Štai viena iš tokio asmens atvejų:
    -Jis jau seniai rūko. Ypač stipriai rūkiau tą nelemtą dieną, kai stovėjau devinto aukšto balkone ir pakilau aukštai, žiūrėdamas į grindinį. Gydytojas iš pacientės žodžių ligos istorijoje užrašė: „Žiūrėjau žemyn ir vis galvojau: įdomu, kas bus, jei messiu. Ar turiu valios peržengti turėklus ir grįžti atgal... Ar sugebėsiu laikyti vaiką ant ištiestų rankų ir nepaleisti.“ Norėdamas „išbandyti“ jis ištraukė iš lovelės miegantį vaiką ir išnešė į balkoną. Jis laikė jį minutę ar dvi ištiestomis rankomis. Ir jis numetė jį ant grindinio. Stabdžiai neveikė.
    Vargu ar medicinoje yra kitų problemų, kuriose gydytojai taip aštriai jaustų savo bejėgiškumą, kaip priklausomybės nuo narkotikų problema. Iki šiol nėra sukurtas toks priklausomybės nuo narkotikų gydymo metodas, kuris garantuotų bent 10% sėkmės rodiklį.
    Taip pat reikia pasakyti, kad dar nebuvo tokio atvejo, kad narkomaną būtų galima išgelbėti nuo narkotikų troškimo prieš jo valią.
    Vien medicininiais metodais jo išgydyti neįmanoma.
    Ir dažnai narkomaną gelbsti ne detoksikacija, nei psichoterapija, nei hipnozė, o tikėjimo įgyjimas gyvenimo be narkotikų galimybe ir žmogaus, kuris šį tikėjimą skiepija, buvimas šalia.
    Priklausomybė nuo narkotikų – baisus dalykas, o savo griaunančia galia turbūt su niekuo nepalyginamas.
    19. Kaip pasakyti "ne!"
    Vis daugiau žmonių supranta, kad rizika yra itin didelė, o narkotikai gali visiškai suluošinti jų gyvenimą. Milijonai žmonių visame pasaulyje sako NE narkotikams! Štai keletas būdų, kurie padės jums padaryti tą patį.
    Yra žinoma, kad narkotikus vartojantys žmonės nori į tai įtraukti kitus.
    Saugokitės žmonių, kurie liepia jums išbandyti narkotikus, spaudimo. Tai galėtų būti narkotikų prekeivių pasamdyti „potiono“ platintojai, kurių tikslas – įtraukti vis daugiau vartotojų į priklausomybę nuo narkotikų.
    Venkite įprastų spąstų, dėl kurių galite vartoti narkotikus
    Vakarėliai, kuriuose alkoholio vartojimas yra būtina bendravimo sąlyga.
    Kai esi nepažįstamo žmogaus kompanijoje.
    Paruoštų atsakymų, padedančių atsispirti spaudimo taktikai, pavyzdžiai:
    Jeigu tu mane mylėtum...? - Jei tau rūpėtumėt mane, tu man šito nebūtum pasiūlęs.
    Negadink man nuotaikos, tai tik pramoga – aš nesiruošiu kištis (gadinti) tau džiaugsmo, tu tai daryk pats.
    Visi tai daro – ar mes tokie patys kaip visi?
    Tai tau nepadarys jokios žalos – jokiu būdu jo neliesiu.
    Paprasti būdai pasakyti NE pasiūlymui išbandyti narkotikus.
    Pasakykite ryžtingą NE ir, kad išvengtumėte nereikalingų ginčų, nedelsdami išeikite.
    Apsimesk, kad nesupranti, kas vyksta.
    Atsiprašykite ir tada pasiūlykite priimtinesnes alternatyvas.
    Kai tik pajusite, kad kažkas negerai, pakeiskite pokalbio temą.
    Pajuokaukite apie jums siūlomą narkotiką – humoras padės situaciją paversti pokštu.
    Elkitės suglumę (jūs tiesiog šokiruotas), kad jūsų draugas gali jums tai pasiūlyti.
    Atsakykite spaudimu į spaudimą – atremkite puolimą.
    Gyvenk laimingai be narkotikų!
    Neleiskite niekam pažeisti jūsų teisės į asmeninį pasirinkimą!
    Laikykitės aktyvaus gyvenimo būdo – mankšta yra geriausias natūralus būdas gauti malonumą.
    Pasakykite „taip“ sveikatai ir gerovei.
    Nukreipkite žvilgsnį į gamtą – pradėkite rodyti daugiau dėmesio ir domėtis gamta bei jus supančiu pasauliu, mėgaukitės visu tuo.
    Atraskite anksčiau nežinotus gyvenimo aspektus – ugdykite kūrybišką požiūrį į gyvenimą.
    Gyvenimas yra gražus! Išmokite džiaugtis ir tuo mėgautis.
    Naudokite muziką – grokite muzikos instrumentais, dainuokite, (jei mokate) kurkite muziką ir ją atlikite.
    Atsipalaiduokite natūraliai, o ne vartokite narkotikus.
    Išreikškite savo jausmus – rašykite laiškus, kurkite poeziją, prozą.
    Pagalba kitiems žmonėms yra geriausias būdas pasitenkinti gyvenimu.
    Padarykite savo miestą/regioną geresne vieta
    Sutvarkykite ir valykite, o ne šiukšlinkite.
    Tapk bet kurios srities ekspertu – rask hobį, skaityk, plėsk akiratį.
    Tobulinkite savo įgūdžius ir siekkite naujų aukštumų.
    Keliaukite po pasaulį – pradėkite nuo savo šalies.
    Jauskitės kaip save realizavęs žmogus
    Stenkitės pagerinti savo savigarbą
    Išmokite vertinti tikrąją gyvenimo sėkmę
    Siekite to, kas turi amžinąsias vertybes
    Ugdykite nugalėtojo, o ne pralaimėtojo mentalitetą.
    Suteikite sau galimybę tapti tuo, ką matote savo svajonėse!
    20. Išvada.
    Gamta sukūrė viską, kad žmogus būtų laimingas. Medžiai, ryški saulė, švarus vanduo, derlinga žemė. O mes žmonės – stiprūs, gražūs, sveiki, protingi. Žmogus gimsta laimei, ir atrodo, kad jo sieloje nėra vietos piktajai dvasiai ir niekšybei.
    Mes gimėme gyventi
    Gal neturėtume sunaikinti planetos?
    Yra geresnis atsakymas nei „taip“,
    Tarkime, vaikinai, ne narkotikams!

    Kiekvienas žmogus savo gyvenime turi užduoti sau tokius klausimus: „Kodėl aš atėjau į šį pasaulį? Ką galiu padaryti, kad pasikeistų į gerąją pusę? Ar gerai, ar patogu aplinkiniams būti su manimi?“
    Pamokos pabaigoje kreipiuosi į Omaro Khayyamo žodžius:
    „Nepyk kitų ir nepyk pats
    Mes esame svečiai šiame mirtingajame pasaulyje.
    Ir jei kas nors ne taip, priimk tai,
    Būkite protingi ir šypsokitės.
    Galvok šalta galva
    Juk pasaulyje viskas natūralu:
    Blogis, kurį skleidei
    Jis tikrai sugrįš pas tave“.
    Labai noriu, kad po mūsų pamokos išliktumėte tolerantiški ir socialiai moralūs žmonės!
    Dėkojame visiems už bendradarbiavimą! Sėkmės ir sėkmės įveikiant agresiją!

    Ishmukhametova Laysan Akbulatovna
    Darbo pavadinimas: mokytojas
    Švietimo įstaiga: GBOU respublikinė inžinerijos licėjus-internatinė mokykla
    Vietovė: Ufa, Baškirijos Respublika
    Medžiagos pavadinimas: Klasės valanda
    Tema:„Socialinės normos ir antisocialus elgesys“
    Paskelbimo data: 11.04.2017
    Skyrius: vidurinį išsilavinimą

    Klasės valandėlė tema „Socialinės normos ir asocialumas

    elgesys"

    Klasės planas

    1. Organizacinis blokas

    1.1 Studentų ir svečių sveikinimas

    2. Žinių, įgūdžių ir gebėjimų atnaujinimas

    2.1 Įvadinis pokalbis

    3. Pagrindinis klasės valandos etapas

    3.1. Žiūrėkite vaizdo įrašą, nustatykite pamokos temą

    3.2. Praktinis darbas grupėse:

    A) socialinio ir asocialaus asmens modelio sudarymas

    B) darbas su situacija

    3.3. Studentų pasirodymas

    3.4. Anketa, supažindinimas su apklausos rezultatais

    4. Klasės valandos apibendrinimas

    4.1. Darbo įvertinimas klasėje

    4.2. Atspindys

    Atviros klasės pasas

    1. Klasė: 9v

    2. Trukmė: 35 min

    3. Vieta: 325 kab

    4. Forma: diskusija

    Socialinės normos ir asocialus elgesys »

    Civilinės padėties formavimas, teisinės ir

    gimnazijos mokinių dorovinė kultūra

    7. Užduotys:

    Padėkite mokiniams ugdyti kritinį mąstymą apie savo

    kitų žmonių veiksmai.

    Formuoti aktyvią pilietinę gyvenimo poziciją, gebėjimą

    sakydamas „ne“ moralinio pasirinkimo situacijoje

    Išmokite suformuluoti savo nuomonę ir pagrįsti ją.

    Švietimas:

    Kognityvinė universali mokymosi veikla

    Formuojančios psichinės operacijos:

    · Palyginkite skirtingus objektus: pasirinkite vieną arba

    keli objektai, turintys bendrų savybių;

    · Palyginti objektus pagal kelias charakteristikas;

    Formuojant paieškos ir tyrimo veiklą:

    · Daryti prielaidas;

    · Atpažinti žinomus ir nežinomus;

    Universali edukacinė veikla (reguliacinė, komunikacinė)

    · Ugdyti gebėjimą vertinti savo veiklos rezultatus (R)

    · Ugdyti gebėjimą dirbti mažose grupėse (K);

    · Ugdykite gebėjimą paaiškinti savo pasirinkimą, atsakyti į užduodamus klausimus

    klausimas (K);

    · Ugdyti gebėjimą koreguoti savo ir kitų veiksmus (R)

    · Formuoti žodinius ir neverbalinius bendravimo būdus.(K)

    Universali mokymosi veikla (asmeninė)

    · Teigiamo požiūrio į save ir aplinkinį pasaulį formavimas;

    · Formuoti asmeninę motyvaciją edukacinei veiklai;

    8. Ugdykite lyderio savybes darbo grupėse pavyzdžiu.

    9. Pagrindinis didaktinis metodas: mokymosi stimuliavimas ir motyvavimas

    (pagal Yu.K. Babansky)

    10. Konkretūs metodai ir technikos: euristinio pokalbio metodas, metodai

    edukacinės ir pažintinės veiklos organizavimas ir įgyvendinimas;

    11. Didaktinės priemonės: multimedijos projektorius, ekranas;

    dalomoji medžiaga studentams.

    Sveiki bičiuliai. Šiandien mūsų pamokoje yra svečių,

    pasveikinkime juos.

    1. Žiūrėkite vaizdo įrašą: Atkreipiu jūsų dėmesį į mažą

    vaizdo įrašą, atidžiai peržiūrėkite jį ir nustatykite mūsų temą

    klasės valanda.

    Vaikinai išsako savo nuomonę ir suformuluoja temą.

    Mokytojas skaito epigrafą:

    R. Emersonas

    2. Grupinis darbas: Žmogaus modelio sudarymas, gyvena

    socialines normas ir asocialų asmenį. (3 min.)

    Mokiniai pasidaro žmogaus maketą, prisega jį ant lentos, jungiasi

    laiptai.

    Tikrasis civilizacijos rodiklis yra

    Ne turto ir išsilavinimo lygis,

    Ne miestų dydis, ne derliaus gausa,

    Ir šalies užauginto žmogaus išvaizda.

    R. Emersonas

    Kuo aukštesnio lygio žmogus, tuo labiau civilizuota visuomenė.

    Skaidrė: Socialinės normos

    3. Darbas su situacija: Mokiniams išduodami lapai, kuriuose aprašoma situacija, jie

    būtina išsiaiškinti veikos asocialumą, priežastis, kurios lėmė

    šios situacijos atsiradimą ir pagalbą, kurią tai gali suteikti

    Situacija 1. Žmogus eina pro ežerą ir pamato skęstantį žmogų. Tas, kuris yra įjungtas

    kranto, paniškai laksto, rėkia, bet realios pagalbos nesuteikia. Skendimas

    išgelbėjo pro šalį einančių jaunuolių grupė.

    2 situacija. Nepilnametė paliko kūdikį gimdymo namuose

    Vaikinai išsako savo nuomonę, nustato priežastis, kurios veda

    daro asocialų elgesį.

    Skaidrė.

    4. Darbas su situacija (atvirkščiai): Vaikinai patys siūlo situacijas.

    Dabar siūlau nustatyti savo atsakomybės lygį ir

    gebėjimas atlikti veiksmus naudojant klausimyną.

    5. Anketa, rezultatai

    Skaidrė

    6. Vaikinai, šiandien mes kalbėjome apie socialines normas, priežastis,

    dėl ko gali būti pažeistos šios normos ir ką reikia padaryti norint

    kad būtų išvengta netinkamo elgesio. Duodu tau kelias sekundes, nuspręsk

    Kaip jautėtės patogiai per pamoką ir kokią naudą gavote

    gavo.

    Išdaliju grafiką, visi deda tašką, tada mokinys prisijungia prie lentos.

    7. Ir pabaigai kviečiu pasiklausyti palyginimo.

    Klasės valandėlė „Ar neįmanoma gyventi be... muštynių?

    Tikslai: mokinių agresyvaus elgesio prevencija

    suburti vaikų komandą;

    ugdyti jautrumą, gerumą, reagavimą, gailestingumą vienas kitam,

    gebėjimas rasti bendrą kalbą su kitais;

    ugdyti mokinių pažintinę veiklą.

    Užduotys: - sudaryti sąlygas studentams suprasti, kad visuomenėje egzistuoja tam tikri moralės standartai, padedantys žmonėms gyventi kartu ir bendrauti.

    Visų mokinių įtraukimas į žaidimo sąveiką ir darnios komandos formavimas.

    Bendravimo įgūdžių ugdymas, gebėjimas išklausyti kitus ir reikšti savo nuomonę.

    Pagarbos vienas kitam ugdymas.

    Klasės valandos eiga.

    (skaidrėje sakinio pradžia: gyventi neįmanoma...)

    Pedagogas: Kaip manai, be ko neįmanoma gyventi?

    (vaikai: be šeimos, draugų, mamos ir kt.)

    Mokytojas: Pažiūrėkite į frazės tęsinį: Neįmanoma gyventi be muštynių.

    Ar sutinkate su tuo?

    Pakelkite rankas, jei kada nors ką nors trenkėte. Taigi neįmanoma be kovos?

    Kaip išvengti muštynių?

    (vaikų atsakymai užrašomi lentoje)

    Uch. Manau, visi atspėjo, kad šiandien kalbėsime apie muštynes, tiksliau – apie tai, kaip jų išvengti. Pirmiausia išsiaiškinkime, kas yra kova.

    Ginčas – tai abipusis mušimasis, kilęs dėl kivirčo ar skandalo.

    O po kovos lieka patenkintų?

    (Mes svarstome muštynių pasekmes)

    Mokytojas: Žaiskime rašytojus. Pasiskirstykime į dvi komandas: pirmoji yra rašytojai realistai, kurie sugalvoja, kas iš tikrųjų gali nutikti. O antrieji – mokslinės fantastikos rašytojai. Aš perskaičiau istorijos pradžią, o tu sugalvoji jos tęsinį.

    1. Kolya į klasę atėjo antrojo kėlinio pradžioje. Jau pirmą dieną man pavyko susimušti su Miša dėl kėdės. Vaikinai nusprendė...

    2. Per pertrauką Kolya netyčia pastūmė Mišą. Misha atsakydamas...

    3. Kolia paėmė ir Mišos rašiklį. Nikita visa tai matė ir...

    Mokytojas: O dabar, po sunkaus darbo, siūlau šiek tiek atsipalaiduoti ir pasiklausyti poezijos. Kurie, beje, taip pat susiję su mūsų pamoka.

    1 mokinys:. Vieną dieną dvi ožkos susimušė ant pievelės,

    Jie kovojo dėl smagumo, o ne iš pasipiktinimo.

    Vienas iš jų tyliai spyrė savo draugui,

    Kitas iš jų tyliai užmušė draugą,

    Vienas spyrė savo draugui šiek tiek stipriau,

    Kitas šiek tiek stipriau spyrė savo draugui,

    Vienas susijaudino, spardė kiek galėdamas,

    Kitas jį ragais pagavo po pilvu.

    Kas teisus, o kas neteisus – painus klausimas,

    Tačiau ožkos kovoja ne juokais, o rimtai.

    Prisiminiau šią kovą priešais mane

    Per mokyklos pertrauką kilo panašus mūšis.

    2 studentas. SONCHKA.
    Palieskite ją netyčia -
    Tuoj pat: - Sargybinis!
    Olga Nikolaevna,
    Jis mane pastūmėjo!
    Oi, aš įsidūriau save! -
    Pasigirsta Sonya balsas. -
    Man kažkas pateko į akis
    Aš tavimi pasiskųsiu!
    Namuose vėl skundai:
    -Man skauda galvą:
    atsigulčiau
    Mama neįsako.
    Berniukai sutiko:
    - Atidarysime sąskaitą:
    Suskaičiuokime skundus -
    Kiek bus per metus?
    Sonechka išsigando.

    Ir sėdi tyliai.

    3 studentas. PAŽEIDĖJAI.
    Aš ir mano kaimynas Galka
    Jie rašė įžeidimus.
    Ateis puolimo laikas,
    Ir mes jį paruošėme naudoti ateityje:
    Aš jai pasakysiu, kad tu varna
    O man tu esi tetervinas.
    Aš jai pasakysiu - makaronai,
    O man tu esi krekeris.
    Aš esu jos pelė!
    Ji man kaip žiurkė!
    Rack!
    Ką mes padarėme?
    Kodėl mums reikia įžeidimų?
    Mes stovime ir galvojame:
    Mes visiškai kitokie nei Galka
    Mes niekada neįžeidžiame!

    Mokytojas: Ačiū už šiuos pamokančius eilėraščius.Dabar pažaiskime šį žaidimą. Ant stalo priešais jus stovi įvairių spalvų puodeliai. Įvardiju situaciją, o jūs pakeliate raudoną apskritimą, jei jums tinka pirma išraiška, juodas apskritimas – antrasis.

      Tavo mažasis brolis sulaužė tavo žaislą.

    1. Tu jam atleidi.
    2. Tu jam trenkei.

      Tu susimušei su seserimi.

    1. Bandysite jai pasiaiškinti.
    2. Jūs įsižeidžiate ir keršijate.

      Jie elgiasi su tavimi žiauriai.

    1. Jūs atsakote tuo pačiu.
    2. Jūs sakote „ne“ ir bandote sulaukti pagalbos.

      Tu nepatenkintas savimi.

    1. Sakote, kad nėra žmonių be trūkumų.
    2. Dėl visko kaltinate kitus.

      Nesinori eiti pasivaikščioti su artimaisiais.

      Jus ištinka pyktis.
      2. Tu eini su jais pasivaikščioti.

    Mokytojas: Dabar pažvelkite į konkrečius patarimus, kaip išvengti muštynių.

    Jei pykstate dėl klasės draugo veiksmų ir norite jam smogti, siūlome elgtis taip:

      Atleiskite įtampą skaičiuodami iki 10;

      Rankų plovimas arba plovimas;

      Agresijos nukreipimas į negyvą objektą (plėstuvą, kamuoliukus, pagalvę, bokso maišą ir kt.);

      Nukreipkite agresiją kita kryptimi: parodykite rūpestį ir gailestingumą savo kaimynams.

      Suvok pasekmes ir pasistenk, kad jos netaptų tikromis.

    Jei atsidursite kovoje, norėtume rekomenduoti:

      Atsitraukite nuo šio asmens ir eikite į klasę;

      Pasakykite nusikaltėliui, kaip šiuo metu jaučiatės:

    Aš pykstu, bet atsisakau su tavimi kovoti.

    Esu pasipiktinęs tavo elgesiu.

    Atsitrauk nuo manęs, aš nenoriu su tavimi kalbėtis.

    Matau, kad nori mane įtraukti į kovą, ar aš teisus?

      Nepulk pirmas;

      Konfliktą paverskite pokštu.

    Apibendrinant.

    Gebėjimo draugauti ir bendrauti su žmonėmis reikia mokytis nuo vaikystės. Jūs negalite būti abejingi kitų sielvartui, visada turite prisiminti, kad žmogus Žemėje gyvena vieną kartą, todėl kiekvieną dieną reikia daryti gera ir būti tolerantiškiems supančiai realybei.

    Gailestingumas - aktyvus gerumas, išreikštas veiksmais. Jei vėl kyla noras kam nors smogti, sustokite ir prisiminkite, kad jūsų energija ir aktyvumas gali būti nukreipti į pagalbą silpniems ir neapsaugotiems. "Daryk gerą"

    Atspindys. Pabaigai norėčiau pasakyti, kad mūsų klasė – nedidelė šeima. Ir norėtųsi, kad mūsų šeimoje visada viešpatuotų gerumas, pagarba, tarpusavio supratimas ir nebūtų kivirčų, keiksmažodžių. Ko tam reikia?

    Kiekvienas žmogaus veiksmas turi rezultatą.

    Veiksmų rezultatas turėtų būti Būk pozityvus.

    Stebėkite savo veiksmus.

    Ant stalų turite jaustukų, vienas džiaugiasi, kitas liūdi. Jei jums patiko mūsų pamoka ir jautėtės gerai, pritvirtinkite prie saulės laimingą, o jei buvote liūdna ir neįdomu, pridėkite liūdną.

    Yra įvairių būdų gyventi gyvenime:
    Tai įmanoma liūdesyje ir džiaugsme;
    Valgyk laiku, gerk laiku,
    Laiku padarykite bjaurius dalykus.
    Arba galite tai padaryti:

    Kelkis auštant
    Ir galvodamas apie stebuklą,
    Su apdegusia ranka

    Gauk saulę
    Ir atiduok žmonėms.

    Panašūs straipsniai