• Pamokos parengiamojoje grupėje santrauka „pas mus greitais žingsneliais ateina pavasaris“. Pamokos apie mus supantį pasaulį metmenys (parengiamoji grupė) tema: GCD santrauka mokyklos parengiamojoje grupėje „Pavasaris raudonas“

    03.08.2019

    GCD santrauka

    parengiamosios mokyklos grupėje

    Tema: "Pavasaris ateina"

    Edukacinė sritis „Pažinimas“

    Kryptis – „Kognityvinis ir kalbos vystymas“

    Tikslas: skatinti apibendrinti idėjas apie pavasarį kaip metų laiką, apie gyvūnų ir paukščių gyvenimą, apie pavasario oro sąlygas.

    1. Pagilinti savo supratimą apie sezoninius gamtos pokyčius; toliau mokykite vaikus užmegzti paprasčiausius priežasties ir pasekmės ryšius (tirpsta sniegas, nes saulė kaitina ir pan.).

    2. Toliau supažindinti vaikus su tautosakos kūriniais apie pavasarį (mįslės, patarlės); ugdyti loginį mąstymą, šnekamąją kalbą: turtinti ir aktyvinti žodyną, ugdyti bendravimo įgūdžius.

    3. Ugdyti vaikų reagavimą, formuoti teigiamą emocinį požiūrį į pavasariškos gamtos grožį.

    Parsisiųsti:


    Peržiūra:

    GCD santrauka

    Priešmokyklinėje grupėje

    Tema: „Ateina pavasaris“

    Edukacinė sritis „Pažinimas“

    Kryptis – „Kognityvinis ir kalbos vystymas“

    Integracija edukacines sritis: „Pažinimas“, „Bendravimas“, „Grožinės literatūros skaitymas“, „Muzika“.

    Tikslas: skatinti apibendrinti idėjas apie pavasarį kaip metų laiką, apie gyvūnų ir paukščių gyvenimą, apie pavasario oro sąlygas.

    Užduotys:

    1. Pagilinti savo supratimą apie sezoninius gamtos pokyčius; toliau mokykite vaikus užmegzti paprasčiausius priežasties ir pasekmės ryšius (tirpsta sniegas, nes saulė kaitina ir pan.).

    2. Toliau supažindinti vaikus su tautosakos kūriniais apie pavasarį (mįslės, patarlės); ugdyti loginį mąstymą, šnekamąją kalbą: turtinti ir aktyvinti žodyną, ugdyti bendravimo įgūdžius.

    3. Ugdyti vaikų reagavimą, formuoti teigiamą emocinį požiūrį į pavasariškos gamtos grožį.

    Planuojami rezultatai: Vaikai turi idėjų apie būdingi bruožai pavasaris (saulė šildo stipriau, diena ilgėja, sniegas tirpsta, migruojančių paukščių); geba visapusiškai atsakyti, suprasti ryšį tarp negyvų gamtos reiškinių.

    Medžiagos:

    · Paveikslėliai „Pavasario“ rebusui, raidžių rinkinys, paveikslėliai, vaizduojantys 4 metų laikus.

    · Paveikslėliai, kuriuose vaizduojami pavasario ženklai.

    · „Saulė“.

    Preliminarus darbas:

    1. Iliustracijų apie pavasarį, pavasario gamtos pokyčius tyrimas su vaikais.

    2. Pokalbiai su vaikais apie rūpinimąsi gamta.

    3. Stebėjimai vaikštant, pokalbiai su vaikais apie pavasario ženklus, kodėl ateina pavasaris.

    4. Grožinės literatūros skaitymas.

    5. Eilėraščių apie pavasarį, apie pavasario mėnesius mokėjimas mintinai, mįslių, priežodžių ir patarlių uždavimas.

    Pamokos eiga:

    Pedagogas: Vaikai, šiandien kalbėsime apie nuostabų metų laiką. Kuris – galite atspėti patys. Vaikinai, ar girdite grojančią muziką? Atidžiai klausykitės muzikos.

    Klausausi melodijos „Pavasario lašai“.

    Pedagogas: Vaikai, apie kokį metų laiką, jūsų manymu, yra ši muzika?

    Vaikai: Apie pavasarį.

    Pedagogas: Kodėl taip manai?

    Vaikai: Nes muzikoje girdimi lašai, o lašai būna pavasarį.

    Pedagogas: Teisingai, net muzika gali mus nuteikti pavasariška nuotaika.

    Didaktinis žaidimas„Pasakyk žodį“:Iš paveikslėlių pavadinimų turite pasirinkti pirmąjį garsą ir sudaryti iš jų žodį.

    Vaikai atlieka užduotį.

    Pedagogas: Kokį žodį gavai?

    Vaikai: pavasaris.

    Pedagogas: Ji ateina maloniai.

    Ir su mano pasaka.

    Jis mojuos savo burtų lazdele,

    Miške pražys putinas.

    Pedagogas: O šiandien kalbėsime apie pavasarį.

    Pedagogas: Atsakykite į klausimus:

    Po kurio metų laiko ateina pavasaris?

    O prieš kokį metų laiką?

    Visi sezonai ateina vienas po kito, bet kiek jų iš viso?

    Pedagogas: Vaikai, prisiminkime pavasario ženklai , o nuotraukos mums tai padės. Sakinį reikia pradėti žodžiu „Pavasarį...“.

    (Vaikai atlieka užduotį).

    Pedagogas: Vaikai, kodėl, jūsų manymu, tirpsta sniegas, ledas ir teka upeliai?

    Vaikai: Sniegas tirpsta, nes saulė tapo šiltesnė.

    Pedagogas: Ar ateis pavasaris, jei saulė nešvies ir nešils?

    Vaikai: Ne, saulė yra pagrindinė pavasario pagalbininkė.

    Vaikai: Kažkas nuliūdino mūsų saulę.

    Ką nors sugalvokime nuostabūs žodžiaiį saulę ir skleiskime jos spindulius.

    Didaktinis žaidimas „Rinkis žodį“

    Kokia saulė? (meilus, geltonas, šiltas, šviesus, švytintis, auksinis, gražus, malonus, lengvas)

    Yra patarlė: „Kai mama šalia, gerai, bet kai saulė šildo“

    Kokia graži saulė pasirodė, ji mums šypsosi, o mes jai.

    Kūno kultūros minutė

    Visi žmonės šypsosi

    Pavasaris! Pavasaris! Pavasaris!

    Ji yra visur, ji yra visur

    Raudona! Raudona! Raudona!

    Per pievas, mišką ir pro plyną,

    Tai ateina! Tai ateina! Tai ateina!

    Saulė kviečia kaitintis,

    Paskubėk! Paskubėk! Paskubėk!

    Ir upelis linksmai teka,

    Tai skamba! Tai skamba! Tai skamba!

    Upė plati virš akmenukų,

    Tai murma! Tai murma! Tai murma!

    Ir kvapai yra visur,

    Gėlės! Gėlės! Gėlės!

    Ir viskas, kas gyva, iš karto girdi,

    Pavasario skambėjimas!

    Pedagogas: Vaikinai, atsakykite į klausimus:

    Koks oras pavasarį?

    Kokie yra debesys pavasarį?

    Kokie pavasario lašai?

    Koks dangus pavasarį?

    Kokius drabužius žmonės dėvi pavasarį?

    Kokia žolė auga pavasarį?

    Didaktinis pratimas.

    Pasakykite žodžiu „Pavasaris“ – diena, oras, nuotaika, perkūnija, saulė, žolė, mėnesiai.

    Pedagogas: Klausyk galvosūkiai:

    1. Pūs šiltas pietų vėjas.

    Saulė šviečia ryškiau,

    Sniegas retėja, minkštėja, tirpsta,

    Skrenda garsus bokštas.

    Kokį mėnesį? Kas sužinos? (KOVAS)

    1. Upė įnirtingai ošia

    Ir pralaužia ledus.

    Varnėnas grįžo į savo namus,

    Ir miške meška pabudo.

    Danguje triliuoja lerys.

    Kas atėjo pas mus? (BALANDIS)

    1. Laukų atstumas žalias,

    Lakštingala dainuoja.

    IN balta spalva sodas aprengtas,

    Pirmieji skrenda paukščiai.

    Griaustinis griausmas, spėk ką?

    Koks čia mėnuo? (GEGUŽĖ)

    Vaikai kartoja visus pavasario mėnesius.

    Pedagogas: O dabar mes jums pateiksime nedidelę viktoriną. Aš užduosiu klausimus, o jūs atsakysite.

    Viktorina.

    1. Kokie medžiai pirmieji pasipuošia ankstyvą pavasarį? (gluosnis arba gluosnis)
    2. O kurie medžiai žaliuoja ankstyvą pavasarį? (eglė ir pušis)
    3. Kur pernykštis sniegas? (ant žemės, po nauju sniegu)
    4. Kur sniegas tirpsta greičiau – lauke ar miške?
    5. Kodėl pavasarį aplink medžius susidaro smegduobės?
    6. Kur varnėnai peri lizdus, ​​jei nėra paukščių namelių (po namų stogais, paukščių daubose)
    7. Kodėl starkiai pavasarį sėdi ant gyvūnų (karvių, arklių)? (pešti vilną lizdui)
    8. Kodėl paukščiai skrenda už traktorių ir tupia ant suartos žemės? (po arimo jie ieško kirminų)

    Žaidimas „Ištaisyk klaidą“

    Pavasario mėnesiai – gruodis, sausis, vasaris?

    Ar lapai krinta pavasarį?

    Ar pavasarį gyvūnai kaupia atsargas?

    Pavasarį paukščiai skrenda į pietus.

    Vaikai pavasarį apsirengia pavasario drabužiais

    Pedagogas: Gerai padaryta! Apie ką šiandien kalbėjome klasėje? (apie pavasarį, apie pavasario ženklus, mįsles ir kt.)

    Kas buvo lengva, o kas sunku?


    Abstraktus švietėjiška veikla V parengiamoji grupė"Mes gelbėjame pavasarį!"

    Tikslas:

    Prisidėti prie idėjų apie pavasarį, kaip metų laiką, apie gyvūnų, paukščių gyvenimą, apie oro sąlygas pavasarį, apibendrinimo; formuoti teigiamą emocinį požiūrį į pavasariškos gamtos grožį.

    Ugdymo tikslai :

    Išplėsti ir aktyvinti vaikų žodyną šia tema; įtvirtinti žodžių darybos ir linksniavimo įgūdžius, įtvirtinti gebėjimą kurti žodžius iš skiemenų. Darbas su sakiniu: pagal schemą sudaryti sakinius iš žodžių, įtvirtinti gebėjimą atsakyti į klausimus visu sakiniu.

    R vystymo užduotys:

    Darnios kalbos, artikuliacijos, smulkiosios ir bendrosios motorikos lavinimas. Taisyklingo žodžių tarimo automatizavimas, kalbos derinimo su judesiu ugdymas, atminties, dėmesio, mąstymo ugdymas.

    Edukacinės užduotys :

    Bendradarbiavimo žaidime įgūdžių ugdymas; aktyvumas, iniciatyvumas, savarankiškumas, kūrybiškumas, vaizduotė.

    Edukacinės veiklos eiga:

    Pedagogas:

    Vaikinai, šiandien pakeliui į darželis Lesovichokas sutiko mane, pasakė, kad buvo bėdų su pavasariu, jį atitolino miške stiprus gūsingas vėjas, jis nenori, kad į kaimą ateitų pavasario šiluma. Vesna paprašė Lesovičiaus kreiptis į jus pagalbos. Ar manote, kad galime padėti Vesnai? Pabandykime. O kad vėjas paleistų pavasarį, turime atlikti visas Lesovichoko užduotis. Ar esate pasiruošę padėti?

    Vaikai:

    Taip, mes pasiruošę!

    Pedagogas:

    Pirma, jūs ir aš turime prisiminti, po kurio metų laiko ateina pavasaris, prieš kurį laiką?

    Vaikai:

    Pavasaris ateina po žiemos. Tai atsitinka prieš vasarą.

    Pedagogas:

    Pirmoji užduotis tokia: turime įvardyti pavasario ženklus, o tai mums padės paveikslėliai (pristatymas apie pavasario ženklus). Sakinį reikia pradėti žodžiais - Pavasarį... (Vaikai sugalvoja sakinius pagal paveikslėlius. Pavasarį mėlynas dangus. Pavasarį šviečia saulė skaisčiai. Pavasarį paukščiai atskrenda iš šiltų kraštų. pavasarį nuo namų stogų varvėjo varvekliai, ėmė tirpti ir tekėti upeliai Pavasarį ant atitirpusių lopų atsiranda pirmieji žiedai išsipučia ant medžių ir pasirodo švelnūs žali lapai.

    Pedagogas:

    Vaikinai, kodėl, jūsų manymu, sniegas, ledas tirpsta ir teka upeliai?

    Vaikai:

    Sniegas tirpsta, nes saulė tapo šiltesnė.

    Pedagogas:

    Ar ateis pavasaris, jei saulė nešviečia ir nešildo? Kodėl?

    Pedagogas:

    O mūsų saulė, vėjas užkerėjo, išsklaidė visus saulės spindulius ir pasidarė liūdna.

    Pedagogas:

    Parodyk man, kokia liūdna saulė. Bet tai yra pagrindinis pavasario asistentas. Vaikinai, ką reikia padaryti, kad saulė džiugintų?

    Pedagogas:

    Sugalvokime gražių žodžių saulei.

    Didaktinis žaidimas „Rinkis žodį“

    Kokia tai saulė? (Prie lentos pritvirtintas apskritimas; vaikai pasako žodį ir prisega juostelę). Pažiūrėkite, kokia graži, švytinti saulė, ji mums šypsosi. Dabar atlikome antrą užduotį.

    Pedagogas:

    Sakykite, kokie pokyčiai gyvūnų gyvenime vyksta pavasarį?

    Vaikai:

    - Pavasarį meškos pabunda iš žiemos miego ir susilaukia palikuonių. Kiškis keičia savo baltą kailį į pilką. Voverė vėl parausta.

    Pedagogas:

    Visi gyvūnai ant stalo susimaišę, reikia rinktis tik mūsų miškų gyvūnus.

    Pedagogas:

    Pažiūrėkite, kokį medį mums paliko Lesovičius. Tai nėra paprasta, bet su užduotimi (skiemenys kabo ant medžio), reikia iš šių skiemenų padaryti žodžius. Vaikai sudaro žodžius iš skiemenų (vet-ka, wind-ter, inkstų-ki, lu-zha, drop-li, žolė-va, saulė).

    Pedagogas:

    Puiku, atlikote šią užduotį, prisiminkime eilėraštį apie vabalą, tegul akys pailsi ir treniruojasi.

    Į mūsų grupę atskrido vabalas.
    Suko ir dainavo;
    „Ju-zhu-zhu, zhu-zhu-zhu,
    Man labai smagu suktis!
    Taigi jis skrido į dešinę -
    Visi žiūrėjo į dešinę.
    Taigi jis skrido į kairę -
    Visi žiūrėjo į kairę.
    Vabalas sukasi ir juokiasi,
    Jis nori sėdėti Ildarui ant nosies.
    Tu mažutėle, nebūk neklaužada!
    Kur mes sakome, sėdėkite.
    Vabali, čia yra dešinysis delnas,
    Pasėdėk ant jo kurį laiką
    Vabali, čia yra kairysis delnas,
    Pasėdėk ant jo kurį laiką.
    Vabalas nuskriejo nuo mano delno
    Ir jis atsisėdo ant lubų.
    Atsistojome ant kojų pirštų,
    Bet vabalo negavome.
    Plojome kartu;
    Ploji, ploja, ploja,
    Greitai skrisk šalin, bug.

    Pedagogas:

    Kokius dar vabzdžius žinai?

    Vaikai:

    Skruzdėlės, drugeliai, žiogai, vorai, musės, vikšrai.

    Pedagogas:

    Pateikite pasiūlymą su vabzdžiais pagal šią schemą. (Paeiliui siūlomi trys schemų variantai).

    Vaikai:

    1. Drugelis skrenda. 2. Laumžirgis ant delno. 3. Boružė sėdi ant gėlės.

    Pedagogas:

    Kaip manote, kam bus malonu matyti vabzdžius?

    Vaikai:

    Paukščiai bus patenkinti vabzdžiais, nes vabzdžiai yra paukščių maistas.

    Pedagogas:

    O taip pat, norint padėti pavasariui, reikia prisiminti iš šiltesnių kraštų grįžtančius paukščius, juos pavadinsime po vieną ir tuo pačiu sulankstysime šiuos lapus į „akordeoną“, tik labai atsargiai jie bus mums bus naudinga ateityje.

    Vaikai pavadina paukščius ir pagamina „akordeoną“.

    Auklėtojas b:

    Puiku, kiek paukščių pažįstate ir kaip atrodo mūsų „akordeonas“?

    Pedagogas:

    Tai taip pat atrodo kaip sparnai.

    Pedagogas:

    Gaminkime paukščius ir papuoškime savo eglutę. Manau, kad šie paukščiai nudžiugins pavasarį. (pradeda giedoti paukščiai)

    Pedagogas:

    Kita užduotis, pati svarbiausia, – išspręsti kryžiažodį.

    Taigi mes su jumis išvardinsime pavasario ženklus.

    Kryžiažodis

    1. Įkurtuvės starkio namuose
    Jis be galo džiaugiasi.
    Tegul turime pašaipų paukštį
    Padarykime jį... (paukščių namelis)

    2. Mėlynais marškiniais
    Eina daubos dugnu. (Utakis)

    3. Pirmasis, kuris išlipa iš žemės
    Ant atšildyto pleistro.
    Jis nebijo šalčio
    Nors mažas (sniego lašas)

    4. Čia ant šakos kažkieno namas,
    Jame nėra nei durų, nei langų,
    Bet jaunikliams ten šilta gyventi
    Tai namo pavadinimas...(lizdas)

    5. Ji švelniai beldžiasi pavasarį,
    Ir visas kaimas tai girdi. (lašai)

    5. Tu sušildysi visą pasaulį,

    Tu nežinai nuovargio

    Šypsosi prie lango

    Ir visi tave vadina... (saulė).

    Pedagogas:

    Taigi piktojo vėjo kerai prapuolė, pavasaris išsivadavo ir mums bus šilta.

    Vaikinai, ar jums patiko mūsų pamoka? (vaikų atsakymas).

    Kas konkrečiai jums patiko šioje veikloje?

    Apie kokį metų laiką šiandien kalbėjome?

    Koks gražus metų laikas – pavasaris. Poetai rašo eilėraščius apie pavasarį, menininkai piešia paveikslus, kompozitoriai rašo gražią muziką. (vaikai dainuoja dainelę „Kunelle yaz kile“).

    Savivaldybės ikimokyklinė įstaiga švietimo įstaiga darželis kombinuotas tipas Nr. 49 „Ladushki“

    Pedagogas: Popova E.Yu.
    Programinės įrangos užduotys:
    I dalis

    Supažindinti vaikus su liaudies kultūros ištakomis;
    plėsti ir pagilinti žinias apie rusų liaudies kalendoriaus tradicijas pavasario ciklas atostogos;
    įtvirtinti vaikų žinias apie liaudies žaidimus;
    formuoti norą vartoti tautosaką kalboje;
    toliau ugdyti pagarbą Rusijos žmonių tradicijoms;

    Skatinti tvarų vaikų domėjimąsi žodiniu liaudies menu, kaip Rusijos nacionaliniu turtu;
    ugdyti patriotus.

    Stiprinti gebėjimą gaminti paukščius origami principu;
    tobulinti popieriaus įgūdžius;
    ugdyti tikslumą veiklos procese.
    Preliminarus darbas:

    Pokalbiai apie Rusijos žmonių šventes ir tradicijas;
    grožinės literatūros kūrinių skaitymas;
    patarlių, priežodžių, liaudies ženklų, slapyvardžių įsiminimas;
    iliustracijų peržiūra;
    apvalių šokių ir lauko žaidimų mokymasis;
    klausytis muzikos apie gamtą;
    popieriaus konstravimo pamokos;
    švenčių ir laisvalaikio rengimas.

    Žodyno darbas:
    Protalnikas, vandens telkinys, Vandenis, žolė, beržas, saulėgrąžos, rožių gėlė, Apreiškimas, Velykos, Verbų sekmadienis, Žvakės, šauksmas, tradicijos.

    Įranga:
    Vaizdo pristatymas su pavasario, paukščių, muzikos centro iliustracijomis, garso įrašais, spalvotas popierius, žirklės, flomasteris.

    Pamokos eiga:
    1 pamokos dalis.
    Groja muzika.
    Vaikai sėdi ant kėdžių.
    2 skaidrė.
    Mokytoja: „Ji ateina su meile
    Ir su mano pasaka.
    Jis mojuos savo burtų lazdele,
    Snieguolė žydės miške"
    Pedagogas: – Kas atspėjo? Apie ką ši mįslė? (apie pavasarį)
    Pedagogas: – Pavasaris... Galbūt daugumai žmonių pats mėgstamiausias metų laikas. Šilumos, gamtos pabudimo, būsimo derliaus vilčių ir
    geras oras.
    Rusijos žmonės gerbė tradicijas ir pastebėjo visus gamtos pokyčius. Ir vis tiek lyginame savo gyvenimą su liaudies ženklai, kurie buvo perduodami iš kartos į kartą ir atėjo tau ir man.
    Pamokos tikslo išsikėlimas: - Šiandien kalbėsime apie pavasarį liaudies šventės ir papročius, prisiminkime rusų tautosakos kūrinius.
    Pedagogas: – Kokius pavasario mėnesius žinai? (kovas, balandis, gegužės mėn.)
    Pedagogas: - „Kovas, kovas atėjo
    Baltas sniegas ištirpo.
    O už jos – balandis,
    Jis atidarė langą ir duris.
    Ir May atėjo paskui jį
    Pakviesk saulę į bokštą!
    Pedagogas: Motina pavasari, tai gražu visiems!
    3 skaidrė.
    Pedagogas: – Įvardink pirmąjį pavasario mėnesį? (Kovas)

    4 skaidrė.
    Pedagogas: – Kokius vardus liaudies kalendoriuje turėjo kovo mėnuo?
    Vaikai: Protalnik, vandens srautas, lašelinis, šaltinis, sodininkas, metų rytas.
    Pedagogas: – Pasitaikė ir taip, kad atėjo kovas, bet oras ne visada džiugindavo žmones, dažnai žiema nenorėdavo pasitraukti. Taigi žmonės turėjo kviesti pavasarį į svečius. Prisiminkime ir pavasario šauksmus.
    Vaikai: „O, mano pavasaris
    Tu maža strazdana!
    Dėl tamsių miškų,
    Ateik iš už mėlynųjų jūrų!
    Saulė, apšviesk šviesa!
    ***
    Pavasaris, pavasaris raudonas,
    Šilta saulės šviesa
    Ateik greitai
    Sušildykite vaikus!
    Ateik pas mus su džiaugsmu,
    Su dideliu gailestingumu,
    Su aukštais linais,
    Su giliomis šaknimis,
    Su sodria duona!

    Pedagogas: – Pavasaris Rusijoje buvo švenčiamas tris kartus, kada?
    Vaikai: Vasario 15 d. - Žvakių (žiema susitinka su vasara);
    kovo 22 d. – dieną pavasario lygiadienis(diena ir naktis yra lygios);
    Balandžio 7-oji – Apreiškimas.
    Pedagogas: – Nepaisant permainingų pavasario orų ir sunkių darbo dienų, žmonės rasdavo laiko kūrybai, mįsles apie pavasarį, eilėraščius, patarles apie pavasarį. Jis taip pat uoliai rašė pavasario ženklus.
    Pedagogas: – Kokius kovo ženklus žinote?
    5 skaidrė.
    Vaikai:
    pamačiau bokštą - pasveikink pavasarį;
    sausas kovas - derlingumas, lietingas - derliaus nutrūkimas;
    Kovas sausas, o gegužė šlapia, iš jų duona gera.
    Pedagogas: - Gerai padaryta! Pavadinkite antrąjį pavasario mėnesį (balandį).
    Pedagogas: – Kokius vardus liaudies kalendoriuje turėjo balandis?
    6 skaidrė.

    Vaikai: - Vodogon, Vandenis, žiedadulkės, beržas, garinė pirtis, saulėgrąžos.
    Pedagogas: – Kaip manai, kodėl jį taip vadino? (Vaikų atsakymai).
    Pedagogas: - Gerai, taip. Kokią šventę žmonės švęsdavo balandį?
    Vaikai: - Apreiškimas - trečiasis pavasario susitikimas.
    Pedagogas: – Ką įdomaus žinote apie šią šventę?
    7 skaidrė.
    Vaikai:
    - Per Apreiškimą pavasaris nugalėjo žiemą.
    – Nelaisvėje esantys paukščiai buvo paleisti Apreiškimo dieną. 6 skaidrė.
    8 skaidrė.
    – Buvo paprotys Apreiškimo proga kepti „leivukus“, naminius sausainius paukščių pavidalo išskėstais sparnais, tarsi skrendančiais. Jie buvo kepami visiems šeimos nariams, juose buvo kepami riešutai ir razinos.
    – Žmonės pastebėjo:
    perkūnija Apreiškimo dieną - į grybų derlių;
    Kai praleisite Apreiškimo šventę, ji bus tokia pati visus metus.
    – Žmonės dainavo giesmes ir šaukė paukščius.
    9 skaidrė.
    Pedagogas: – Ar galite dabar pakviesti paukščius?
    Vaikai: „Ateis lekiukai,
    Atimk šaltą žiemą,
    Suteikite pavasariui šilumos:
    Mes pavargome nuo žiemos:
    Suvalgėme visą duoną!
    ***
    Liaukos, putpelės,
    Paukščiai, kregždės!
    Ateik ir aplankyk mus!
    Skaidrus pavasaris
    Raudonas pavasaris
    Atneškite mums!
    Pedagogas: – Kokias dar šventes žmonės švęsdavo balandį?
    Vaikai: - Verbu sekmadienisšvenčiamas paskutinį sekmadienį prieš Velykas.
    10 skaidrė.
    Pedagogas: – Kokius žinote ženklus, susijusius su gluosniu?
    Vaikai:
    be gluosnio tai ne pavasaris;
    gluosnis veda į purvinus kelius, varo iš upės ledą;
    jei gluosniai gerai žydės, bus sėkminga dirbama žemė.
    Pedagogas: – Vaikai, apie kokią dar pavasario šventę, kurią švęsime sekmadienį, nekalbėjome? (Apie Velykas.)
    Pedagogas: - Velykos yra puiki ortodoksų kalendoriaus šventė, iškilminga ir džiaugsminga. Papasakokite, ką žinote apie jį!
    11 skaidrė.
    Vaikai:
    – Spalvoti kiaušiniai ir velykinis pyragas buvo privaloma Velykų stalo dalis.
    – Kiaušinis – naujos gyvybės gimimo simbolis.
    - Pagal sena tradicija Per šventę žmonės keitėsi spalvotais margučiais kaip meilės ir vienybės ženklą. Jie buvo įteikti draugams ir kaimynams kaip sveikinimai su švente.
    12 skaidrė.
    – Velykų savaitę kaimo jaunimo pramoga buvo žaidimas su margučiais. Žaidėjai kiaušinius nuleisdavo iš gumbų ar specialių medinių padėklų.
    - Buvo žaidimas kamuoliuku. Vienas žaidėjų kiaušinį laikė rankoje, kitas pataikė savo. Laimėtojas buvo tas, kurio kiaušinis liko nepažeistas.
    Pedagogas: - Puiku, vaikai! Kiek daug žinai apie valstybines šventes!
    vardas praeitą mėnesį pavasaris? (gegužė) Kaip senais laikais vadino gegužę?
    13 skaidrė.
    Vaikai: - Žolė, rožių žiedas, žiedadulkės.
    Pedagogas: – Ką žmonės kalbėjo apie gegužės mėnesį?
    Vaikai:
    Gegužė puošia miškus, vasara laukia lankytojų;
    Gegužė šalta – javų derlingi metai;
    daug gegužės vabalų - iki sausros;
    giedojo lakštingala – pavasaris ėmė nykti, o vasara ėmė duoti naudos.
    Pedagogas: - Gerai, vaikai. Teisingai prisiminėte pavasario ženklus ir pavadinote liaudiškas pavasario šventes. O dabar noriu, kad žaistumėte rusų liaudies žaidimą „Zarya, zaryanitsa“.

    14 skaidrė.
    Fizminutka:
    P/i „Zarya, zaryanitsa“ vyksta (2 kartus)

    2 pamokos dalis.
    15 skaidrė.
    Vaikai sėdi prie stalų:
    Pedagogas: – Kalbėjomės, kaip žmonės pasitiko pavasarį, kaip šaukė pavasarį, prie paukščių, sakėte, kad šeimos kepdavo sausainius „larkiai“.
    Šiandien tokius paukščius gaminsime iš popieriaus. Jūs žinote, kaip gaminti amatus origami metodu.
    Siūlau kiekvienam pasidaryti savo paukštį.
    Neskubėkite, pagalvokite, kokį paukštį norite pagaminti, išsirinkite jums reikalingos spalvos popierių.
    Prisiminkite, kur pradėsite dirbti, kokiomis kryptimis lankstysite popierių, stenkitės dirbti atsargiai.

    Savarankiškas vaikų darbas. Mokytojo pagalba.
    16 skaidrė.
    Pedagogas: - Puiku, vaikai! Pažiūrėkite, kokių nuostabių paukščių turime. Kokį paukštį padarei? Ir tu? Pavadink savo paukštį? (Vaikai pavadina savo paukštį). Visų paukščiai pasirodė skirtingi.
    Pedagogas: - Dabar „paleiskime savo paukščius į gamtą“ – padovanosime juos svečiams su Geriausi linkėjimai pavasaris ir šiluma. (Vaikai dovanoja svečiams paukščius).
    Pedagogas: - Mūsų pamoka baigėsi.
    17 skaidrė.

    Vaikų pagrindinių loginių technikų įvaldymas tema „Pavasaris“

    Dirbdamas su vaikais, kurių bendras kalbos neišsivystymas, apibendrinau metodologinius pokyčius klausimu „Plėtra loginis mąstymas ikimokyklinukuose su bendras neišsivystymas kalbos“. Vystymosi buvo pristatytos susisteminta leksine ir iliustracine medžiaga apie visus leksinės temos, kuris buvo skirtas darbui su vaikais – tiek logopedu, tiek pedagogu. Šią pamoką vedžiau su vaikais (7 m.), kurie lankė mano „Pramoginės logikos“ būrelį. rusų liaudies pasaka„Kaip pavasaris nugalėjo žiemą“ pristatytus žaidimus kūriau ir papuošiau paveiksline medžiaga.
    Tikslas: vaikų pagrindinių loginių technikų įvaldymas: išvada, sisteminimas, apribojimas.
    Užduotys:
    - praturtinti ir aktyvinti žodyną tema „Pavasaris“;
    - sustiprinti produktyvią ir motorinę veiklą;
    - ugdyti gebėjimą atskleisti priežastinius ryšius tarp supančios tikrovės reiškinių; atskirti objektus nuo daugybės skirtingų objektų pagal būdingą bendrą požymį, kokybę, savybę; ugdyti nuoseklių veiksmų įgūdžius.

    RENGINIO PLANAS

    Mokytojas:„Vaikinai, aš žinau, kad jums visiems patinka klausytis pasakų. Ir šiandien aš jums pasakysiu nauja pasaka. Atsisėskite ir atidžiai klausykite.
    Pasaka „Kaip pavasaris nugalėjo žiemą“
    Kartą Mašenka gyveno kaime. Vieną ankstyvą pavasario rytą ji sėdėjo prie lango ir galvojo apie pavasarį.
    Maša laukia šilto, malonaus pavasario, bet jos nei matoma, nei girdi. Tai žiema
    Jis nesiruošia išvykti, Frostas viską suklasto. Visi nuo to pavargę, šalta ir ledinė. Ką čia veikti? Bėda!
    Maša nusprendė eiti ieškoti pavasario. Susiruošiau ir nuėjau. Ji atėjo į lauką ir pašaukė Saulę:
    Saulėtas, saulėtas, auksinis kibiras,
    Pažiūrėkite iš už kalno, apšvieskite viską rajone!
    Saulė žvilgtelėjo iš už kalno, Maša paklausė:
    - Ar matei, Saule, raudoną šaltinį?
    Saulė sako:
    - Aš tai pamačiau ir pasakysiu, kur ieškoti pavasario, tik pirma atlikk savo užduotį, tada aš tau pasakysiu.
    Mokytojas:
    - Vaikai, Mašenka negali susitvarkyti viena. Padėkime jai?
    Aš pradėsiu frazę, o jūs užbaigsite žodžiais, kurių reikšmė yra būtina.
    D/i „Baik frazę“ – išvada.






    Mokytojas:
    - Puiku, vaikinai, jie padėjo Mašenkai. Dabar klausykite, kas nutiko toliau.
    Saulė sako:
    - O dabar, Mašenka, eik toliau, pamatęs priešais žalią mišką, ten ieškok Pavasario. Taip, pakviesk ją į savo žemes.
    - Maša nuėjo ieškoti pavasario. Kiek laiko užtruko Mašenka vaikščioti? Staiga prieš ją pasirodė žalias miškas.
    Maša vaikščiojo ir ėjo per mišką, visiškai pasimetusi. Ji ką tik atsisėdo ant medžio kelmo pailsėti, kai pamatė:
    Negyva mediena pradėjo maišytis. Iš žiemos miego tėvas Meškiukas pabudo.
    Ir jis pasirodė priešais Mašenką.
    - Labas, mergaite, kodėl atėjai pas mane į mišką?
    – Aš, meškiuko tėvas, ieškau Raudonojo pavasario. Noriu pakviesti ją į mūsų kraštą.
    - Gerai, Mašenka, aš tau padėsiu, bet tu taip pat man ištikimai tarnausi:
    - Sudėkite lustus į tuščius langelius, kad jie nebūtų identiški vienas kitam.
    D/i „Užpildykite tuščias ląsteles“ - sisteminimas.










    Puiku vaikinai! Ir mūsų pasaka tęsiasi. Meška padėkojo Mašenkai ir padovanojo jai stebuklingą kamuolį.
    „Kad ir kur jis eitų“, – sako lokys, eik ir ten.
    Kiek laiko užtruko Mašenka vaikščioti, ji buvo visiškai pavargusi, norėjosi tik pailsėti...
    Gražuolė gulbė, kaip mato, skraido: pievose paleidžia šilkinę žolę, pasklinda perlų rasa, mažus upelius sulieja į sraunias upes.
    Ta gulbė buvo pavasaris.
    Čia Maša pradėjo skambinti Vesnai:
    - O, pavasari-pavasari, geroji mama! Tu eik į mūsų žemes, išvaryk nuožmią Žiemą.
    Mokytojas:
    - Kvieskime kartu su Maša Raudonojo šaltinio.
    Kalba su „Vesnyanka“ judėjimu
    Mokytojas:
    - Vesna Mašin išgirdo balsą ir pasakė:
    Išpildyk mano prašymą, tada ateisiu į tavo žemes ir išvarysiu nuožmią žiemą.
    - Uždenkite „papildomą“ paveikslėlį lustu.
    Uždarykite tai, kas niekada neįvyksta pavasarį.
    D/i „Ketvirtasis nelyginis“ yra apribojimas.

    „Atėjo pavasaris – užleisk kelią pavasariui“

    Vaikų užsiėmimų rūšys:Variklis, žaidimas, bendravimas,mokomasis, grožinės literatūros skaitymas.

    Švietimo sričių integracija:„Bendravimas“, „Pažinimas“, „Grožinės literatūros skaitymas“, „ Kūno kultūra", "Sveikata"

    Tikslas: Kompiliacija aprašomoji istorija pagal paveikslėlį.

    Užduotys:

    1. Įtvirtinti žinias apie pavasarį, pavasario ženklus.

    2. Ugdyti gebėjimą atsakyti į klausimus išsamiais atsakymais, pagal paveikslą sudaryti kolektyvinę istoriją;

    3. Lavinti vaikų kalbą, atmintį ir vaizduotę;

    4. Puoselėti bendravimo kultūrą, gebėjimą klausytis bendražygių pasakojimų

    Darbo metodai ir formos:didaktiniai žaidimai, pokalbis, žiūrėjimas į paveikslą, meninė išraiška,

    Preliminarus darbas:sodinti sėklas, puošti „Daržo sodą ant palangės“, klausytis muzikinių kompozicijų tema „Pavasaris“, žiūrėti paveikslus tema „Pavasaris“, spėlioti mįsles šia tema, mintinai mokytis eilėraščius apie pavasarį, skaityti pasakojimus ir eilėraščius apie pavasarį, stebint pavasario ženklus gamtoje.

    Įranga ir medžiagos:A. Savrasovo paveikslas „Atvyko Rooks“, muzika vaikams – „Pavasario dainelė“ iš serijos „Dainos be žodžių“, nešiojamas kompiuteris, indai su žemėmis, mažos mentelės, skeltuvai, sėklos, laistytuvas su vandeniu, spirituotas erškėtuogių gėrimas, geltono kartono apskritimai, kiekvienam vaikui skaičiavimo pagaliukai.

    Tiesioginės švietėjiškos veiklos pažanga.

    Auklėtoja: Vaikai stovėjo pievoje ir sudarė ratą.

    Skamba vaikiška muzikos kompozicija „Pavasario muzika“ iš ciklo „Dainos be žodžių“, projektoriuje pasirodo vaizdo pristatymas „Pavasaris“.

    Mokytojas skaito S. Marshako eilėraštį apie pavasarį

    Sniegas nebėra toks, kaip

    Jis sutemo lauke,

    Ledas ant ežerų įtrūkęs,

    Atrodo, kad jie jį padalino.

    Debesys juda greičiau

    Dangus tapo aukščiau

    Žvirblis čiulbėjo

    Linksminkis ant stogo.

    Kasdien vis tamsėja

    Siūlės ir takai,

    Ir ant gluosnių su sidabru

    Auskarai šviečia.

    Bėk, upeliai!

    Išsiskleiskite, balos!

    Išeik, skruzdėlės,

    Po žiemos šalčių!

    Pro šalį įslenka lokys

    Per negyvą medieną,

    Paukščiai pradėjo dainuoti,

    Ir putinas pražydo.

    Pedagogas: Apie kokį metų laiką šis eilėraštis kalba?

    Vaikai: Apie pavasarį.

    Pedagogas: Šauniai padirbėta. Kokius pavasario ženklus galite įvardyti šiame eilėraštyje?

    Vaikai: Pavasarį įšyla saulė, pradeda tirpti sniegas ir ledas. Paukščiai skrenda iš šiltų kraštų. Gyvūnai bunda iš žiemos miego. Pasirodo pirmieji žiedai.

    Pedagogas: Nuostabus! Puikiai išmanote pavasario ženklus. Aš siūlau jums padaryti saulę iš laužo medžiagų.

    (vaikai dėlioja saulę naudodami geltono kartono apskritimą ir skaičiavimo lazdeles)

    (Skamba nerimą kelianti muzika. Įbėga išsigandusi Miška)

    Miša: Sargybinis, sargybinis, aš nieko nesuprantu, kas vyksta! Pagalbos pagalbos!

    Pedagogas: Meškiukas, kas atsitiko, kodėl taip bijai?

    Turėti: Bijau, bijau, kai pabudau po žiemos miego, pamačiau, kad gamtoje vyksta kažkas neįtikėtino. Viskas triukšminga, viskas dūzgia, pila, bėga. Ryški saulė apakina akis. Iš kažkur pasirodė gilios balos, o mūsų akyse tirpo sniegas, virsdamas pilka mase. Virš galvos nenuilstamai čiulba ir plepa paukščiai. Kas man paaiškins, kas atsitiko?

    Pedagogas: Meška, nusiramink, atsisėsk ant kėdės, atsikvėpk ir atsipalaiduok. O aš ir vaikinai stengsimės tau padėti ir viską paaiškinti. Ar vaikai padės Mishkai išsiaiškinti, kas vyksta su mūsų Sibiro gamta?

    Vaikai: Žinoma, padėsime.

    Pedagogas: Parodysime Mishka paveikslą „Atvyko pylos“ ir pasakysime, koks metų laikas jame pavaizduotas, ir apibūdinsime šį metų laiką žodžiais.

    Pedagogas: (rodo paveikslėlį, vaikai žiūri ir atsako į klausimus apie paveikslėlį)

    - Ar tau patinka paveikslas?

    - Kas tau būtent ji patinka?

    — Kokį metų laiką vaizdavo A. Savrasovas?

    — Pagal kokius ženklus galime pasakyti, kad artėja pavasaris?

    — Kodėl paukščių pėdsakai sniege taip aiškiai matomi?

    – Kur beržai? Apibūdinkite juos.

    – Kodėl beržų šakos plikos?

    – Menininko nematome, jo balso negirdime, bet kaip jis papasakojo apie gamtos grožį? (Šepetys ir dažai)

    – Kokios spalvos vyrauja paveikslėlyje?

    – Kas parašyta mėlyna? (Kas pilka, kas ruda?)

    – Kaip pavadintumėte paveikslą?

    – Kokius jausmus tau sukelia ši nuotrauka?

    - Ką tu nori veikti žiūrėdama į ją? (Tiesiog noriu patekti į beržyną, įkvėpti ištirpusio sniego, žemės kvapo, ramiai stovėti ir stebėti nerimstančių pavasario šauklių pastangas) Taigi koks metų laikas pavaizduotas paveikslėlyje?

    Pedagogas: O dabar mūsų vaikinai tau, Mishka, papasakos dar ką nors apie pavasarį, bet tik poetine forma.

    (vaikai deklamuoja eilėraščius apie pavasarį)

    Auklėtojas : Vaikinai, kas nutinka lokiui pavasarį?

    Vaikai: Jis pabunda, kaip ir gamta, bet tik iš žiemos miego.

    Pedagogas: Žinoma, kai pabunda meška, pirmiausia jis mankštinasi.

    Kūno kultūros pamoka „Meška“

    Meška išropojo iš duobės,

    Apsidairiau ant slenksčio. Sukasi į kairę ir į dešinę.

    Jis išsitiesė iš miego: Išsitempęs, rankas aukštyn.

    Pavasaris vėl atėjo pas mus.

    Norėdami greitai įgyti jėgų,

    Meškos galva susisuko. Galvos sukimas.

    Lenksta pirmyn ir atgal, lenkia pirmyn ir atgal.

    Čia jis vaikšto per mišką.

    Meška ieško šaknų: dešinė ranka liesti

    Ir supuvę kelmai. kaire koja, tada atvirkščiai.

    Juose yra valgomų lervų -

    Vitaminai lokiui.

    Pagaliau lokys pasisotino

    Ir jis atsisėdo ant rąsto. (Vaikai sėdi)

    Auklėtojas : Meška, mūsų darželio vaikai irgi gauna vitaminų. Ir mes norime jus jais pamaloninti.

    (Jie vaišinami spirituotu gėrimu – erškėtuogių nuoviru).

    Vaikai pasakoja, kokių dar spirituotų gėrimų gauna darželyje.

    Auklėtojas : Mishka, norime tau pasakyti vieną paslaptį, pavasaris atėjo ne tik į mūsų gimtąjį kraštą, bet ir į mūsų darželį. Pažiūrėkite, kaip ant mūsų palangės pražydo „Daržovės“. O aš ir vaikinai norėtume jus išmokyti, kaip tinkamai prižiūrėti pirmuosius ūglius ir pasėti būsimų augalų sėklas.

    (Mokytojas kartu su vaikais ir Mishka purena sodinukų dirvą, laisto, sėja naujas sėklas, tuo pačiu ištardamas tai, kas reikalinga bet kuriam augalui - saulę, šilumą, vandenį)

    Pedagogas: Po 6 dienų pamatysime, ką padarėme.

    Vaikai: Atsiras pirmieji ūgliai, o anksčiau pasodinti daigai augs ir sustiprės.

    Miša: O dabar, vaikinai, noriu su jumis žaisti įdomių žaidimų.

    1. „Skambinkite meiliai“ (su šios temos daiktavardžiais, kamuolio mėtymas vienas kitam)

    sniegas - sniego gniūžtė vanduo - vanduo

    upelis - upelis saulė - saulė

    valtis - mažas laivas laivas - valtis

    medis - sodinukas Paukštis - paukštis

    2. Didaktinis žaidimas „Tęsk mintį“

    Mokytoja prašo vaikų logiškai užbaigti sakinius, kuriuos jie pradėjo apie pavasarį. Vaikai atlieka pasiūlytą užduotį.

    Atšiauri žiema praėjo, ir... (Pavasaris) atėjo pas mus

    Pavasaris yra laikas, kai viskas... (atgyja, pabunda, džiaugiasi, auga)

    Dangus pavasarį... (Mėlynas, aukštas, švarus, giedras)

    Mums svetingai šviečia... (Saulė)

    Jau pakilo... (Aukščiau)

    Saulė šildo žemę savo... (Spinduliai)

    Srautai teka visur, nes tirpsta... (Sniegas)

    Greitai jie grįš iš šiltesnių kraštų... (Paukščiai)

    Pavasaris ant kalvų sužaliuos... (Žolė)

    Pražys pirmosios pavasario gėlės... (Gėlės)

    Turėti: Mūsų susitikimas su jumis baigėsi. Man buvo labai malonu šiandien su jumis susipažinti ir esu jums nuoširdžiai dėkingas, kad jūs, vaikinai, galėjote man paaiškinti, kas yra pavasaris ir su kokiais gamtos pokyčiais jis ateina pas mus. Greitai pasimatysime!

    (Vaikai atsisveikina su Meškiuku).

    Atspindys.

    Pedagogas: Vaikinai, ką mes šiandien veikėme?

    Vaikai: Kalbėjomės apie pavasarį, išstudijavome paveikslą „Atvyko kūnai“ ir padėjome Miškai.

    Pedagogas: Ar patiko susitikimas su miško svečiu?

    Vaikai : Taip, man labai patiko.

    Pedagogas: Kas tau šiandien patiko labiausiai?

    Vaikai: Pažiūrėkite į nuotrauką ir papasakokite Mišai apie pavasarį. Palepinkite Mišą gėrimu. Užsiimk sodininkyste.

    Pedagogas: Ar šiandien tau buvo ką nors sunku padaryti? Ar buvo kokių nors sunkumų?

    Vaikai: Ne, viskas buvo lengva ir įdomu.

    Pedagogas: Gerai padaryta vaikinai. Labai ačiū. Eime išgerti vitaminų gėrimo.

    Panašūs straipsniai