• Dvasinio ir dorinio ugdymo užsiėmimai vidurinėje grupėje. Dailės ir dorinio ugdymo pamokos ikimokyklinio ugdymo įstaigos vidurinėje grupėje „Gerumo pasaulyje“ santrauka

    02.08.2019

    Tema: „Gerumo ir mandagumo pasaulyje“

    Tikslas:

    Gilinti vaikų supratimą apie gerumą ir mandagumą kaip vertingą, neatsiejamą žmogaus savybę.

    Užduotys:

    Išplėskite savo supratimą apie atleidimo prašymo svarbą ir būtinybę, patirdami vidinį to poreikį.
    - tobulinti bendravimo įgūdžius (gebėjimą išklausyti draugą, nuoširdžiai reikšti savo nuomonę, parodyti gerumą)

    Praturtinkite kultūrinio bendravimo įgūdžius su bendraamžiais laikydamiesi kalbos etiketo.

    Skatinti suprasti visuotines žmogiškąsias vertybes.
    - Pasiekti draugišką, intonacinį kalbos išraiškingumą.

    Medžiagos:

    Grūdai, sėklos, sulūžęs žaislas, suplyšusi knyga, popieriaus lapai, markeriai, suoliukas, muzikos įrašai, mašinėlė, knyga, Dunno pokalbio vaizdo įrašas.

    Pamokos eiga:

    (Vaikai įeina į grupę pagal muziką „Draugystė“).

    Vaikinai, pažiūrėkite, kiek turime svečių.
    Pasisveikinkime su jais. Ateikime ir ištieskime rankas.
    (Vaikai eina į svečius ir, ištiesę jiems delnus, pasisveikina pagal muziką - „Sonata“)

    - Vaikinai, Ar jūsų svečių delnai šilti? (Taip)
    – Taip, mūsų svečiai malonūs ir dalijasi su jumis savo šiluma.

    Šiandien aš jums paruošiau staigmeną. Kviečiu visus į gerumo ir mandagumo šventę. Bet pirmiausia siūlau pažaisti Naujas žaidimas– Laikas keltis. Norėdami tai padaryti, turite pritūpti, užmerkti akis ir įsivaizduoti, kad miegate. O aš einu ratu, glostau visiems galvą ir sakau:

    Mano vaikai, mano vaikai

    Mano vaikai kietai miega.

    Mano vaikai, mano vaikai

    Jie po truputį snūduriuoja.

    (Vaikai, užsimerkę, triukšmingai įkvepia pro nosį ir iškvepia per burną).

    - Saulė pakilo! Nustok miegoti!

    (Vaikai „pabunda“ ir, atsistoję ant pirštų galiukų ir iškėlę rankas į viršų, kvėpuoja, tada nuleisdami rankas išilgai kūno ir nusileisdami ant visos pėdos, iškvėpdami).

    pabudau! Šypsokis!

    - Kiekviena nauja diena turi prasidėti gera nuotaika. O kad nuotaika būtų gera ir linksma, sustokime ratu, susikibkime už rankų irpasukęs galvą į šoną stovintis draugas, žiūrėdamas tiesiai jam į akis, švelniai pasakykite: „Sasha, nepyk, šypsokis“.

    – Linkiu, kad šiandien su tavimi viskas būtų gera ir nuostabu, ir kviečiu į gerumo ir mandagumo šventę. Ir valgysime atostogaudami automobiliuose. Užvedame mašiną ir išvažiuojame. (skamba Bibikos mašinos muzika ir vaikai imituoja mašinos judėjimą. Sustojame prie kėdžių)

    - Atsisėdo, Prašau, patogiai įsitaisykite ant kėdžių. Tebūnie jums šilta, gera ir jauku.

    – Šiandien kalbėsime apie gerumą. Tai nuostabus, magiškas žodis! Klausykite eilėraščio apie gerumą:

    Kažko sugalvojo paprastai ir išmintingai

    Susitikę pasisveikinkite:

    Labas rytas!

    Labas rytas saulei ir paukščiams!

    Labas rytas besišypsantiems veidams!

    Ir visi tampa malonūs ir pasitikintys.

    Tegul labas rytas tęsiasi iki vakaro!

    - Vaikinai, apie ką kalba eilėraštis?(apie gerumą)

    - Senovėje šis žodis buvo tariamas švelniai – gerumas.

    – Ištarkime šį žodį choru ir pasiklausykime.(gerumas).

    - Kaip jūs, vaikinai, suprantate, kas yra gerumas? ?( yra gebėjimas užjausti ir užjausti žmones. Gerumas - tai nuoširdžių, malonių jausmų kažkam pasireiškimas)

    - Vaikinai, pagalvokite ir pasakykite man, apie ką ar ką galime pasakyti „malonus“?

    (Apie asmenį, veiksmą, kelią, susitikimą, vakarą ir pan.)

    - Kokius žodžius galime pasirinkti, jei kalbame apie malonų žmogų? Koks jis?

    (Dėmesingas, rūpestingas, ne godus, meilus).

    - Kai žmogus daro gerus darbus ir darbus, kokį veidą jis turi tą akimirką?(malonus, malonus, maloniomis akimis, su šypsena).

    – Dabar suteikite vienas kitam gerumo, šypsokitės, pažiūrėkite vienas į kitą švelniu žvilgsniu.(Atkreipkite vaikų dėmesį į demonstracinę medžiagą).

    – Kokius žodžius galime pasirinkti, jei kalbame apie piktą žmogų? Koks jis?

    (grubus, godus).

    - Kaip manote, ar gerumą galima paliesti, ar jis turi kvapą, skonį?(Ne).

    - Vaikinai, gerumą galima pamatyti, pamatyti žmogaus veiksmuose ir jausmuose. Prisiminkite savo gerus darbus ir pasakykite mums.(užleido vietą mergaitei, dalijo saldainius, stojo už mergaitę, padėjo mamai sutvarkyti šiukšles...)
    – Ar lengva būti maloniam?(Ne).

    - O dabar paprašysiu pasiklausyti eilėraščio „Gerumas“ ir eilėraščio pagalba išsiaiškinsime – ar lengva būti maloniam?(Ksyusha L. skaito eilėraštį)

    Nelengva būti maloniam
    Gerumas nepriklauso nuo ūgio,
    Gerumas nepriklauso nuo spalvos
    Gerumas – ne morka, ne saldainis.
    Gerumas bėgant metams nesensta
    Ir sušildys nuo šalčio
    Jums tereikia būti maloniam
    Ir bėdų metu nepamirškite vienas kito.

    O dabar Artemas L. papasakos, kaip ši nuostabi savybė pasireiškia kitame eilėraštyje.

    Aš pasiruošęs padėti silpniesiems
    Staiga į bėdą.
    Visada draugiškas ir sveikas
    Ir aš sakau tiesą.
    Niekada nesu godus
    Man gaila kitų
    Aš visada atleisiu visiems klaidas,
    Aš juos pamiršiu.
    Vertinu tikrą draugystę,
    Aš myliu visus vaikinus.
    (pučia bučinį visiems vaikinams)

    Puiku vaikinai! Dabar pažaiskime šiek tiek.

    -Žaidimas vadinasi: „Kiekvienam, kuris užauga mandagus“. Visi vaikai stovi ratu. Apeina vienas. Visi kartu kalbamės.

    – Visiems, kurie auga mandagūs

    nepraeis pro draugą!

    Net ir baisiausiai skubant

    "Sveiki" jis pasakys.

    Tas, už kurio nugaros sustojo vadovas, palieka ratą. Jie įbėga skirtingos pusės Susitikę jie greitai paspaudžia ranką ir sako „labas“. (kai vaikai pradeda groti muziką)

    Puiku, sėskite į savo vietas.

    Dabar aš jums perskaitysiu tekstą, jei tekstas moko mandagumo ir gerumo, jūs atsakote vieningai: „Tai aš, tai aš, tai visi mano draugai“. Ir jei jums nepatinka mįslė, tylėkite.

      Pasakyk man, broliai, kuris iš jūsų pamiršta nusiprausti veidą?

      Kuris iš jūsų, linksmai pabudęs, su Labas rytas ar jis tvirtai pasakys?

      Kiek iš jūsų turi tvarkingas knygas, rašiklius ir sąsiuvinius?

      Kiek iš jūsų užleidžia vietą vyresnio amžiaus žmonėms sausakimšame tramvajuje?

      Kiek iš jūsų tyli kaip žuvis vietoj malonaus „ačiū“?

      Kas nori būti mandagus ir neįžeidžia vaikų?

    Šauniai padirbėta! Džiaugiuosi, kad niekada nepadarėte klaidos.

    -Ar jūs kada nors girdėjote apie mandagumą? Kas gali būti vadinamas mandagiu žmogumi?(atsakymai) Mandagumas – tai gebėjimas elgtis taip, kad kitiems būtų malonu būti su tavimi.

    - Norint tapti mandagiu, reikia mokėti mandagius žodžius ir mokėti juos vartoti. Dėl šių žodžių visi aplinkiniai jaučiasi šiltesni ir laimingesni. Geras žodis gali nudžiuginti Sunkus laikas, išsklaidyti blogą nuotaiką. Žmonės sako: „Žodis gydo, žodis taip pat skaudina“. Kaip jūs tai suprantate? (geras žodis gali pakelti nuotaiką, bet blogas žodis gali nuliūdinti žmogų ir jis susirūpins)

    Todėl prieš ką nors sakydami reikia pagalvoti: ar jūsų žodžiai neįžeis?

    -Kokias patarles žinai apie gerumą ir mandagumą?:

    1. Geri darbai daro žmogų gražų.

    2. Jei darai gera, tai ir rasi gero.

    3. malonus žmogus- atneša ramybę.

    4. Kas nesusidūrė su blogiu, tas gėrio nesupranta.

    5. Gyvenimas duotas už gerus darbus.

    6. Į malonų sveikinimą yra malonus atsakymas.

    7. Geras poelgis gydo, o piktas luošina.

    9. Geras poelgis yra vertingesnis už turtą.

    10. Gerai gyventi.

    - Vaikinai, ko moko visos šios patarlės?

    (Turite būti malonus, dėmesingas, rūpestingas, daryti gerus darbus).

    - Vaikinai, Dunno šiandien atėjo pas mus ir atnešė el. laišką. Paklausykime jo.

    „Aš netingiu visą dieną kartoti gerus žodžius.
    Vaikinai, aš atėjau jūsų aplankyti. Girdžiu jus kalbant apie gerumą ir mandagumą. Man reikia tavo pagalbos. Mokykloje mūsų paklausė namų darbai, bet aš negaliu to išsiaiškinti su juo. Tu man padėsi. (taip) Reikia atsirinkti gerus herojus iš pasakų ir iš piktųjų...

    - Ačiū, vaikinai, už pagalbą, atsisveikink.

    - Vaikinai, klausykite, jums reikia baigti sakinį.:

      Senas kelmas pažaliuos, kai išgirs...Laba diena .

      Jis net ištirps ledo blokas nuo šilto žodžio...Ačiū.

      Jei tave peikia už išdaigas, turi pasakyti...Atleisk man prašau.

      Kad ir kur būtume, atsisveikiname...Viso gero.

      Vaikas mandagus ir išsivystęs, sako susitikęs... Sveiki.

    - Puiku, ir aš noriu išmokyti jus labai įdomaus žaidimo pavadinimu "Tu ir aš esame viena šeima"

    (Vaikai stovi ratu, susikibę rankomis, mokytojas kviečia visus kartu kartoti tekstą ir judesius prie jo).

    Jūs ir aš esame viena šeima:
    Tu, mes, tu ir aš.
    Palieskite savo kaimyno nosį
    Mes draugai!

    Jūs ir aš esame viena šeima:
    Tu, mes, tu ir aš.
    Apkabink kaimyną dešinėje
    Mes draugai!

    Jūs ir aš esame viena šeima:
    Tu, mes, tu ir aš.
    Pabučiuok kaimyną dešinėje
    Mes draugai!

    (Vaikai eina prie kėdžių)

    Vaikinai, už ką reikia atsiprašyti?

    (Už blogą poelgį, už įžeidžiančius nemandagius žodžius).

    Taip, vaikinai, reikia atsiprašyti ir prašyti atleidimo, kad jums būtų atleista ir neįsižeistumėte. Reikia susitaikyti ir tada žaisti bus smagiau.

    Dabar pažiūrėkime, kaip mūsų herojai išsisuka iš sudėtingų situacijų.
    „Berniukas ir mergaitė išėjo pasivaikščioti į sodą.Pyps-pyyp-pyps ...(Berniukas žaidė su žaislu, o mergina sėdėjo ant suoliuko ir žiūrėjo į knygą. Vaikinas, pamatęs mergaitę, taip pat norėjo pažiūrėti į knygą. Ir nusprendė prieiti arčiau jos. Jis ėmė tampyti mergaitės košę).

    - Taip taip - (mergina verkė) .

    Į riksmą atbėgo mergaitės mama. Kodėl skaudini mano dukrą?(Ji atrodė griežtai).

    - Atsiprašau!- kaltai sušnibždėjo berniukas.

    - Eik! - nusišypsojo. “ Atleisti tau!"

    - "Atsiprašau!" Sveika!-– džiaugsmingai sušuko berniukas. "atsiprašau" - "Koks įdomus žodis"- pagalvojo berniukas.

    Susitaikykim, - pasakė berniukas.

    Berniuko ir mergaitės makiažas

    Makiažas, makiažas
    Ir daugiau nekovokite.
    O jei kovosi,
    įkąsiu.
    Ir mes negalime įkąsti
    Nes mes draugai. (vaikai apkabina)

    Vaikinai, pažiūrėkite, kiek čia įvairių daiktų – grūdeliai, sulūžęs žaislas, suplėšyta knyga, popieriaus lapai, flomasteriai.

    Pasakyk man, kokį gerą darbą galima padaryti su jų pagalba?

    (Pamaitinkite paukštelius grūdeliais, priklijuokite knygelę, pataisykite žaislą, flomasteriais nupieškite ant popieriaus gėles ir padovanokite svečiams).

    Eikime prie stalų ir nupieškime gėles savo svečiams, o aš įklijuosiu knygą. (Skamba muzika. Piešdamas vaikas nupiešęs piešinį perduoda ir duoda svečiams ir sako: „Prašom paimti!“)

    Puiku vaikinai! Gerumas yra svarbi žmogaus savybė

    Pamokos santrauka:

    Vaikinai, mūsų gerumo ir mandagumo šventė baigėsi. Kokias žmogiškąsias savybes mes sutikome šiandien? (gerumas ir mandagumas). Kaip mes elgsimės? (mandagiai) Kokius stebuklingus žodžius naudosime? (ačiū, prašau, labas, laba diena, atsisveikink, sveiki atvykę).Kaip jie turėtų būti tariami?(maloniai, tyliai, žiūrint į akis žmogui, su kuriuo kalbate)

    Tvirtai susikibkime už rankų ir dovanokime vieni kitiems gerumą, šypsokimės ir nusilenkime visiems svečiams ir tarkime stebuklingą, gerą žodį „Ačiū, iki kito karto! (muzikos garsai)

    Medžiaga skirta vyresnio ikimokyklinio amžiaus vaikams.
    Pamoka apie dvasingumą moralinis ugdymas: Kelionė į „Dobrosvetiya“

    Tikslai: prisidėti prie „gerumo“ sąvokos formavimo; forma emocinis požiūris tikrovei kaip moralinių jausmų ugdymo pagrindui

    Skatinti kūrybinės vaizduotės formavimąsi;
    - sužadinti vaikuose norą daryti gerus darbus ir padėti kitiems.

    Užduotys:

    Išmokyti mokinius reikšti savo mintis apie gerus darbus;
    - supažindinti su „monotipijos“ piešimo technika;
    - ugdyti gebėjimą dirbti komandoje, reikšti savo nuomonę, argumentuoti.

    GCD judėjimas.

    Vaikai įeina į grupę ir sustoja ratu.

    Labas rytas, mieli vaikai, džiaugiuosi jus matydamas.

    Šiandien vyksime į Dobrosvetijos šalį. Bet pirmiausia reikia pasisveikinti, pasisveikinti, galite pasakyti (Vaikai tęsia: „Labas“, „Labas“, „Labas rytas“ ir t. t.) Taip, vaikinai. Arba galite pasveikinti vienas kitą be žodžių, pabandykime.
    - Ištieskime ranką ir paspauskime vienas kitam ranką.
    - Apkabinkime vienas kitą per juosmenį
    - Linkskime galvomis.
    - Ar tau patiko pasisveikinti?
    – O dabar kviečiu į kelionę. Ten, Džiaugsmo pakraštyje, prie Draugiškos upės, šalia Besišypsančios šlaito Rūpestingoje Dažniau yra Dobrosvetijos šalis. Ir mes ten eisime Gėrio debesimis.
    (Skamba pagalbinis Shainsky dainos „Debesys“ takelis)

    Vaikai sėdi ant debesų (lankas ir mėlyna antklodė ant jo, esanti ant kilimo.

    Atsisėskite patogiai, užmerkite akis, giliai įkvėpkite ir iškvėpkite. Įsivaizduokite, kad sėdite ant pūkuoto debesies, tarsi minkšto pūkuotų pagalvių kalno. Tavo debesys pamažu kyla į dangų. Ar jaučiate, kaip vėjas pučia jūsų veidus? Jūs plaukiate pro švelnų saulės spindulį, kuris paliečia jus savo spinduliais. Jis nusprendė žaisti su tavimi. Jis kutena nosį ir ausis, mėgaujasi jo spinduliais.
    (atverkime akis)
    Na, jūs ir aš atsidūrėme gėrio ir draugystės šalyje.

    Pedagogas:

    Vaikinai! Kažkas sviedė mums į langą,
    Pažiūrėk į laišką.
    Galbūt tai saulės spindulys
    Kas kutena mūsų veidą?
    Gal tai žvirblis
    Ar skrisdamas numetei?

    Norite sužinoti, kieno laiškas? Pabandykite atspėti iš šios dainos.
    Skamba daina Shapoklyak.

    Vaikai: Laišką atsiuntė Shapoklyak.

    Pedagogas: Puiku, atspėjote teisingai. Ar prisimeni, kas nutiko Šapokliakui?

    Vaikai: Taip, ji išskrido oro balionais.

    Pedagogas: Pažiūrėkime, ką ši ponia mums rašo.
    Mokytojas skaito laišką:
    Sveiki, mieli vaikinai! Balionai atvedė mane į šį miestą. Bet ir čia sutinku piktų gyventojų. O krokodilo Genos ir jo draugų pastatytas gerumo namas liko toli už nugaros. Man vienam taip sunku, prašau padėk man. Niekada nebebūsiu pikta senutė, išdykėli ir chuliganė. Atsisveikink, tavo Shapoklyak.

    Pedagogas: Kaip galime padėti Shapoklyak?

    Vaikai: Kviečiame gyventi pas mus. Parašykime skelbimą.
    Padėkime jai pastatyti Gėrio namą.

    Pedagogas: Bet plytos namui bus ypatingos, jas gausime, jei teisingai atliksime užduotis. Tikiuosi suprantate, kad darbas nėra toks paprastas, mūsų laukia ilgas kelias ir dar ne viena užduotis. Kiekviena užduotis yra viena plyta, o kiekviena plyta yra namo dalis, mūsų gėrio namai.

    Vaikinai, apsidairykite.

    O, kas atsitiko su gėlėmis, aš žinau, vaikinai, piktas vėjas atskrido į gerumo šalį, nuplėšė visus žiedlapius ir išbarstė juos visur, ką man daryti? Reikia pagalbos skinant gėles. Gerai, dabar visi paims 1 žiedlapį, išspręs ant jo parašytą pavyzdį, suras teisingą atsakymą ir atsistos šalia savo žiedlapio

    Pedagogas:Šauniai padirbėta! Įveikėme pirmąjį kelionės etapą. Ir mes galime pakloti pirmąją Gėrio namo plytą.
    Išdėstome namą iš dėžių ant grindų (1 dėžė)
    Kol skynėte gėles, aš radau kažką įdomaus proskynoje, žiūrėk, kas tai?

    Vaikai: Akiniai.

    Pedagogas: Taip, tai yra akiniai, jie nėra paprasti, o stebuklingi, visi, kurie juos užsideda, tampa malonūs ir pradeda visiems teikti komplimentus. Patikrinkime.
    Stovėjimas ratu, komunikacinis žaidimas „Komplimentai“ (vaikai sako vieni kitiems komplimentus ir apleidžia akinius, užsideda juos ant akių)
    Na, mes galime tęsti namo statybą. Kitos plytos klojimas
    - Dabar truputį pailsėkime. Turiu neįprastą kamuolį (puslankiu, sėdžiu ant kėdžių) - tai „Gerų darbų kamuolys“. Žaiskime. Messiu kamuolį ir iššauksiu blogus darbus. O tu, tai pagavęs, turi pasakyti priešingai, tai yra antonimas. Vaikai žaidžia, renkasi antonimus.

    Suplėšykite knygą – suklijuokite
    Stumti – apkabinti
    Liūdėti - būti laimingam
    Šypsokis - verk
    Būti grubiam – atsiprašyti
    Ginčas – susitaikyk
    Atimti – atiduoti
    Įžeisti – gailėtis
    Gerai piktas
    Na, jūs uždirbote dar vieną plytą. Mūsų namas auga.

    4. Pedagogas:- Vaikinai, žiūrėk, kas tai yra? (saulė be spindulių). Atidžiai klausytis. „Paliesiu tave saulės spinduliu, o tu turėsi man pasakyti, kokį gerą darbą pastaruoju metu padarei“. Su kiekvienu geru darbu, kurį padarysite, saulės spinduliai išaugs.
    Vaikų atsakymai.
    – Matote, kiek gerų darbų pastaruoju metu padarėte?
    Manau, užsidirbome dar vieną plytą. Vaikinai, mūsų namas vėl išaugo.

    5. Pedagogas: O dabar noriu sužinoti, ar mano draugai geri?
    Žaidimas „voratinkliai“. Pratimas „Gerų žodžių žiniatinklis“. Turiu „gerų žodžių kamuolį“, kurį perduosiu Oljai. Ji du kartus apvynios laisvą sriegio galą aplink delną ir palydėdama judesį ridens kamuolį link vieno iš vaikinų. geri norai arba komplimentą. Tas, kuris priima kamuolį, apvynioja siūlą aplink delną ir gražiais žodžiais perduoda kamuolį kitam vaikui ir pan.

    Pedagogas: Dabar pažiūrėkite į mūsų sukurtą gerų žodžių tinklą. Kokia tavo nuotaika dabar? Ar pasikeitė? Kuriuo būdu ir kodėl?

    Vaikai: Nuotaika pasidarė džiugi, linksma, nes buvo malonu klausytis geri žodžiai.

    Pedagogas: Ar buvo malonu pasakyti tokius žodžius savo draugams?

    Vaikai: Ir buvo malonu pasakyti gerus žodžius draugams.

    Pedagogas: Padėjome penktą gerumo namų plytą.

    Atidarykite žiedlapį su raide R.
    - Paskutinis žiedlapis su skaičiumi 6 lieka mūsų stebuklingoje pievoje (Vaikai atsako 6). Ant jo yra užduotis „Tark žodį“. Aš pradėsiu, o jūs baigsite pakeldami ranką ir atsakydami.

    Ledo luitas ištirps nuo šilto žodžio (ačiū)
    Išgirdęs senas kelmas taps žalias (Laba diena)
    Jei barai dėl pokštų, privalai pasakyti (atleisk man)
    Jei draugas turi problemų (Padėkite jam)
    Ginčus spręskite žodžiais, o ne kumščiais.
    Na, baigkime savo namo stogą. Namas paruoštas.

    Žaidimas „Geras – nemalonus“
    Muzika įsijungia.
    Na, baigkime savo namo stogą. Namas paruoštas. Ir mums laikas prie to grįžti darželis. Manau, kad ne paskutinį kartą lankėmės „Dobrosvetijos“ šalyje ir kitą kartą mūsų gerumo namuose tikrai apsigyvens geri pasakų personažai.

    Visiems žmonėms reikia gerumo
    Tegul būna daugiau gerų.
    Ne veltui sakoma, kai susitinkame
    „Laba diena“ ir „Labas vakaras“.
    Ir tai ne veltui turime
    Linkėjimai "Labas rytas".
    Gerumas yra nuo neatmenamų laikų
    Žmogaus puošmena...

    Pastatykime „Draugystės ir gerumo piramidę“ (aš vaikams duodu savo delną, jie deda delnus į viršų).

    Ar jauti, kaip mano rankų šiluma švelniai pereina į tavo rankas? Sakykite, ko norėtumėte palinkėti vienas kitam?
    (Skamba Cat Leopoldo daina „Jei tu esi geras!“)

    Ačiū už dėmesį!

    Fedorina Julija Viktorovna, ikimokyklinis darželis „Malysh“, Uljanovsko sritis, Repjovkos kaimas, mokytoja

    Norėdami atsisiųsti medžiagą arba!

    Vidurinės grupės dvasinio ir dorinio ugdymo pamokos „Gerų darbų dėžutė“ santrauka

    Parengta ir atlikta

    mokytojas

    Tikslas:

    · Gilinti mokinių supratimą apie gerumą kaip vertingą žmogaus savybę.

    · Tobulinti bendravimo įgūdžius (gebėjimą išklausyti draugą, nuoširdžiai reikšti savo nuomonę, parodyti gerumą kitų nuomonei), kultūrinio bendravimo su bendraamžiais įgūdžius, kalbos etiketo laikymąsi.

    · Pasiekti draugišką intonacinį kalbos išraiškingumą.

    Medžiaga pamokai: magnetofonas, įrašai diske: „Barbariki“ – „Daina apie gerumą“. Magiška „Pasakos melodija“, pasakos kostiumas ir burtų lazdelė, stebuklinga dėžutė su skanėstais vaikams, molbertas, flanelografas, gėlė su penkiais žiedlapiais, balta servetėlė, šviečianti gėlė, kavos staliukas.

    Pamokos eiga

    Pedagogas: Pasisveikinkime su svečiais. Yra geras ženklas sveikinti visus ryte. Į raudoną saulę...

    Vaikai: Sveiki

    K: Giedras dangus...

    D: Sveiki.

    Klausimas: Suaugusieji ir vaikai...

    D: Labas tau iš visos širdies.

    Kl.: Kiekvieną naują dieną turėtumėte pradėti su gera nuotaika. Visi susikibkime už rankų, užmerkite akis ir perteikime vieni kitiems gerumą, kuris gyvena mūsų širdyse. Pajuskite, kaip jūsų šiluma ir gerumas perduodamas per jūsų rankas, nuo delno iki delno. O dabar jie visi atsimerkė, nusišypsojo ir tyliai atsisėdo ant kėdės. Vaikinai, paklausykite vienos dainos ir pasakykite, apie ką ji. (Įjungtas „Barbarikos“ įrašas – „Kas yra gerumas“ vienas posmas).

    D: Daina yra apie gerumą.

    Klausimas: Tarkime žodį „gerumas“ visi kartu. Nuostabus, magiškas žodis. Kaip suprasti, kas yra gerumas?

    Vaikų atsakymai:

    Kl.: Pagalvokite ir pasakykite man apie ką ar ką galite pasakyti „malonus“?

    D: Apie žmogų, apie veiksmus.

    K: Jis geras žmogus, tai koks jis?

    D: Dėmesingas, atsakingas, visiems padedantis, mandagus.

    K: O jei žmogus nėra malonus, koks jis?

    D: Piktas, godus, nemandagus, visus įžeidžia.

    Klausimas: Vaikinai, jūs norite aplankyti stebuklingą šalį, aš taip pat noriu. O norint ten patekti, visiems reikia tyliai atsistoti, pasukti į vieną pusę, paskui į kitą ir atsisėsti užsimerkus. (Vaikai daro).

    Groja Magijos - „Pasakos melodija“ įrašas. (Šiuo metu mokytojas greitai užsideda peleriną, karūną ir pasiima burtų lazdelę). Ir jis sako: 1, 2, 3, 4, 5 – galite atmerkti akis. Taigi jūs ir aš atsidūrėme stebuklingoje žemėje, kaip manote, kas aš esu? (Vaikų atsakymai) Aš esu fėja, o jūs mano pagalbininkai, šiandien turime būti malonūs ir mandagūs.

    Vaikinai, aš turėjau gražią dėžutę, paruošiau ją jums, bet piktoji ragana ją sulaikė ir paslėpė. Ar vis tiek norite rasti dėžutę ir sužinoti, kas joje yra? Piktoji ragana paruošė tau užduotį, jei ją įvykdysi, dėžę turėsime. Na, ką mes darysime? (Vaikų atsakymai)

    Pažiūrėkite (mokytojas atidaro užuolaidą ant molberto ir vaikai pamato gėlę). Suskaičiuokime, kiek čia gėlių? 1, 2, 3, 4 (individualūs ir choriniai atsakymai) Kas gali pasakyti, kokios spalvos yra žiedlapiai (raudona, oranžinė, mėlyna, violetinė). Vaikinai, po kiekvienu žiedlapiu piktoji ragana paruošė užduotį. Nikita, duok man raudoną žiedlapį:

    1 užduoties žaidimas: pakeiskite maloniais žodžiais.

    Blogis – gėris

    Ne mandagus – mandagus

    Grubus – meilus

    Atimti - duok, duok

    Barti – pagyrimas

    Įžeisti – saugoti

    Liūdna – linksma

    Pertrauka - taiso

    Apleistas – tvarkingas

    Puiku, mano padėjėjai atliko užduotį. Arina, duok man oranžinį žiedlapį.

    Kita užduotis yra „Pasakyk gerą žodį“. Visi stovėjo prie savo kėdžių, aš pasakysiu žodžius, pavyzdžiui, saulė, o jūs turėtumėte sakyti saulė

    Paukštis - paukštis

    Medis – sodinukas

    Pasaka – pasaka

    Kiškis - zuikis

    Lapė – lapė

    Obuolys – obuolys

    Ranka - rašiklis

    Žiedas – žiedas

    Stalas - stalas

    Katė - kačiukas

    Šuo - šuniškas

    Mama - mama

    Žolė – žolė

    Vaikinai, jums patiko geri žodžiai, taip, geri žodžiai sušildo sielą.

    Kūno kultūros pamoka „Vėjas pučia mums į veidus“.

    Nastya, duok man mėlyną žiedlapį. Vaikinai, atspėk mįslę

    Jis sėdi po medžiu

    Ateik pas jį gydytis

    Ir karvė ir vilkas,

    Jis išgydys visus...

    Geras daktaras Aibolit.

    Vaikinai, mes skaitome tokią pasaką, pamenate, kas parašė šią pasaką? Teisingai, taip vaikų rašytojas jis labai mylėjo vaikus ir rašė daug pasakų, o viena iš jo pasakų yra „Aibolit“. Pasakyk man, vaikinai, daktare Aibolitai, koks jis buvo? Kodėl jis buvo vadinamas maloniu? O kai gyvūnai susirgo Afrikoje, ką nusprendė daktaras Aibolitas? Taip, jis iškart pajudėjo į kelią, bet takas nebuvo arti, kas padėjo Aibolitui kelyje? Teisingai, pūkuoti vilkai, banginiai ir ereliai. Ar manote, kad Aibolitas išgydė gyvūnus? Taip, nes jis yra malonus ir gydo visus gyvūnus. Pasakose gėris visada triumfuoja prieš blogį. Sofija, prašau, duok man violetinį žiedlapį.

    Žaidimas: „Pasakyk žodį“

    Net ledo luitas ištirps, šiltu žodžiu: ačiū.

    Kai bari už išdaigas, reikia pasakyti... prašau atleisti.

    Vaikas protingas ir išvystytas, kai susitinka ir sako....labas.

    Jūs taip pat susidorojote su šia užduotimi, puikiai atlikta.

    Čia jūs, vaikinai, atlikome visas piktosios raganos užduotis, pažvelkite į mūsų gerus darbus mandagiai ir malonūs žodžiai Ant mano delno atsirado gerumo gėlė. Žiūrėk, jis šviečia. (Fėja tyliai įjungia) Vaikai žiūri į tai. Dovanoju jums, vaikinai, 1, 2, 3, 4, 5 - vėl bus stebuklų.

    Fėja išima dėžutę iš po servetėlės. Vaikinai, tai stebuklinga dėžutė. (Atidarykite ir pažiūrėkite). Leisk man įdėti jį šalia stebuklinga gėlė, o mums vėl reikia tapti vaikinais ir grįžti iš stebuklingos žemės į grupę. (Raganavimas, magiška melodija) 1, 2, 3, 4, 5 Galite atmerkti akis.

    Na, štai mes vėl grupėje.

    Analizė: Ar patiko pamoka? Apie ką mes šiandien kalbėjome? Taip, vaikinai, mandagūs žodžiai ir geri darbai tikrai daro stebuklus. Jie daro žmones visame pasaulyje malonesnius, geresnius, švaresnius. Šiandien visi buvote aktyvūs, atlikote visas užduotis, puikiai atlikote.

    Galina Ponomareva
    Vidurinės grupės dvasinio ir dorinio ugdymo pamokos „Gerų darbų dėžutė“ santrauka

    « Gerų darbų dėžutė»

    Tikslas: pagilinkite mintį mokiniai apie gerumą– kaip vertinga žmogaus savybė. Pagerinti bendravimo įgūdžius (gebėjimą išklausyti draugą, nuoširdžiai reikšti savo nuomonę, parodyti geranoriškumasį kitų žmonių sprendimus). Kultūrinio bendravimo su bendraamžiais įgūdžiai, kalbėjimo etiketo laikymasis. Pasiekti draugiškas intonacija kalbos išraiškingumas.

    Medžiaga į užsiėmimas: magnetofonas, įrašai įjungti diskas: "Barbariki" - "Daina apie gerumas» . magija "Pasakos melodija", fėjos kostiumas ir burtų lazdelė, stebuklinga dėžė su skanėstais vaikams, molbertas, flanelgrafas, gėlė su penkiais žiedlapiais, balta servetėlė, šviečianti gėlė, kavos staliukas.

    Pamokos eiga

    Auklėtojas: Pasisveikinkime su svečiais. Yra geras ženklas sveikinti visus ryte. Į raudoną saulę...

    Vaikai: Sveiki

    IN: Švarus dangus...

    D: Sveiki.

    IN: Žmonės, suaugusieji ir vaikai...

    D: Sveikinu jus iš visos širdies.

    IN: Kiekvieną naują dieną reikia pradėti su gera nuotaika. Laikykimės už rankų, užmerkite akis ir atiduokime vieni kitiems savo gerumas kas gyvena mūsų širdyse. Pajuskite, kaip jūsų šiluma perduodama per rankas, iš delno į delną ir gerumas. O dabar jie visi atsimerkė, nusišypsojo ir tyliai atsisėdo ant kėdės. Vaikinai, paklausykite vienos dainos ir pasakykite, apie ką ji. (Prasideda įrašymas "Barbariki" - "Kas nutiko gerumas» vieną eilėraštį).

    D: Daina pasakoja apie gerumas.

    IN: Tarkime žodį visi kartu « Gerumas» . Nuostabus, magiškas žodis. Kaip suprasti, kas tai yra gerumas?

    Vaikų atsakymai:

    IN: Pagalvokite ir pasakykite apie ką ar ką galite pasakyti « Malonus» ?

    D: Apie žmogų, apie veiksmus.

    IN: malonus žmogus, o tai reiškia, kas jis dar?

    D: Dėmesingas, atsakingas, visiems padeda, mandagus.

    IN: O jei žmogus to nedaro Malonus, koks jis?

    D: Piktas, godus, nemandagus, visus įžeidžia.

    IN: Vaikinai, jūs norite aplankyti stebuklingą šalį, aš taip pat noriu. O norint ten patekti, visiems reikia tyliai atsistoti, pasukti į vieną pusę, paskui į kitą ir atsisėsti užsimerkus. (Vaikai vaidina). Groja „Magic“ įrašas - "Pasakos melodija". (Tuo metu mokytojas greitai užsideda peleriną, karūną ir pasiima burtų lazdelę). IR kalba: 1,2,3,4,5 – galite atmerkti akis. Taigi jūs ir aš atsidūrėme stebuklingoje žemėje, kaip manote, kas aš esu? (Vaikų atsakymai) Aš esu fėja, o jūs mano pagalbininkai, šiandien turėtume būti malonus, mandagus. Vaikinai, aš buvau graži maža dėžutė, aš tau paruošiau, bet piktoji ragana sulaikė ir paslėpė. Ar vis dar norite rasti dėžutę ir sužinokite, kas joje yra? Piktoji ragana paruošė jums užduotį, jei ją atliksite turėsime dėžutę. Na, ką mes darysime? (Vaikų atsakymai)Žiūrėk, ( mokytojas atidaro užuolaidą ant molberto ir vaikai pamato gėlę). Suskaičiuokime, kiek čia gėlių? 1,2,3,4 (individualūs ir choriniai atsakymai) Kas gali pasakyti, kokios spalvos yra žiedlapiai? (raudona, oranžinė, mėlyna, violetinė). Vaikinai, po kiekvienu žiedlapiu piktoji ragana paruošė užduotį. Nikita, prašau, duok man raudoną žiedlapis: 1 užduotis žaidimas: Pakeiskite malonūs žodžiai».

    Nedoras - Malonus

    Ne mandagus – mandagus

    Grubus – meilus

    Atimti - duok, duok

    Barti – pagyrimas

    Įžeisti – saugoti

    Liūdna – linksma

    Pertrauka - taiso

    Apleistas – tvarkingas

    Puiku, mano padėjėjai atliko užduotį. Arina, duok man oranžinį žiedlapį. Kita užduotis - „Pasakyk gerą žodį“. Visi stovėjo prie savo kėdžių, aš pasakysiu žodžius, pavyzdžiui, saulė, o jūs turėtumėte sakyti saulė

    Paukštis - paukštis

    Medis – sodinukas

    Pasaka – pasaka

    Kiškis - zuikis

    Lapė – lapė

    Obuolys – obuolys

    Ranka - rašiklis

    Žiedas – žiedas

    Stalas - stalas

    Katė - kačiukas

    Šuo - šuniškas

    Mama - mama

    Žolė – žolė

    Vaikinai, jums patiko geri žodžiai, taip, geri žodžiai sušildo sielą. Kūno kultūros minutė „Vėjas pučia mums į veidus“. Nastya, duok man mėlyną žiedlapį. Vaikinai, atspėk mįslę

    Jis sėdi po medžiu

    Ateik pas jį gydytis

    Ir karvė ir vilkas,

    Jis išgydys visus...

    Geras daktaras Aibolit.

    Vaikinai, mes skaitome tokią pasaką, pamenate, kas parašė šią pasaką? Teisingai, K. I. Čukovskis, jis buvo vaikų rašytojas, labai mylėjo vaikus ir parašė daug pasakų ir vieną iš savo pasakų. "Aibolitas". Pasakyk man, vaikinai, daktare Aibolitai, koks jis buvo? Kodėl jis buvo pašauktas malonus? O kai gyvūnai susirgo Afrikoje, ką nusprendė daktaras Aibolitas? Taip, jis iškart pajudėjo į kelią, bet takas nebuvo arti, kas padėjo Aibolitui kelyje? Teisingai, pūkuoti vilkai, banginiai ir ereliai. Ar manote, kad Aibolitas išgydė gyvūnus? Taip, nes jis malonus ir gydo visus gyvūnus. Visada pasakose gėris nugali blogį. Sofija, prašau, duok man violetinį žiedlapį. Žaidimas: "pasakyti žodį"

    Net ledo luitas ištirps, nuo žodžio šiltas: Ačiū.

    Kai bari už išdaigas, reikia pasakyti....prašau atleisti.

    Vaikas protingas ir išvystytas, kai susitinka ir sako....labas.

    Jūs taip pat susidorojote su šia užduotimi, puikiai atlikta. Štai jūs ir aš atlikome visas piktosios raganos užduotis, pažiūrėkite iš mūsų vaikinų malonus Iš mandagių ir meilių žodžių ant mano delno atsirado gėlė - gerumas. Žiūrėk, jis šviečia. (Fėja jį įjungia nepastebimai) Vaikai ieško. Dovanoju jums, vaikinai, 1,2,3,4,5 - vėl bus stebuklų. Fėja išima iš po servetėlės maža dėžutė. Vaikinai, tai stebuklinga maža dėžutė. (Atidarykite ir pažiūrėkite). Leisk man padėti jį šalia stebuklingos gėlės, ir mums vėl reikia tapti vaikinais ir grįžti iš stebuklingos žemės į grupė. (Raganavimas, magiška melodija) 1,2,3,4,5 Galite atmerkti akis. Na, mes vėl čia grupė.

    Analizė: Tau Pamoka man patiko? Apie ką mes šiandien kalbėjome? Taip vaikinai, mandagūs žodžiai ir malonus veiksmai tikrai daro stebuklus. Jie sukuria žmones visame pasaulyje malonesnis, geresnė, švaresnė siela. Šiandien visi buvote aktyvūs, atlikote visas užduotis, puikiai atlikote.

    Vidutinio ikimokyklinio amžiaus vaikų dvasinio ir dorinio ugdymo integruotos pamokos santrauka

    Tema: „Mūsų draugystė stipri“.
    Belova Tatjana Aleksandrovna, mokytoja, GBOU mokykla Nr. 2093 pavadinta. A. N. Saveljeva, Kultūros namai Nr. 2, Maskva
    Medžiagos aprašymas: švietėjiška veikla vidurinės grupės vaikams.
    Tikslas: Vidutinio ikimokyklinio amžiaus vaikų „draugystės“ sampratos formavimas.
    Užduotys:
    1. Toliau formuokite vaikų idėjas apie draugystę, draugus, gerumą, empatiją.
    2. Užtikrinti, kad vaikai įgytų gebėjimą vertinti bendraamžių jausmus ir veiksmus. Ugdykite gebėjimą užjausti ir norą padėti vienas kitam.
    3. Supraskite vaikus, kad draugystė yra viena iš svarbiausių savybių žmonių santykiuose...
    Preliminarus darbas: Skaityti rusų liaudies pasakas.
    Medžiaga pamokai: Dainos „Būkime draugais“ garso įrašas. Žodžiai A. Fainbergo, muzika E. Kalandarovo. Dainos „Smile“ garso įrašas. M. Plyatskovskio žodžiai, V. Šainskio muzika. Iliustracijų albumas su rusais liaudies pasakos. Guašo dažai, vanduo, plokščios lėkštės, popieriniai rankšluosčiai. vatmano popierius su iš anksto nupieštu medžiu su šakomis.
    Pamokos eiga:
    Mokytojas:(skaito Yu. Entino eilėraštį.) Vėjas draugauja su saule, o rasa – su žole. Gėlė draugauja su drugeliu, tu ir aš esame draugai. Džiaugiamės galėdami pasidalinti viskuo per pusę su draugais! Tiesiog draugai niekada neturėtų ginčytis!
    Mokytojas: Vaikinai, kaip manote, apie ką šiandien kalbėsime?
    Vaikai: Apie draugystę, apie draugus.
    Mokytojas: Teisingai. Sakyk, prašau, kaip tu supranti, kas yra draugystė? (Vaikų atsakymai)
    Mokytojas: Draugystė, vaikinai, yra viena iš svarbiausių bendravimo tarp žmonių savybių.
    Skamba daina „Smile“. M. Plyatskovskio žodžiai, V. Šainskio muzika
    Mokytojas: Vaikinai, kur prasideda draugystė?
    Vaikai: Draugystė prasideda nuo šypsenos!
    Mokytojas: Vaikinai sustokime ratu ir žaiskime. Laikykitės už rankų, šypsokitės vienas kitam. Ar esate geresnės nuotaikos?
    Kiekvienam žmogui labai malonu girdėti gerus ir draugiškus žodžius. Duokime šiuos žodžius vieni kitiems.
    Žaidimas „Komplimentai“ Vaikai sustoja ratu, sukasi pagal laikrodžio rodyklę, purto delnus ir sako: „Vanya, tu maloni (linksma, graži, greita, drąsi, drąsi, rūpestinga, mandagi, kultūringa, darbšti, draugiška).
    Mokytojas: Geri žodžiai sušildo kiekvieno žmogaus sielą. Pasikalbėsime Gražūs žodžiai, ir jie sugrįš pas mus kaip su šypsena.
    Mokytojas: Vaikinai, ar jums patinka pasakos? (Taip!) Žinoma, visi mėgsta pasakas – ir suaugusieji, ir vaikai! Ar jums taip pat patinka mįslės? (Taip!)
    Mokytojas: Klausyk mįslės. (skaito autorės Veros Anoshinos mįslę) Vieną dieną mano senelis šią daržovę augino pietums, o paskui su močiute kaip įmanydamas nešė... Jokios užuominos nereikia, vaikai pasaką žino. (ROPĖS)
    Mokytojas: Išvardink pasakos herojus.
    Vaikai: Senelis, močiutė, anūkė, klaida, katė, pelė.
    Mokytojas: Kaip manote, kas padėjo herojams ištraukti ropę?
    Vaikai: Draugystė!
    Mokytojas: Teisingai, vaikinai. Draugystė padeda įveikti kliūtis. Ar mūsų herojai susidorotų su užduotimi po vieną ištraukti ropę? (Ne!)
    Mokytojas:Štai dar viena mįslė (skaito autorės Veros Anoshinos mįslę) Gyvūnai gyveno tame name, bet lokys sulaužė jų namus, negalėjo į jį patekti... Tai pasaka... (TEREMOK).
    Mokytojas: Kaip šioje pasakoje padėjo draugystė?
    Vaikai: Visi kartu pastatė didelį ir gražų bokštą!
    Mokytojas: Klausyk dar vienos mįslės (skaito mįslę) Petya, Petya, gaidys! Tu esi neklaužada, mano drauge! Lapė nuvedė tave į tolimus miškus. Bet tavo draugai tave išgelbėjo! Kaip vadinasi ši pasaka?
    Vaikai: Gaidys yra auksinės šukos!
    Mokytojas: Teisingai! Kodėl gaidžio draugai vėl ir vėl gelbėjo jį iš lapės gniaužtų?
    Vaikai: Jie ištikimi draugai, o draugai visada ateis į pagalbą.
    Mokytojas: Draugystė yra aukščiau visko! Tačiau priešą galima nugalėti tik kartu!
    Mokytojas: Ar jūs vaikinai draugiški? (Taip!) (mokytojas siūlo žaidimą)
    Pirštų žaidimas: „Draugystė“.
    Jie yra mūsų grupės draugai (jie kelis kartus sujungia pirštus)
    Merginos ir berniukai. Kartu susidraugausime su mažaisiais piršteliais.
    Vienas du trys keturi Penki. (pirštai pakaitomis sujungti vienas su kitu)
    Pradedame skaičiuoti. Vienas du trys keturi Penki. Baigėme skaičiuoti. (Nuleiskite rankas, paspauskite ranką)
    Mokytojas: Ar tau patinka piešti? Dabar imsime dažus ir delnais nuspalvinsime savo draugystės medį.
    Tapant delnais naudojami guašo dažai. Dažus šiek tiek praskieskite vandeniu ir supilkite į plokščias lėkštes. Vaikai įvairiaspalviais dažais panardina delnus į lėkštes ir daro atspaudus ant vatmano popieriaus, ant kurio prieš tai buvo nupieštas medis su kamienu ir šakomis. (dirbant groja daina apie draugystę)
    Mokytojas: Vaikinai, žiūrėk ką gražus medis Mes užmezgėme draugystę! Šauniai padirbėta!
    Mokytojas:Šiandien kalbėjome apie draugystę. Kaip nuostabu, kai turime draugų. Ir draugystę reikia saugoti! Rūpinkitės savo draugais, padėkite vieni kitiems!
    Panašūs straipsniai