• Sniego senio veikla. Žaidimo užsiėmimas „Linksmas sniego senelis Dinamiška pauzė „Išėjome pasivaikščioti į kiemą“

    30.01.2024

    Svetlana Degtyaryuk
    Integruotos pamokos su 2–3 metų vaikais „Sniego senelis lanko vaikus“ santrauka

    Integruotos pamokos su 2-3 metų vaikais tema santrauka« Sniego senelis lanko vaikus»

    Degtyaryuk Svetlana Viktorovna mokytoja,

    MBDOU "Sujungtas darželis Nr. 2"

    "Draugiška šeima"

    Tikslas. Idėjų apie objektus formavimas kūrybinės veiklos priemonėmis.

    Švietimo:

    Skatinti pirminių idėjų apie objektų spalvą, dydį, erdvinį išdėstymą formavimąsi, įsisavinti daikto dalių uždėjimo ir pritaikymo būdus;

    Gautas mintis apie dalyką atspindėti kūrybinėje veikloje;

    Ugdykite pagrindinius savigarbos įgūdžius.

    Vystantis:

    Ugdykite kalbinį ir žaidybinį bendravimą, pasitikėjimą savimi ir pasitikėjimą savimi.

    Tobulėti konstruktyvi veikla vaikams, atidus požiūris į savo darbo produktą.

    Švietimo:

    Ugdykite norą padėti, teikti džiaugsmą tiems, kuriems to reikia.

    Ugdykite norą naudoti etiketo formas (pasveikinimas, atsisveikinimas, prašymas).

    Integracija edukacinis regionuose: socialinis ir komunikacinis vystymasis, kalbos raida, meninis ir estetinis vystymasis

    Elgesio forma: pogrupis

    Metodai: žodinis, vizualus, praktinis.

    Technikai: žaidimai, rodo, kaip kurti sniego senis, žodinis nurodymas, pokalbis, klausimai, žaidimas.

    Įranga ir įranga: žaislas- sniego senis, spalvotas aksominis popierius, vatos diskeliai, molbertas.

    Motyvacija: žaidimai "Mes padėsime susirask sniego senio draugus – sniego senelius» .

    Preliminarus darbas: Skaityti eilėraštį « Sniego žmogus» E. Sedova, žaidimo mankšta „Mes lipdome sniego senis» , iliustracijų žiūrėjimas, modeliavimas sniego senis, pagamintas iš sniego svetainėje.

    Trukmė klases: 10 minučių.

    Scenos pavadinimas, laikas Etapo tikslai Mokytojo veikla Veikla vaikai Metodai, technikos Rezultatas

    Įvadinis-organizavimas

    Ugdykite kalbinį ir žaidybinį bendravimą, pasitikėjimą savimi ir pasitikėjimą savimi. labas rytas vaikai. Aš tau paruošiau įdomus žaidimas. Norite žaisti? Atsistokite, vaikai, į ratą.

    Žaidimas « Sniego žmogus»

    Į proskyną, į pievą

    iškrito baltas sniegas

    (delnais parodome, kaip krenta sniego)

    Kartu išėjome pasivaikščioti (einame vietoje)

    Jie pradėjo ridenti sniego gniūžtę,

    Sukūrėme sniego gniūžtę

    (Padarykite gumulą abiem rankomis)

    Ant jo buvo pagaminta kepurė

    (Mes sujungiame rankas į žiedą ir uždedame jas ant galvos)

    Nosis buvo pritvirtinta ir akimirksniu

    (Pridėkite kumščius prie nosies)

    Tai paaiškėjo sniego senis! (rankos ant diržo)

    Šauniai padirbėta! Vaikai, ar jums patiko žaidimas?

    Apie ką šis žaidimas?

    Tiesa apie sniego senis! Vaikai sveikinasi.

    Jie išreiškia norą žaisti.

    Atlikite judesius pagal žaidimo tekstą, kaip rodo mokytojas.

    Emocinio atsako žaidimas vaikai, pritraukiantis savavališką dėmesį.

    2. Motyvacinis-skatinimas

    Skatinti protinį vystymąsi procesus: suvokimas, dėmesys, atmintis, mąstymas, žodyno turtinimas.

    Ir kur yra sniego senis? Jis atėjo pas svečių ir pasislėpė nuo mūsų.

    Vaikai, suraskime sniego senis! Kur jis?

    Žaidimas "Rasti sniego senis» .

    Mokytojui nepavyksta vaikai prie sniego senelio žaislo.

    Taip, štai jis! Žiūrėk! Ir radome! Šauniai padirbėta! Atsisėskite ant kėdžių.

    Vaikai išreiškia savo sutikimą

    atsakyk klausimą.

    Jie supranta ir priima atliekamą užduotį.

    Probleminės situacijos kūrimas.

    Pasirengimas vaikams dalyvauti žaidime

    3. Esamų idėjų atnaujinimas ir išplėtimas

    Formuokite idėjas apie naują žaislą. Sukelkite emocinę reakciją. Ugdykite vizualinį suvokimą, dėmesį, atmintį, mąstymą. Suaktyvinkite pasyvų ir aktyvų žodyną Sveiki sniego senis!

    Mums labai malonu jus matyti matyti!

    Sveiki vaikai!

    Sniego žmogus sveikina kiekvieną vaiką.

    Vaikai, ar patiko sniego senis!

    Pažiūrėkite, koks jis gražus ir malonus, šypsosi mums.

    Kuris sniego senelis elegantiškas! Jis dėvi raudoną kepuraitę ir šaliką.

    Kokia spalva sniego senis?

    Tiesa, balta, bet kokios spalvos yra kepurė ir šalikas?

    Teisingai, raudona.

    Kas tau ant galvos? sniego senis?

    Juodos akys, nosis. Kaip jis atrodo? Teisingai, nosis kaip morka. Vaikai klauso ir atsako į mokytojo klausimus

    žaidimo technika, verbalinis metodas.

    Išplėtėme naujo žaislo idėją.

    Motyvavimas ir skatinimas praktinei veiklai

    O, kažkas yra mūsų Sniego senelis liūdnas.

    Kas nutiko?

    Jūsų vaikų tiek daug, o aš vienas.

    Jūs esate laimingi ir draugiški kartu. Ir aš neturiu draugų - sniego seniai.

    Nesijaudink, sniego senis! Mes jums tikrai padėsime. Kartu su vaikai padarysime tave draugais sniego seniai.

    Vaikai, ar norite padėti? sniego senis? Taip!

    Paruoškime pirštus. Jie supranta ir priima atliekamą užduotį. Probleminės situacijos kūrimas, asmeninės reikšmės suteikimas

    apie būsimą veiklą. Vidinis

    žema motyvacija veiklai

    ("būtina"- "noriu"-"gali")

    Dinaminė pauzė

    Veiklos tipo keitimas, nuovargio prevencija Pirštų žaidimas

    Viena ranka, dvi ranka,

    mes apakome sniego senis.

    Mes ridensime sniego gniūžtę

    Uždėsime kepurę. Atlikite mokytojo parodytus judesius.

    Vaizdinė, žodinė emocinė reakcija vaikai,

    6. Praktinė veikla

    Supažindinti su paprasčiausiais meniniais metodais dizainas iš popieriaus ir kitų medžiagų.

    Sukurkite žaislą pagal modelį: koreliuoti dalis, jų vietą, sukurti iš jų visumą (žaislas).

    Skatinkite naudoti prisijungimo būdus detales: perdangos naudojimas, lyginimas.

    Vaikai, mes paruošėme pirštus. Eik prie staliukų ir atsisėsk

    Draugai už sniego senis gaminsime iš didelių ir mažų vatos diskelių ant spalvotų lapelių.

    Jūsų lėkštėje yra išsami informacija.

    Raskite ir paimkite didelį baltą vatos diskelį, kaip ir mano, tai yra liemuo sniego senis.

    Įdedu diską į lapo apačią ir švelniai išlyginu jį pirštais, taip.

    Padėkite diską lapo apačioje, kaip ir mano. Šauniai padirbėta! Švelniai išlyginkite jį pirštu, kaip dariau aš.

    Žiūrėk, mes turime dar vieną didelį vatos diskelį, ant kurio nupieštos akys, nosis, burna sniego senio galva. Surask jį ir paguldyk galvą sniego senis ant kūno, kaip aš.

    (Padedu tiems, kuriems sunku).

    Ir kur yra sniego senio rašikliai? Paimkite vieną nedidelį diską ir uždėkite jį ant vienos kūno pusės, gerai padaryta. Paimkite antrą mažą diską ir uždėkite jį kitoje pusėje. Gauname rankenas, jas švelniai paspauskite pirštu.

    (Padedu tiems, kuriems sunku!

    O kad jos būtų gražios, aprengsime gražiomis skrybėlėmis, kaip ši!

    Vaikai sėdi prie stalų

    Jie veikia pagal žodinius mokytojo nurodymus.

    Veiksmų metodų demonstravimas, žodiniai nurodymai.

    Praktinių įgūdžių ir gebėjimų įsisavinimas konstruktyvi veikla, klausykite suaugusiojo ir vykdykite jo nurodymus.

    7 Finalas. Apibendrinimas, apmąstymas.

    1 min. Ugdykite pagrindinius savigarbos įgūdžius.

    Ugdykite žodinį bendravimą, pasitikėjimą savimi ir pasitikėjimą savimi.

    Ugdykite rūpestingą požiūrį į savo darbo produktą.

    Pažiūrėk, kokie jie mieli turime sniego senelius! Linksmas, elegantiškas.

    Kas juos sukūrė? Žinoma, tai jūs, vaikai, kokie jūs sumanūs, jūs patys susiradote mūsų draugų sniego senio svečias.

    Vaikai, eikime ir duokime sniego seniai.

    . Sniego senelis nebėra vienas, jis turi daug naujų nuostabių draugų.

    Kaip sniego senelis laimingas! Sako tau "Ačiū!"

    Į sniego senį mums labai patiko aplankyk ir pažaisk su tavimi. Ar jums, vaikams, patiko žaisti sniego senis?

    Leisk jiems geriau pažinti vienas kitą, bet mums laikas pasivaikščioti. Pasakyk sniego seniai"Sudie!" dalyvauti diskusijoje

    išreikšti savo emocijas ir daryti išvadas.

    Vaikai su baigtais darbais eina į sniego senis

    bendrauti, rodyti džiaugsmą ir pasitenkinimą.

    Pokalbis, diskusija.

    Verbalinis metodas, žaidimo technika.

    Savęs, kaip kūrybinio proceso dalyvio, suvokimas.

    Padidinti savigarbos lygį.

    Publikacijos šia tema:

    Integruotos pamokos "Svečiuodama močiutę. Gyvūnai" (pirma jaunesnioji grupė "RAMUNELĖ") santrauka Parengė mokytoja V.M.

    Parengiamosios mokyklos grupės vaikams integruotos pamokos „Miško fėjos svečiuose“ santrauka Savivaldybės autonominė ikimokyklinio ugdymo įstaiga Nr. 241 Integruotos pamokos vaikams, ruošiantiems mokyklai, santrauka.

    Ugdymo sričių integravimas: pažintinis ugdymas, meninis ir estetinis ugdymas; socialinis ir komunikacinis tobulėjimas;

    Vera Ignatjeva
    Lavinančio žaidimo su Dienesh „Sniego senio“ kaladėlėmis santrauka (2–3 metų vaikams)

    Savivaldybės autonominė ikimokyklinė įstaiga

    Jungtinis darželis Nr.83

    ŽAIDIMO SANTRAUKA – VYSTYMO TIPO VEIKLA

    Tema: « Sniego žmogus»

    (Dėl 2-3 metų vaikai su Dienesh blokeliais)

    Parengta: mokytojas

    Ignatjeva Vera Sergeevna

    Bratskas 2013 m

    Programos turinys:

    Mokykis toliau vaikai išdėlioti iš detalių Dienesh Snowman Blocks, perdengimo technika, koreliuojant spalvą ir formą.

    Tęsti pristatymą vaikai su sniego turtu. Skatinkite pagrindinius eksperimentus su sniego, naudojant bet kokias technikas.

    Žodyno aktyvinimas:

    Žiema, šalta, sniego, birus, purus, tirpsta šiluma.

    Švietėjiškas darbas:

    Ugdykite draugišką požiūrį vienas į kitą. Būkite mandagūs, tvarkingi, vykdykite suaugusiųjų nurodymus, kurkite svečiams gerą nuotaiką.

    Preliminarus darbas:

    Pamoka susipažinti Pagal Dienesh blokelius, žiūri į paveikslą „Vaikai stato sniego senis» , apžiūra sniego(grupėje, stebėjimas sniegas pasivaikščiojant.

    Vystymosi aplinka:

    Sniego žmogus, paveikslai apie žiemą, Dienesha blokeliai, baseinas su sniego, vatos gumuliukai.

    Pamokos eiga:

    Mokytojas atkreipia dėmesį vaikai už tai kurie guli ant palangės (puri vata, gabalėlis paminkštinimo poliesterio)

    Vaikinai, pažiūrėkite, kas yra ant palangės?

    Atsakymai vaikai.

    Vaikinai, palieskite vatą. Kokią vatą turime? kokios ji spalvos?

    Atsakymai vaikai.

    Dabar palieskite poliesterio kamšalą. Kas tai mums? Kokios spalvos?

    Atsakymai vaikai.

    Žaidimas su vatos gabalėliais (kvėpavimo pratimai).

    Vaikai iš delnų pučia vatos gabalėlius. 2-3 kartus.

    Vaikinai, pažiūrėkite pro langą. Ką mes ten matome? Kokia spalva sniego? O kada nukrenta? Koks sezonas?

    Atsakymai vaikai.

    Įskaitant sniego senis. Mokytojas atkreipia dėmesį vaikai ant sniego senio.

    O, žiūrėk, kas pas mus atėjo?

    Atsakymai vaikai.

    (Dialogas sniego senis su vaikais.)

    - Sniego žmogus Kurį turime – didelį ar mažą? Kaip apie yra sniego senis(galva, rankos, liemuo?

    Atsakymai vaikai.

    O kas jam ant galvos (akys, nosis – morka, kibiras?

    Žaidimas sniego senis su vaikais"snaigės".

    O, vaikinai, aš toks pavargęs, man labai karšta (mojuoja rankomis). Man labai patiko jūsų vieta ir paruošiau jums staigmeną (išsiima baseiną su sniego, padengtas rankšluosčiu; duoda mokytojui).

    Sniego senelis atsisveikina su vaikais, mokytojas dovanoja skanėstą sniego senio ledai.

    Vaikinai, pažiūrėkite, ką jis mums atnešė sniego senis(atidaro baseiną, ten sniego) ?

    Atsakymai vaikai.

    Palieskime tai. Koks jis? Kas nutinka, kai laikote jį rankose?

    Kokius tušinukus turime?

    Atsakymai vaikai.

    Vaikai skaitė eilėraščius apie sniego.

    Vaikinai, kad mūsų sniego seniui nebuvo nuobodu, padarykime jį draugais. Vaikai prieina prie stalo ir atsisėda (post sniego seniai iš Dienų kvartalų) .

    Mokytojo demonstracija.

    Vaikai tai daro, mokytoja padeda ir pagiria vaikai.

    Pamokos santrauka: Kas atėjo į svečius? Ką jis mums atnešė? Kas yra mūsų sniego? Kam padėjome sukurti? sniego senis? Ar norite sukurti tikrą? sniego senis gatvėje? Kai eisime pasivaikščioti, būtinai pastatysime sniego senis mano klasėje.

    Rankinio darbo pamoka „Sniego žmogus miške“

    Pamokos tipas: Konsolidacija

    Forma: rankų darbo

    Įranga : Spalvota druskos tešla, rietuvės, viela, stovas, skaidrės tema, įvairių tipų sniego seniai.

    Tikslai:

    1. Švietimo.

    Išmokyti vaikus pasidaryti kompoziciją „Sniego senelis miške“;

    2. Pataisos.

    Lavinkite smulkiąją pirštų motoriką modeliuodami žaislus iš druskos tešlos. Suaktyvinti pažintinę veiklą.

    3. Švietimo.

    Ugdykite susidomėjimą kūrybiniu darbu. Suteikite estetinį skonį.

    Temos eiga:

    1. Organizacinis momentas.

    Sveiki, mieli vaikai ir brangūs svečiai!

    Visi žiūrėjo į mane ir visi tyliai atsisėdo.

    2. Atspėk mįsles

    Vyrui nėra lengva:

    Pasirodo žiemą

    O pavasarį dingsta,

    Nes greitai tirpsta.

    (Atsakymas: sniego senis)

    Aš gyvenau vidury kiemo

    Kur vaikai žaidžia

    Bet nuo saulės spindulių

    pavirkau upeliu.

    3.Dengtos medžiagos kartojimas.

    Norėdami pereiti prie temos, patikrinkime savo namų darbus

    Kokie buvo tavo namų darbai? (vaikų atsakymai)

    Ar viskas padaryta? (vaikų atsakymai)

    (D/Z: Nupiešk paveikslėlį – mano juokingas sniego senelis).

    Brėžinių apsauga.

    4. Pamokos temos ir tikslo žinutė:

    A, Šiandien, vaikinai, gaminsime kompoziciją iš druskos tešlos „sniego senis miške“.

    Skaidrių demonstracija „Atvira pamoka SNIEGO MIŠKOJE“

    Atidžiai klausykite sniego senio istorijos: Atėjo žiema ir pakeitė pasaulį savo šerkšnu kvapu. Kartais viskas tampa kaip nuostabioje pasakoje: skrenda baltas pūkuotas sniegas, saulėje žaižaruoja žiemine antklode uždengta miegančioji žemė... Ir kiekviename kieme tarsi burtų keliu iškyla smagūs sniego seneliai, apsiviję skarelėmis. Šis linksmas žiemos užsiėmimas žmonėms žinomas šimtmečius. Tačiau mažai kas žino, kokią antgamtinę reikšmę praeityje turėjo sniego senis...
    Studentas : Pirmieji sniego seniai pasirodė XV a.buvo vaizduojami kaip pikti, žiaurūs įspūdingo dydžio sniego monstrai. Tai neatsitiktinai, nes tais senais laikais negailestingos žiemos su dideliais šalčiais ir pūgomis atnešdavo daug rūpesčių. Greičiausiai tada atsirado įsitikinimų, kad sniego seniai kelia realią grėsmę žmonėms. Žmonės manė, kad juos lipdyti per pilnatį pavojinga: žmogui nepaklusnumas gali baigtis įkyriais košmarais, naktiniu siaubu ir apskritai visokiomis nesėkmėmis.
    Tik XIX amžiuje sniego būtybės tapo brandesnės"ir netrukus tapo nepakeičiamu Kalėdų ir Naujųjų metų atributu. Greitai išpopuliarėjo sveikinimo atvirukai su mielo besišypsančio sniego senelio atvaizdu linksmų vaikų apsuptyje.
    Pagal seną patarlę buvo tikima
    - sniego senelių kūrimas yra kovos su demonais metodas; sniego seniai yra angelai.Juk sniegas yra dangaus dovana. Tai reiškia, kad sniego žmogus yra ne kas kitas, o angelas, galintis perduoti žmonių prašymus Dievui. Tam iš ką tik iškritusio sniego buvo nulipdytas mažas sniego senelis ir jam tyliai pašnibždytas jų noras. Jie tikėjo, kad kai tik sniego figūra ištirps, noras tuoj pat bus paimtas į dangų ir netrukus išsipildys.

    Mokytojas: Juos lipdydavo prie namų, dosniai puošdavo girliandomis ir buities reikmenimis, apvyniodavo skarelėmis, į rankas duodavo šakotas vantas. Mistinę prigimtį galima įžvelgti jų „rūbų“ detalėse. Pavyzdžiui, morkos formos nosis buvo pritvirtinta siekiant nuraminti dvasias, siunčiančias derlių ir vaisingumą. Apverstas kibiras ant galvos simbolizavo gerovę namuose. Tai istorija apie sniego senį.

    5. Naujos medžiagos suvokimas.

    Patys pirmieji sniego seniai, kas juos pavaizdavo? (vaikų atsakymai)

    Kuriame amžiuje jie tapo malonesni (vaikų atsakymai)

    Kodėl sniego senis turi morkos formos nosį? (vaikų atsakymai)

    6. Didaktinis žaidimas – Vaikinai, pažaiskime žaidimą. Žaidimas vadinasi „Iš ko pagamintas sniego senis“

    Ar kas nors nori žaisti? Kas pirmas?(rodomi įvairių tipų sniego seniai)

    Kas tai per žaislai? Pasirinkite vieną jums patinkantį sniego senį. Pasakyk man, iš ko jis pagamintas? (galite paliesti, jausti, užuosti).

    Kas sekantis?

    7. Saugos taisyklės.

    Prieš pereidami prie praktinės pamokos dalies, peržvelkime saugos taisykles.

    Vaikinai, kokie daiktai yra ant jūsų stalo? (vaikų atsakymai)

    Kaip tinkamai tvarkyti rietuves? (vaikų atsakymai: rietuvė aštriais galais, reikia atsargiai laikyti rietuves, nes galite susižaloti; mesti negalima - reikia tik atsargiai padėti)

    Kaip teisingai dirbti su druskos tešla? (vaikų atsakymai: dirbant su druskos tešla, niekada negalima kišti rankų į burną, galite apsinuodyti, nes druskos tešloje yra daug druskos ir klijų).

    Ką dar turite ant stalo? Vaikų atsakymai: Dantų krapštukai.

    Dantų krapštukus reikia laikyti atsargiai, nes abu krapštuko galai yra „aštrūs“ ir jais galima įdurti save. Jei darbo metu dantų krapštukas nutrūksta, jį reikia duoti mokytojui.

    8. Fizinė minutė.

    Kad pirštai dirbtų su ypatinga jėga, ištempkime juos. Atlikime šį pratimą. Aš jums duosiu paprastą baltą popierių, o jūs turite juos atsargiai ir greitai surinkti į rutulį, kad gautumėte sniego gniūžtes. Taigi, pradėkime.

    9. Praktinė dalis.

    Taigi, vaikinai, pažiūrėkite į savo darbalaukį.

    - Ką tu ten matai? (vaikų atsakymai)

    Teisingai, vaikinai – paruošta druskos tešla! Didžiausias tešlos gabalas skirtas kompozicijos pagrindui. Mažesnis gabalas su „melsvu atspalviu“ skirtas sniego seniui gaminti. Likusios detalės skirtos eglutei ir kitiems kompozicijos elementams. Ir taip kimbam prie darbo.

    Atsidaro 1 skaidrė.

    Kas čia parodyta? Šie vaikinai yra mūsų kliringo pagrindas. Taigi, vaikinai, padarykime kliringą.

    Atsidaro 2 skaidrė.

    Dabar nupiešime sniego senio figūrėlę.

    Atsidaro 3 skaidrė.

    Dabar, vaikinai, padarykime akis, nosį ir šaliką sniego seniui. Mes padarysime akis naudodami krūvą. Norėdami laikyti nosį, pritvirtinkite ją degtuku ir pasidarykite šaliką.

    Atsidaro 4 skaidrė.

    Ko dar trūksta (vaikų atsakymai)

    Pagaminkime kepurę: kad skrybėlė būtų tvarkinga ir graži, paimkite tešlą ir kočėlu pasidarykite kepurę.

    Šauniai padirbėta!

    Atsidaro 5 skaidrė.

    Padarykime eglutę ir pastatykime į proskyną.

    Atsidaro 6 skaidrė.

    Ir paskutinis mūsų darbo prisilietimas bus proskynos dekoravimas sniegu. Jūsų darbalaukyje yra „putplasčio“, sutrupinkite jį ir papuoškime savo proskyną.

    Taigi mūsų kompozicija yra paruošta!!!

    10. Konsolidavimas.

    Ar viską baigei?

    (pabarbenti į duris)

    Kas tas beldžiasi į mūsų duris? Ar tai sniego senis? Sveikas sniego senelis!

    Įeina sniego senelis

    Sveiki bičiuliai! Su Naujaisiais metais jums visiems! Praėjau pro langą, žiūrėjau, tegul pagalvojau, kad įeisiu ir paklausiu vaikinų, ką jie čia įdomaus veikia?

    Nesu paprastas sniego žmogus, esu smalsus ir išdykęs

    Noriu sužinoti, ką vaikinai veikia žiemą!

    O, vaikinai, kaip nuostabu, kaip jūs padarėte šį stebuklą, prašau, išmokykite mane! (vaikų atsakymai)

    - Šauniai padirbėta! Geriau naudoti savo darbą.

    7. Santrauka.

    Taigi, vaikinai, mūsų pamoka baigėsi.

    Ką mes veikėme klasėje? (vaikų atsakymai)

    Ar visiems patiko?

    Papasakokimeeilėraščiai mūsų svečiams sniego senis?

    Sniego žmogaus nuotykis

    Kažkada buvo sniego senis:
    Burna – žolės stiebas, nosis – šakelė.
    Visi gyvūnai su juo draugavo,
    Jie dažnai ateidavo aplankyti.

    Naujųjų metų sveikinimai nuo sniego senio

    Sniego senis siunčia laišką savo draugui:
    „Linkiu tau pūgos...
    Kad pūga tęstųsi visus metus...
    Ledas, sniego pusnys, sniego šlaitai,
    O šaltukas minus keturiasdešimt...
    Ir šilumos!"

    Sniego žmogus

    Sniego senis, sniego senis
    Aš pripratau gyventi šaltyje.
    Nebijok jo
    Ir šaltoje tamsoje
    Palikti vieną
    Žvaigždėta žiemos naktis.

    Kalbantis sniego senis

    Į mūsų kiemą atėjo sniego senelis.
    – Bet kur tavo galvos apdangalas? -
    Vova negalėjo atsispirti.
    Ir sniego žmogus, gudriai mirksėdamas,
    Uždėkite kibirą man ant galvos
    Ir staiga jis pasakė: „Atlikta!

    Didžiapėdis

    Kam jo ieškoti kalnuose?
    Jį rasite kiemuose.
    Iš metų į metus, iš šimtmečio į šimtmetį
    Čia gyvena Bigfoot.

    Jis ant kiemo kulno
    Stovi rankoje laikydamas šluotą.
    Jis linksmina vaikinus visą dieną
    Patraukiau kibirą iš vienos pusės...

    Sniego senis: O, ačiū vaikinai, šiandien daug išmokau! Aš per ilgai buvau su tavimi, atėjo laikas. Iki pasimatymo naujaisiais metais! Iki!

    Palauk, sniego seneli, neskubėk, sveikiname su Naujaisiais metais ir priimame iš mūsų dovaną, kurią įteikėme pamokoje.

    Vaikai: Laimingų Naujųjų metų vaikams.

    Pedagogas: Mūsų pamoka baigėsi. Ačiū visiems!

    Darbo planas


    Piešimo pamokos vidurinėje grupėje santrauka Tema: „Sniego žmogus“.

    Piešimo pamokos ikimokyklinukams „Sniego senelis“ santrauka


    Levčenko Tatjana Vitalievna, MBDOU darželio Nr.15 "Vaivorykštė", Taganrogas, Rostovo sritis, mokytoja.
    Tikslas:
    -supažindinimas su netradicine vizualinės veiklos rūšimi – paveikslėlių klijavimas.
    Užduotys:
    - kelti vaikų susidomėjimą dirbti su klijais paveikslėliais ir kurti paveikslėlius guašo dažais;
    - įtvirtinti vaikams sniego senio idėją, žinias, įgytas jų pačių stebėjimų ir modeliavimo bei aplikacijos užsiėmimuose.
    - pratinti vaikus piešti apvalias formas.
    - padėti vaikams pavaizduoti sniego senį, naudojant jiems prieinamas išraiškos priemones (spalvas, dydžius).
    - sustiprinti gebėjimą taisyklingai laikyti šepetį.
    - ugdyti empatijos jausmą, emocinį atsaką, norą padėti personažui.

    Didaktinė pagalba pamokai:
    - Tūrinis žaislas iš vatos „Sniego senis“;
    - Stalai;
    - Mėlynos spalvos popierius su atspausdintu kontūru kiekvienam vaikui;
    - Padėklas su snaigėmis;
    - Baltas guašas, juodas, oranžinis, rudas;
    - Skudurai;
    - po dvi skardines vandens kiekvienam stalui;
    - Šepečiai;
    - Stovai šepečiams;
    - Ekranas.

    Preliminarus darbas: eksperimentavimas su sniegu grupėje, pasivaikščiojimas - sniego senelių kūrimas, klasėje lipdymas "Sniego senis", aplikacija ant tamsinto popieriaus "Sniego senis", aiškinantis sniego senių ir sniego senių sandaros idėją: (kūną sudaro dviejų ar trijų dalių), skaityti grožinę literatūrą, eilėraščius, žiūrėti animacinius filmus apie sniego senį.
    Pamokos eiga:
    Pamokos pradžioje vaikai sustoja ratu.
    Pedagogas:
    Visi vaikai susirinko į ratą,
    Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas.
    Tvirtai suimkime rankas
    Ir šypsokimės vieni kitiems.

    (Mokytojas kviečia vaikus pažvelgti vienas į kitą ir šypsotis.)
    Pedagogas:
    – Ar visi vaikai šypsosi? Ar šiuo metu esate geros nuotaikos?
    Pedagogas: Pažiūrėkite, vaikinai, kiek svečių atėjo į mūsų grupę. Pasisveikink su jais.
    Vaikai: Sveiki!
    Pedagogas:
    Dabar galite pradėti pamoką.
    -Pasakyk, koks dabar metų laikas?
    Vaikai: Žiema.
    Pedagogas: Kodėl taip nusprendėte?
    Vaikai: Lauke sninga, šalta, saulė šviečia, bet nešildo, anksti temsta, žmonės dėvi šiltus drabužius.
    Pedagogas: Teisingai. Kas mus džiugina žiema?
    Vaikai: Sniegas.
    Pedagogas: Kuris iš jūsų man pasakys, koks tai sniegas?
    Vaikai: Pūkuotas, baltas, šaltas, putojantis, sidabrinis, krištolinis, šviesus.
    Pedagogas: Sakykite, ką galite padaryti su sniegu žiemą?
    Vaikai: Padarykite sniego gniūžtes, tvirtoves, gyvūnus, sniego moterį, sniego senį.
    Pedagogas: Teisingai, vaikinai. Šįryt anksti ėjau į mūsų darželį ir pakeliui sutikau sniego senį. Sniego senelis stovėjo darželyje vienas ir buvo labai liūdnas ir liūdnas. Man labai gaila sniego senio! Kodėl, vaikinai, manote, kad sniego senis buvo toks liūdnas? Jis vis dar liūdnas...
    Ar nori jį pamatyti?
    Vaikai: Taip.
    (Ištraukiu sniego senį iš už ekrano)
    Pedagogas: Sniego senelis, mažasis sniego senelis, su kepure ant šono ant kaktos. Kaip jis atsidūrė mūsų sode? Kaip pasiklydai?
    Vaikai: Sveiki, Sniego seneli!
    Vaikai: Tikriausiai jis buvo drovus arba bijojo lapės ar vilko miške, o mūsų darželyje slapstėsi vienas miške. Jis vienas, neturi draugų, jam vienam baisu ir nuobodu. Kodėl tau nuobodu, Snieguolė? (Sniego senis tyli)
    Pedagogas: Kodėl tu tyli?
    - Vargšas, vargšas sniego senelis, vaikinai, pasigailėkime jo.
    Vaikai glosto sniego senį, mokytojas kviečia vaikus pasakyti jam gerus žodžius ir šypsotis.
    Vaikai: Sveiki, sniego seneli! Mes norime su jumis draugauti!
    Sniego senelis: - Sveiki, draugai! Man labai malonu tave matyti!
    Sniego senelis: Vaikinai, sniego seneli, aš pripratau prie sniego ir šalčio.
    Jie mane labai sumaniai nulipdė, vietoj nosies yra morka,
    Vietoj akių tavo kieme buvo anglys.
    Sniego senelis: Kaip džiaugiuosi tave matydamas – tu toks malonus ir linksmas! Kaip čia gražu ir šventiška, tikriausiai greit atostogausite?
    Vaikai: Taip, taip! Greitai ateis Naujieji metai, laukiame Kalėdų Senelio ir papuošėme savo grupę.
    Pedagogas: Snieguolė, kas tau atsitiko? Pasakyk mums.
    Sniego senelis: Man liūdna, nes neturiu tiek daug draugų! Esu labai vieniša ir noriu draugauti!
    Pedagogas: Ką darysite, vaikinai, jei Sniego senelis pasiūlys jums savo draugystę?
    (Vaikai išsako savo nuomonę)
    Pedagogas: Ar norėtumėte, kad jis turėtų daug draugų?
    Vaikai: Taip, jis visiškai vienas, jis neturi draugų ir jam vienam nuobodu, reikia su juo draugauti! Ar nori su mumis susidraugauti?
    Sniego senelis: Aš noriu!
    Pedagogas: Vaikinai, padėkime nudžiuginti Sniego senį ir pritraukti jam daug draugų. Ar sutinki, Snieguolė, kad vaikai tau pieštų draugus?
    Sniego senelis: Taip, žinoma! man bus malonu!
    Auklėtoja: Pasodinsime jus ant stalo, o jūs žiūrėsite, kaip vaikai piešia. Ir kad neištirptum, sniego seneli, aš šalia tavęs padėsiu šaltas snaiges.
    Mokytojas kviečia vaikus susėsti prie stalų.
    Pedagogas: Pažiūrėkite, ant stalų yra tamsintas popieriaus lapas, guašas, teptukas, servetėlės ​​ir stovas. Šias medžiagas naudosime pamokose. Dabar aš jums parodysiu, kaip nupiešti sniego senį.
    Pradedame darbą nuo tako, ant kurio stovi sniego senis. Imame tinkamą šepetėlį, pamerkiame į vandenį, pašaliname vandens perteklių nuo stiklainio krašto ir ant šepetėlio uždedame balto guašo ir tepame lapo apačią. Tai bus sniego kelias.
    Pedagogas: Kokią formą nupiešime gumulėlius?
    Vaikai: apvalūs.
    Pedagogas: Nupiešime pirmą sniego gniūžtę ant tako, jis yra didžiausias. Antrasis yra mažesnis, viduryje. O trečia – galva, ji dar mažesnė. Pieškime rankas iš šakelių. Ko dar mūsų sniego senis neturi?
    Vaikai: akis, burna, morkos nosis, kibiras ir šluota.
    Pedagogas: Sniego senio veidą nupieš, kai dažai išdžius.
    Pedagogas: Kol mūsų darbas džiūsta, užsiimsime kūno kultūra.
    (Vaikai palieka stalus, atlieka fizinius pratimus, atlieka judesius pagal tekstą).
    Kūno kultūros minutė
    Pedagogas:
    – Vaikai, ar bijote šalčio?
    Vaikai:
    – Ne.
    Pedagogas:
    - Tada pažaiskime.
    Aš nebijau šalčio
    (Vaikai vaikšto vietoje.)
    Aš su juo tapsiu artimi draugai,
    (Jie laikosi už rankų.)
    Ateis pas mane šaltis,
    (Jie atskiria rankas,
    palieskite dešine ranka kaire.)

    Jis paliečia ranką, paliečia nosį.
    (Dešine palieskite kairę ranką.)
    Taigi, mes neturime žiovauti,
    (Jie paliečia nosį.)
    Šokite, linksminkitės.
    (Jie pašoka.)
    Vaikai sėdi ant kėdžių.
    Tyliai skamba muzika „Krištolinis valsas“. Vaikai piešia.
    Pedagogas: Ir mes tęsime savo darbą. Jauskis kaip namie. Jau nupiešėme kūną ir jis išdžiūvo. Dabar pradėsime piešti sniego senio veidą, galvos apdangalą ir rankas. Paimkime rudus dažus ir nupieškime kibirą ant Sniego žmogaus galvos.
    Įvyko?
    Vaikai: Taip.
    Pedagogas: Paimkime oranžinius dažus ir nupieškime sniego seniui nosį. Įvyko?
    Vaikai: Taip.
    Pedagogas: Dabar atidarykime juodus dažus ir pradėkime piešti akis, burną, mygtukus ir rankas.
    (Vaikai žavisi jų darbais ir rodo juos Sniego seniui)

    Sniego senelis: Ačiū, vaikinai! Tu toks malonus ir simpatiškas! Man visai nebeliūdna!
    Vaikai: Lik su mumis, Sniego seneli!
    Sniego senelis: Iki pasimatymo, vaikinai! Ačiū už jūsų pagalbą, už jūsų draugus! Bet man laikas ruoštis kelionei, nunešiu tavo piešinius Seneliui Šalčiui ir pakviesiu jį aplankyti! Laukite Kalėdų Senelio! O atsisveikindamas noriu padovanoti sniego gniūžtes!
    (Sniego senelis ant stalo vaikams padeda skanėstą – baltus zefyrus)
    Vaikai: Ačiū, sniego seneli! Jūs esate labai geras!
    Viso gero! (Mojuoja rankomis sniego seniui)
    Pedagogas: Ačiū, vaikinai, kad esate tokie geri, atsakingi, draugiški ir malonūs. Ar patiko pamoka?
    Ką mes darėme?
    Vaikai: Taip, mes piešėme draugus Sniego seniui!
    Pedagogas: Puikiai atlikote darbą ir padėjote Sniego žmogui. O dabar tu ir aš nusiplausime rankas ir išbandysime Sniego senį. Pamoka baigta.

    Žaidimo pamokos 3 gyvenimo metų vaikams (lopšelis, 1 jaunesniųjų grupė) santrauka, tema: „Linksmasis sniego senelis“

    Tikslai:

    Įtvirtinti žinias apie geometrinę figūrą „ratas“.
    Toliau mokykite vaikus nustatyti objekto spalvą ir pasirinkti kitus tos pačios spalvos objektus.
    Ugdykite galimybę palyginti objektus pagal dydį.
    Įtvirtinti žinias apie skaičius „1“ ir „2“, išmokti susieti skaičius ir kiekius.
    Tobulinti modeliavimo, klijavimo, projektavimo, piešimo įgūdžius.
    Lavinkite gebėjimą derinti žodžius ir judesius.
    Ugdykite mąstymą, stebėjimą, smulkiąją ir stambiąją motoriką.

    Įranga:

    Trijų dydžių balti kartoniniai apskritimai. Lapų fonas su nupieštu sniego senio kontūru.
    Raskite skirtumų paveikslėlius.
    Paveikslas su nupieštais trijų dydžių sniego seneliais, iš kartono iškirptomis atitinkamo dydžio šluotomis.
    Skalbinių segtukai. Iš storo kartono iškirptų paniklių siluetiniai vaizdai.
    Sūri tešla.
    Sniego gniūžtės iš vatos, ant jų priklijuotos plastikinės plokštelės su skaičiais 1 ir 2.
    Fono paveikslas kūrybinei veiklai. Sniego senio detalės iškirptos iš popieriaus, klijų, plastilino.
    Metalofonai.
    Sniego senelių atvaizdai su įvairių spalvų skarelėmis, be kibirų. Tokių pat spalvų kaušeliai ir sagos.
    Tūrinis sniego senis, pagamintas iš kamuoliukų, sujungtų Velcro.
    Garso įrašai: „Sniego senelių maršas“.

    Pamokos eiga:

    Pasisveikinimas "Kaip sekasi?"

    Kaip laikaisi? - Kaip šitas!
    (Abiejų rankų nykščiai pakelti aukštyn, likusios – kumštyje)

    Ar tu plauki? - Kaip šitas!
    (Rankos vaizduoja plaukiko judesį)

    Kaip sekasi? - Kaip šitas!
    (Eina vietoje)
    Kaip tau sekasi? - Kaip šitas!
    (Sulenkite rankas per alkūnes, judėkite išilgai kūno)

    Ar žiūrite į tolį? - Kaip šitas!
    (Kaitomis pridėkite delnus prie kaktos)

    Ar mojuojate paskui mane? - Kaip šitas!
    (Energingi rankų judesiai)

    Kaip tai priimate? - Kaip šitas!
    (Griebimo judesiai delnu)

    kaip tu duodi? - Kaip šitas!
    (Pakelkite atvirą delną į priekį)

    Ar miegate naktimis? - Kaip šitas!
    (delnai po galva)

    Kaip grasinate? -Kaip šitas!
    (Pakratykite rodomąjį pirštą, likusieji pirštai suformuos kumštį)

    Ar tu neklaužada? - Kaip šitas!
    (Suplokite abiejų rankų kumščiais į išpūstus skruostus)

    Sniego žmogaus mįslė

    Turiu morkų nosį
    Vietoj rankenų yra šakos.
    Žiemą kieme
    Vaikai lipdo kartu.
    Atspėk, kas aš esu?

    Taip! Aš esu linksmas sniego senis
    Ir aš nesu įpratęs liūdėti!

    Norėdami pagaminti sniego senį, jums reikia sniego. Žaiskime su snaigėmis.

    Didaktinis pratimas „Suskaičiuok snaiges“

    Priešais jus yra lėkštės. Kiek jų ten yra? Dvi lėkštės. Parodykite plokštelę su skaičiumi „1“. Su skaičiumi "2". Padėkite vieną snaigę ant plokštelės su skaičiumi „1“. Padėkite 2 snaiges ant lėkštės su skaičiumi „2“.

    Piešimas pieštukais „Krinta snaigės“

    Mes neturime pakankamai sniego, nepakanka sniego seniui. Kad pasnigtų, reikia iškviesti sniego debesį. Turite sniego debesies ir snaigių paveikslėlį, nubrėžkite kiekvienos snaigės kelią nuo debesies iki žemės.

    Didaktinis žaidimas „Sulenk sniego senį“

    Padėkite man sukurti sniego senį iš baltų apskritimų. Padėkite didžiausią apskritimą sniego senio apačioje, o mažesnį - ant jo. Ir viršuje yra mažiausias apskritimas-galva. Iš pagaliukų gaminsime rankas, išdėliosime sagas, o vietoj kepurės – kibirą.

    Didaktinis pratimas „Surask skirtumus“

    Pažiūrėkite į šiuos sniego senelius. Jie labai panašūs, bet vis tiek skiriasi vienas nuo kito. Raskite šiuos skirtumus.

    Didaktinis pratimas „Pasiimk vantas sniego seniams“

    Duokite sniego seniams šluotas: mažas sniego senis gauna mažą vantą, didesnis sniego senis - didesnę, o didžiausias sniego senis - didžiausią šluotą.

    Žaidimas su skalbinių segtukais „Šluota sniego seniui“

    Vaikai prie šluotos prisega šakeles ir skalbinių segtukus.

    Pirštų gimnastika „Tu ir aš padarėme sniego gniūžtę“

    Vienas du trys keturi Penki,
    (Sulenk pirštus)

    Jūs ir aš padarėme sniego gniūžtę
    (Vaikai „lipdo“)

    Apvalus, tvirtas, labai lygus
    (Parodykite ratą, suglauskite delnus, vienu delnu perbraukite kitą)

    Ir visai ne saldus.
    (Jie purto pirštą)

    Kartą mes jį išmesim,
    (Išmesta)

    Du – pagausime
    (Pagautas)

    Trys – numesime
    (Lašas)

    Ir... sulaužysime.
    (Stomp)

    „Sniego gniūžčių“ modeliavimas

    Vaikai gamina sniego gniūžtes iš druskos tešlos.

    Dinamiška pauzė „Išėjome pasivaikščioti į kiemą“

    Išėjome pasivaikščioti į kiemą
    Vienas du trys keturi Penki,
    (Po vieną sulenkite pirštus)
    Atėjome į kiemą pasivaikščioti.
    Jie nupiešė sniego moterį.
    (Imituokite formuojančius gabalėlius)
    Paukščiai buvo lesinami trupiniais,
    (Duoną sutrupinkite visais pirštais)
    Tada važiavome nuo kalno.
    (Dešinės rankos rodomuoju pirštu braukite per kairės rankos delną)
    Ir jie taip pat gulėjo sniege.
    (Padėkite delnus ant stalo viena ar kita puse)
    Visi grįžo namo apsnigti,
    (Nukratykite delnus)
    Suvalgėme sriubą ir nuėjome miegoti.
    (Atlikite judesius įsivaizduojamu šaukštu, padėkite rankas po skruostais)

    Surinkite paveikslėlį „Vaikai kuria sniego senį“

    Sudėkite visą paveikslėlį iš dalių ir pasakykite, kas ant jo nupiešta.

    Didaktinis pratimas „Kas pirma, kas tada?

    Pažvelkite į nuotraukas ir išdėstykite jas eilės tvarka, kas nutiko pirmiausia ir kas vėliau.

    Vaizdinė veikla „Sniego senis“

    Vaikai ant fono lapo klijuoja sniego senį ir kibirą. Tada iš plastilino gaminamos rankos, nosis ir sagos.

    Didaktinis žaidimas „Paimk kibirą ir sagas sniego seniui“

    Atkreipkite dėmesį, kokios spalvos yra jūsų sniego senio šalikas? Sniego seniui pasirinkite kibirą ir tos pačios spalvos mygtukus.

    „Sniego senio“ statyba

    Vaikai iš trijų kamuoliukų pasidaro sniego senį ir užriša jam skarelę.

    Muzikinė ir ritminė mankšta „Sniego senelių maršas“

    Vaikai klausosi muzikos (Pucinni „Sniego žmonių maršas“) ir groja metalofonais.

    Didaktinis pratimas „Linksmi ir liūdni sniego seneliai“

    Pažiūrėk į nuotrauką. Parodyk man juokingą sniego senį. Kokios spalvos linksmojo sniego senio kibiras? Pasidaryk linksmą veidą, šypsokis. Parodyk man liūdną sniego senį. Kokios spalvos yra liūdno sniego senio kibiras? Padaryk sau liūdną veidą.

    Panašūs straipsniai